company-registration-in-sweden

443 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۱۱/۰۸ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۵ در ۸:۱۱ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

می توان در میان طرق مهاجرت به کشورهای اروپایی با روش هایی نظیر ثبت شرکت در سوئد نیز با هدف سرمایه گذاری و اقامت اقدام نمود. ویزای تحصیل یا کاری در سوئد به مراتب درخواست بیشتری را در میان انواع ویزاها دارند. اما شاید چون هدف برخی از افراد صرفا کار برای خود و داشتن بیزینس شخصی خود باشد. صادرات محصولات صنعتی در کشور سوئد برای این کشور درآمدزا بوده و رشد اقتصادی این کشور پس از جنگ جهانی دوم متقاضیان بسیاری را برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور مشتاق نموده است.

 • انواع ساختار شرکت برای تشکیل شرکت در کشور سوئد کدامند؟
 • شرایط و مدارک لازم جهت تشکیل شرکت تجاری در سوئد کدامند؟
 • مخارج زندگی در کشور سوئد چگونه است؟

نقش سوئد در سرمایه گذاری در اروپا

کشورهایی نظیر آلمان، هلند، انگلستان و لوکزامبورگ از مهره های اصلی سرمایه گذاری در این کشور محسوب می شوند و نقش مهمی در اقتصاد این کشور دارند، بر اساس اعلام بانک جهانی، مقام سوم از نظر برقراری ارتباط دوستانه با بازارهای بین الملل به کشور سوئد تعلق گرفت. متقاضی ثبت شرکت در کشور سوئد باید ایده یا طرح تجاری داشته باشد که مورد بررسی و تایید دولت این کشور قرار گیرد. طرح مورد نظر باید تمام جزئیات مربوط به شرکت و هدف آن را شرح داده و به اقتصاد این کشور کمک نماید. در صورت قبولی طرح، متقاضی باید با پر کردن فرم های اولیه نسبت به ثبت شرکت اقدام نماید. طرح مورد نظر باید شامل مواردی از جله طرح توجیهی شرکت، تحقیقات علمی بازار، قرارداد اجازه نامه یا خرید ملک برای شرکت، مجوزهای مربوط به بیزینس، سرمایه مورد نظر، بودجه گردش مالی، ترازنامه مالی و … باشد.

company registration in sweden 2 - ثبت شرکت در سوئد

انواع شرکت در سوئد

به طور معمول انواع مختلفی شرکت در این کشور وجود دارد که به شرکت های انحصاری، شرکت های تعاونی، شرکت تعاونی با مسئولیت محدود، موسسه اقتصادی و …. تقسیم می شود. برای ثبت شرکت در این کشور به تهیه پیش نویس اساسنامه، کپی پاسپورت، امضا و … از اداره ثبت این کشور نیاز است که باید در دفتر اسناد رسمی ثبت گردد. متقاضی ثبت شرکت در این کشور باید نسبت به افتتاح حساب بانکی و استخدام یک نیروی حسابدار برای شرکت مورد نظر خود اقدامات لازم را انجام دهد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در سوئد

متقاضی ثبت شرکت در این کشور باید توانایی مالی خود را مبنی بر خرید و ثبت شرکت و همچنین هزینه های زندگی اثبات نماید که به همین منظور باید گواهی تمکن مالی ارائه نماید و اعتبار پاسپورت متقاضی نباید از مدت زمان مورد تقاضای وی کوتاه تر باشد. داشتن تجربه کافی در زمینه فعالیت شرکت و توانایی اداره کردن صحیح آن از شرایط لازم برای ثبت شرکت در کشور سوئد می باشد، علاوه بر آن متقاضی ثبت شرکت باید صاحب حداقل پنجاه درصد سهام شرکت باشد که مسئولیت اداره شرکت نیز بر عهده خود فرد می باشد.

ویزای کار در بلاروس

داشتن آشنایی به زبان سوئدی یا انگلیسی برای ثبت شرکت در کشور سوئد مورد نیاز می باشد (برای برخی از مشاغل نیاز است که متقاضی به هر دو زبان آشنایی داشته باشد)، توجه نمایید که برای این امر دانش زبان کفایت می نماید و نیازی به داشتن مدرک زبان نمی باشد، کالاها و خدماتی که در شرکت مورد نظر تولید می گردد حتما باید در کشور سوئد به عرضه برسد.

برای ثبت شرکت در کشور سوئد شرایط و مدارکی مورد نیاز می باشد. از مدارک لازم برای ثبت شرکت در این کشور عبارت است از:

 •  گواهی اشتغال به کار
 •  اصل سند مالکیت
 •  گواهی ۳ ماهه بانکی و توانایی مالی
 •  مدارک رسمی مربوط به شرکت (در صورتی که متقاضی در کشور خود شرکت داشته باشد)
 •  پاسپورت و کپی آن (برای متقاضی و خانواده وی)
 •  نامه انگشت نگاری
 •  ۲ قطعه عکس
 •  گواهی عدم سوء پیشینه و ترجمه آن
 •  بیمه نامه مسافرتی
 •  نامه مبنی بر اهداف شرکت

Company registration in Sweden 1 - ثبت شرکت در سوئد

دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در سوئد

صاحبان مشاغل که قصد کار در شرکت خود برای زمان کمتر از ۳ ماه دارند نیازی به دریافت کارت اقامت نخواهند داشت اما برای ثبت شرکت و حضور بالاتر از ۳ ماه در کشور سوئد به کارت اقامت نیاز می باشد. متقاضی ثبت شرکت در این کشور با ارائه مدارک لازم، مجوزهای مورد نیاز شرکت و انگشت نگاری در کشور مبدا خود، کارت اقامت دریافت می نماید که اجازه اقامت به مدت ۲ سال را به متقاضی می دهد. فرد مورد نظر می تواند همزمان برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز درخواست کارت اقامت نماید. در صورتی که متقاضی تمامی شرایط و قوانین مربوط به ثبت شرکت را رعایت نماید، شرکت مورد نظر بدهی، جرم مالیاتی یا … نداشته باشد و سودده باشد می تواند برای اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده خود درخواست نماید.

متقاضی برای دریافت اقامت دائم سوئد برای خود باید حداقل ۶ ماه از سال را در خاک کشور سوئد سپری نماید، این امر برای خانواده متقاضی نیز لازم الاجرا می باشد، فردی که از طریق ثبت شرکت در کشور سوئد اقامت این کشور را به دست می آورد خود خویش فرما بوده و اجازه کار نزد کارفرمای دیگر را نخواهد داشت در نتیجه فعالیت وی محدود به فعالیت کاری در شرکت خود می شود و نمی تواند برای فرد دیگری فعالیت کند.

هزینه زندگی در سوئد

قبل از مهاجرت به این کشور باید یک برآورد اولیه از هزینه های زندگی در این کشور داشته باشید. هزینه های زندگی را در این جدول می توانید بررسی نمائید.

رستوران در سوئد قیمت (€) گستره (€)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت ۹.۷۲ € ۷.۷۷-۱۲.۱۵
وعده غذایی برای ۲ نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر) ۵۸.۳۱ € ۴۳.۷۳-۷۷.۷۴
McMeal در McDonalds ۷.۲۹ € ۶.۳۲-۷.۷۷
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو) ۲.۹۲ € ۲.۴۳-۳.۸۹
بلیط ماهانه (استفاده معمول) ۷۷.۷۴ € ۵۳.۴۵-۸۳.۵۸
آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر ۷۷۲.۳۴ € ۴۸۵.۹۰-۱.۲۶۳.۳۵
 آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز ۵۲۶.۳۴ € ۳۴۰.۱۳-۸۲۶.۰۴

راه های آسان تر از ثبت شرکت در سوئد

با توجه به پیچیدگی های ثبت شرکت و قوانین این کشور بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای دریافت ویزای سوئد از روش های راحت تری نظیر ویزای کاری سوئد به این کشور وارد شده و بعد از کسب اطلاعات لمس شده در محیط از این طریق به ثبت شرکت در کشور سوئد بپردازند. این روش نیز می تواند گزینه مناسبی برای دریافت اقامت کشور سوئد محسوب شود، توجه نمائید که پروسه ثبت شرکت متقاضی باید پیش از اتمام تحصیلات وی (پس از سپری نمودن ۳۰ واحد درسی) انجام گیرد در غیر این صورت امکان تمدید ویزا به متقاضی داده نخواهد شد. با توجه به روش های گوناگونی که برای ورود به کشور سوئد وجود دارد نظیر اخذ ویزای تحصیلی، کاری، ثبت شرکت، سرمایه گذاری، ازدواج و …. راه اندازی شرکت در این کشور می تواند گزینه مناسبی برای متقاضیان محسوب شود.

کارت آبی اروپا یا Blue card

اما با توجه به عدم آشنایی متقاضیان با شرایط و قوانین مربوط به کشور سوئد نیاز است پیش از هر تصمیمی برای ثبت شرکت در این کشور اطلاعات جزئی و کامل دریافت گردد. آشنایی با شرایط و مدارک لازم برای سود دهی و نتیجه بخش بودن این امر ضروری می باشد و می تواند در انتها منجر به اخذ اقامت برای خود متقاضی و خانواده وی (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.