armenian-work-visa

5012 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۹/۰۲/۰۶ در ۱۲:۰۰ بعد از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۰۶ در ۱۲:۴۶ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

برای متقاضیان خارجی که قصد ورود به بازار کار ارمنستان را دارند اخذ ویزای کار ارمنستان امری ضروری است. مهاجرت کاری به ارمنستان با قوانین و ضوابطی همراه است که متقاضی باید به از آن ها پیروی کند. کشور ارمنستان دارای اقتصادی رو به رشد است و در بخش های خدماتی زیادی دارای فرصت های شغلی با موقعیت بسیار خوب برای متقاضیان واجد شرایط می باشد. با وجود فرصت های شغلی مناسب در ارمنستان هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای شروع کار و زندگی به این کشور مهاجرت می کنند.

شرایط بازار کار در کشور ارمنستان

پیش از بررسی چگونگی دریافت ویزای کار ارمنستان به بررسی شرایط کار در این کشور می پردازیم. کشور ارمنستان در همسایگی کشور ایران قرار گرفته است به همین دلیل ایرانیان زیادی در طول چند سال اخیر برای ورود به بازار کار این کشور تلاش می کنند. متقاضیان خارجی برای شروع کار در کشور ارمنستان به دعوت نامه شغلی صادر شده از کارفرمایی معتبر در این کشور نیاز دارند، به این منظور فرد باید از طریق موسسات کاریابی معتبر، وب سایت های کاریابی و آگهی شغلی منتشر شده به دنبال کاری مرتبط با رشته تحصیلی و یا سوابق کاری خود باشد. به خاطر داشته باشید که دولت ارمنستان هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز در این کشور منتشر می کند که اگر فرد در مشاغل نامبرده دارای تخصص و مهارت باشد می تواند به راحتی دعوت نامه شغلی دریافت کند.

مشاغلی مثل پرستاری، نگهداری سالمندان، مددکاری اجتماعی، مهندسی کامپیوتر، فناوری اطلاعات، عمران و ساخت ساختمان، تهیه و نصب تجهیزات ساختمانی، برق کار، حوزه کشاورزی، صنایع غذایی و خطوط بخش تولید، برقکار، طراحی و معماری ساختمان، مدیر پروژه، حسابداری، متخصص خودروهای سنگین و طراحی و نصب نمای ساختمان جزء مشاغل مورد نیاز در کشور ارمنستان هستند. با یافتن شغل مورد نظر متقاضی می تواند مدارک تعیین شده را برای بررسی درخواست به کارفرما مربوطه صادر کند.

armenian work visa 2 - ویزای کار ارمنستان

چگونگی دریافت ویزای کار ارمنستان

متقاضیان ایرانی و به طور کلی متقاضیان خارجی و بین المللی برای مهاجرت کاری به کشور ارمنستان علاوه بر دعوت نامه شغلی صادر شده به ویزای کار این کشور نیز نیاز دارند. حال این سوال مطرح می شود که چگونه می توان ویزای کار ارمنستان را دریافت کرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت پس از ارسال دعوت نامه/ قرار داد کاری از طرف کارفرما یا موسسه ای در کشور ارمنستان متقاضی می تواند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای ارمنستان انجام دهد. برای دریافت ویزا باید درخواست خود را به سفارتخانه یا کنسولگری کشور ارمنستان اعلام کنید، با بررسی درخواست زمانی برای مصاحبه حضوری تعیین می شود و به فرد اعلام می شود. در ادامه به مدارکی اشاره می شود که لازم است متقاضی در زمان مصاحبه به مسئول مربوطه در سفارتخانه کشور ارمنستان ارائه کند.

 • تکمیل فرم های ارائه شده
 • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شه
 • ۲ قطعه عکس
 • پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • مدارک شناسایی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه مدارک پزشکی تایید شده
 • مدارک تحصیلی
 • مدرک معتبر زبان
 • رزومه و سوابق کاری دقیق و کامل
 • پرداخت هزینه های تعیین شده
گرفتن ویزای کاری اروپا چگونه است؟

ویزای همراه

یکی از مزایای مهاجرت کاری به ارمنستان این است که متقاضیان متاهل می توانند برای اعضای خانواده خود نیز مجوز اقامت ارمنستان را دریافت کنند. طبق قوانین وضع شده در این کشور متقاضی می تواند پس از شروع کار در کشور ارمنستان اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان با سن کمتر از ۱۸ سال انجام دهد. برای دریافت ویزای همراه لازم است فرد مدارکی مانند: گواهی تمکن مالی (جهت اثبات توانایی در پرداخت هزینه های زندگی اعضاء خانواده)، پاسپورت و مدارک شناسایی اعضا، گواهی تولد فرزندان، سند ازدواج، تکمیل فرم مورد نظر و ارائه رسید از پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای همراهان را ارائه کند.

لازم به ذکر است پس از اقامت در این کشور فرزندان متقاضی می توانند در مدارس و دانشگاه های کشور ارمنستان ادامه تحصیل دهند، برای اطلاع از شرایط تحصیل در این کشور به مطالعه مقاله تحصیل در ارمنستان بپردازید. همچنین همسر متقاضی در صورت داشتن پیشنهاد کاری در ارمنستان می تواند وارد بازار کار این کشور شود.

حقوق ماهانه در ویزای کار ارمنستان

اطلاع از حقوق و دستمزد ماهانه در کشور ارمنستان به متقاضیانی که قصد دارند مهاجرت کاری به این کشور را تجربه کنند کمک می کند تا در مشاغل پر درآمد مشغول به کار شوند. حقوق و دستمزد در مشاغل و تخصص های مختلف متغیر است، میانگین حقوق و دستمزد در ارمنستان در سال ۲۰۲۰ میلادی ۸۳۴۱۹۶۰AMD (درام) اعلام شده است. هر چه میزان سوابق کاری و تحصیلات فرد بالاتر باشد طبیعتا حقوق و دستمزد بیشتری دریافت خواهد کرد. برای اطلاع از حقوق و دستمزد در برخی از مشاغل مهم در کشور ارمنستان به مقاله حقوق ماهیانه کار در ارمنستان رجوع کنید.

یکی از راه های مرسوم برای مهاجرت به ارمنستان مهاجرت کاری است و یکی از دغدغه های مهم متقاضیان کار در رابطه با حقوق ماهیانه کار در ارمنستان است. با توجه به اینکه ارمنستان در همسایگی کشور ایران است هر ساله متقاضیان ایرانی زیادی به این کشور مهاجرت می کنند. ارمنستان کشوری کوهستانی بوده که در منطقه قفقاز جنوبی جای گرفته است، سیستم حکومتی در این کشور جمهوری بوده و دارای جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون نفر است. شهر ایروان یکی از شهرهای مهم کشور ارمنستان است که به عنوان پایتخت این کشور نیز شناخته می شود.

Armenian work visa 1 - ویزای کار ارمنستان

شرایط کار در کشور ارمنستان

از شاخص های مهم و تاثیر گذار برای اخذ ویزای کار ارمنستان بازار کار و نرخ بیکاری در این کشور است، نرخ بیکاری در این کشور ۱۷.۶۹ % است و مشخص می شود که شرایط کار در این کشور در وضعیت بسیار مناسب قرار ندارد. متقاضیانی که قصد ورود به بازار کار کشور ارمنستان را دارند باید از مشاغل مورد نظر در این کشور اطلاع داشته باشند، برخی از مشاغل مورد نیاز در کشور ارمنستان عبارتند از: حسابدار، مشاور مالی، مدیر بازاریابی، مدیر پروژه، مهندس اتوماسیون، مشاور کسب و کار، برنامه نویس، دستیار اداری، مهندس کشاورزی و مهندس نرم افزار. متقاضیانی که در این عرصه دارای مدرک تحصیلی و یا مهارت و تخصص باشند شانس زیادی برای دریافت دعوت نامه شغلی دارند. برای کاریابی در کشور ارمنستان متقاضیان می توانند از طریق آگهی های شغلی، موسسات کاریابی و وب سایت های معتبر کاریابی اقدامات لازم را انجام دهند.

کار در سوئد

بررسی حقوق ماهیانه

حقوق و دستمزد ماهانه در کشور ارمنستان در مشاغل مختلف متفاوت است، به طور میانگین میزان حقوق و دستمزد در کشور ارمنستان ماهانه ۸۹۹۰۰۰AMD (درام) است که این میزان با توجه به سوابق کاری و مهارت و تخصص فرد افزایش می یابد. در رابطه با هزینه های زندگی در ارمنستان می توان گفت نرخ اقلام طبق روال عادی تعیین میشود و برای محصولات نرخ با ثباتی در نظر گرفته می شود. به طور کلی افراد می توانند با حداقل حقوق و دستمزد ماهانه در نظر گرفته شده در این کشور به راحتی در ارمنستان اقامت داشته باشند. در ادامه به میزان حقوق و دستمزد ماهیانه کار در برخی از مشاغل ارمنستان اشاره می کنیم.

معرفی شغل حقوق و دستمزد ماهانه
جراح پلاستیک ۳۷۶۰۰۰۰AMD (درام)
جراح مغز و اعصاب ۳۴۷۰۰۰۰AMD (درام)
روانشناس بالینی ۲۹۰۰۰۰۰AMD (درام)
متخصص قلب و عروق کودکان ۲۵۲۰۰۰۰AMD (درام)
روانشناس ۲۳۳۰۰۰۰AMD (درام)
مدیر مالی ۱۷۷۰۰۰۰AMD (درام)
مدیر عامل ۱۶۶۰۰۰۰AMD (درام)
مدیر توسعه تجارت ۱۶۵۰۰۰۰AMD (درام)
مهندس هسته ای ۱۵۸۰۰۰۰AMD (درام)
معاون AMD ۱۵۷۰۰۰۰AMD (درام)
مدیر بازاریابی ۱۵۶۰۰۰۰AMD (درام)
مدیر فروش ۱۵۳۰۰۰۰AMD (درام)
استاد ریاضیات ۱۴۵۰۰۰۰AMD (درام)
وکیل ۱۴۲۰۰۰۰AMD (درام)
مدیر بازاریابی و توسعه تجارت ۱۴۱۰۰۰۰AMD (درام)
رئیس فناوری اطلاعات ۱۳۹۰۰۰۰AMD (درام)
مدیر داروسازی ۱۳۸۰۰۰۰AMD (درام)

یکی دیگر از همسایگان ایرانی که برای کار مورد توجه ایرانیان می باشد کشور ترکیه است، برای اطلاع از شرایط کار در کشور ترکیه می توانید به مطالعه مقاله شرایط کار در ترکیه بپردازید.

ویزای کار ارمنستان

برای ورود به بازار کار کشور ارمنستان به ویزای کار این کشور نیاز دارید، متقاضیان برخی از کشورها مانند: ایران اگر قصد کار به مدت ۹۰ روز در کشور ارمنستان را داشته باشند می توانند بدون دریافت ویزا در این کشور مشغول به کار شوند ولی اگر قرار داد کاری شما برای بیشتر از ۹۰ روز است باید اقدامات لازم را برای دریافت ویزای کار ارمنستان انجام دهید. به این منظور متقاضی باید به سفارتخانه یا کنسولگری کشور ارمنستان مراجعه کند و درخواست خود را اعلام کند. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار کشور ارمنستان عبارتند از:

 • دریافت فرم مربوط و تکمیل آن
 • ارائه دعوت نامه یا قرار داد کاری
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار و ارائه رسید آن
 • پاسپورت معتبر و مدت دار
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • مدارک پزشکی تایید شده
 • مشخص شدن محل اقامت در کشور ارمنستان
 • بیمه مسافرتی
 • رزومه و سوابق کاری
 • مدرک معتبر زبان

متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به کشور ارمنستان را دارند می توانند همراه با اعضاء خانواده در این کشور اقامت داشته باشند. جهت اخذ ویزای همراه لازم است فرد مدارکی مانند تکمیل فرم مورد نظر، گذرنامه و مدارک شناسایی تمامی اعضاء، سند ازدواج و گواهی تمکن مالی را ارائه کنند. با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص حقوق ماهیانه کار در ارمنستان کسب کردید، برای مهاجرت به کشور ارمنستان راه ها و روش های گوناگونی وجود دارد که با مطالعه مقاله مهاجرت به ارمنستان می توانید از آن مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.