360 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۱۰/۱۸ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۵ در ۶:۳۱ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۹ دقیقه

برای زندگی یک فرد خارجی، هزینه زندگی در نروژ را می توان بر اساس شهر محل سکونت، تعداد افراد خانواده و سایر موارد که در این نوشتار می خوانید برآورد نمود. قبل از هر اقدام مهاجرتی اولین و مهم ترین مقوله برای اخذ هر نوع از انواع ویزای یک کشور هزینه ها و مسائل مالی آن پروسه مهاجرتی است.

 • آیا کشور نروژ در میان کشورهای ارزان اروپایی قرار دارد؟
 • هزینه زندگی برای یک دانشجو در این کشور سالیانه چه مقدار است؟

افراد بسیار زیادی وجود دارند که قصد ادامه زندگی در کشور دیگر را دارند و همیشه به دنبال این هستند که کشوری را انتخاب کنند که از همه لحاظ برتر باشد.

همانطور که می دانید مهاجرت کار ساده ای نیست و بهتر است در ابتدا با اطلاعات تکمیلی یک کشور را برای مهاجرت انتخاب نمائید. به طور خلاصه می توان گفت که اگر شما دارای مهارتی باشید و بتوانید در این کشور به کار و درآمد برسید میزان هزینه ها برای شما به عنوان یک مهاجر به راحتی قابل تامین است.

نروژ

کشور نروژ در نیمکره شمالی و در همسایگی کشورهایی از جمله سوئد، فنلاند و روسیه واقع شده است. این کشور عضو اتحادیه اروپا نمی باشد. افرادی که تمایل به ورود به کشورهای عضو شنگن را دارند به بهانه های مختلف وارد کشورهای اروپایی می شوند و از آنجا به کشورهای دیگر می روند. همینطور کشور نروژ از جمله کشورهایی است که افراد وارد آن می شوند و از آنجا به کشورهای دیگر عضو شنگن می شوند. کشور نروژ یکی از ثروتمند ترین کشورها می باشد و به طور کل یکی از کشورهایی است که افراد بسیار زیادی تمایل دارند وارد این کشور بشوند. طبق تحقیقات وکلای موسسه ما و همینطور موکلین ما در کشور نروژ، افرادی که در کشور نروژ هستند از فاصله طبقاتی خیلی کمی برخوردار هستند.

cost of living in norway 3 - هزینه زندگی در نروژ

سطح درآمد در نروژ

نروژ کشور سوسیالیستی هست و تفاوت درآمد افراد با مشاغل مختلف آن چنان زیاد نیست، در واقع بهتر است یک مثال بارز بیاوریم. یک مهندس و دکتر با یک فراش یا راننده تاکسی از لحاظ سطح درآمد خیلی متفاوت نیست البته بهتر است بگوییم تفاوت وجود دارد اما آنقدر بالا نیست که بخواهد چشمگیر باشد، رفت و آمد در کشور نروژ بسیار ساده و راحت می باشد به فاصله ۲،۳ دقیقه یک ایستگاه اتوبوس پیدا می کنید و هیچ مشکلی برای رفت و آمد نخواهید داشت.

البته بهتر است بدانید هزینه تاکسی در کشور نروژ و اروپا بسیار بالا می باشد و افراد معمولا با وسایل عمومی در شهر جابه جا می شوند. واحد پول در کشور نروژ کرون هست و حالت جمع آن به نروژی کرونر می باشد. هر کرون برابر ۱۰۰ اوره به نروژی است. پایتخت این کشور زیبا با سطح بالای رفاه اجتماعی شهر اسلو و شهرهای بزرگ آن برگن و گروند می باشد.

میزان هزینه زندگی در نروژ

نروژ به جهت موقعیت جفرافیایی کشور بسیار زیبایی می باشد و افراد زیادی این کشور را به عنوان کشوری برای سفر توریستی انتخاب می کنند. همانطور که در ابتدا گفته شد نوع اقامت شما در میزان هزینه ها بسیار تاثیر گذار است و می توان چنین نوشت که میزان هزینه زندگی در نروژ برای سفر توریستی بالا می باشد. در واقع با توجه به نوع زندگی افراد و شهر مورد نظر هزینه زندگی در نروژ تخمین زده می شود، این هزینه برای یک ماه در شهرهای مختلف کاملا متفاوت می باشد.

کمترین هزینه مهاجرت به اروپا

بهترین شهرهای نروژ برای زندگی

بر اساس کیفیت زندگی می توان شهرهای نروژ را بدین صورت رتبه بندی نمود:

 شهر رتبه شهرها بر اساس کیفیت زندگی
اسلو ۱
کریستینسند ۲
برگن ۳
استاوانگر ۴
تروندهایم ۵

هزینه غذا

میزان هزینه های زندگی را در بخش های مختلف و در حالات مختلف در جدول بندی به خدمتتان معرفی نموده ایم.

غذا قیمت ها
منوی پایه نهار در مناطق تجاری ۲۱۱ کرون (۲۲ €) یورو
فست فود ۱۱۱ کرون (۱۱ €) یورو
شام برای دو نفر در محل ۵۶۰ کرون (۵۶ €) یورو

سوپر مارکت در نروژ: (قیمتها به یورو میباشد)

 • قیمت یک لیتر شیر ۱.۵€ یورو
 • قیمت یک قرص نان سپید ۵۰۰ گرمی ۲€ یورو
 • قیمت یک کیلو برنج ۵€ یورو
 • قیمت یک شانه تخم مرغ ۴.۵€ یورو
 • قیمت یک کیلو پنیر محلی ۴€ یورو
 • قیمت یک کیلو گوشت سینه مرغ ۹€ یورو
 • قیمت یک کیلو گوشت ران گاو ۱۵€ یورو
 • قیمت یک پاکت سیگار ۱۱€ یورو

نکته قابل توجه این است که ۷۰% از کشور نروژ را مناطق بسیار سرد تشکیل داده است و باید مناطقی را انتخاب کنید که از لحاظ زندگی و آب و هوا سازگار باشد. البته نواحی مرکزی و جنوبی آب و هوای مناسبی را دارند. هر چند در این نواحی هزینه زندگی به دلایل مختلف بالاتر است و حدود ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰€ ماهیانه می باشد.

 

Cost of Living in norway 1 - هزینه زندگی در نروژ

هزینه مسکن

قیمت مسکن بسته به متراژ و محدوده آن در کشور نروژ به صورت زیر می باشد:

مسکن  قیمت ها
 اجاره منزل ۸۵ متری (محدوده بالای شهر)  ۲۰.۰۰۰ کرون (تقریبا ۲۰۰۰€ یورو) ماهیانه
 اجاره مسکن ۸۵ متری (محدوده معمولی شهر)  ۱۴.۰۰۰ کرون (تقریبا ۱۴۰۰€ یورو) ماهیانه
 اجاره استودیوی ۴۵ متری مبله ۱۳.۰۰۰ کرون (تقریبا ۱۳۰۰€ یورو) ماهیانه

هزینه های رفت و آمد را می توان بنا به نوع مدیریت شما در نوع رفت و آمد مشخص نمود، که ما در حالت های مختلف در یک جدول برای شما آورده ایم: پیشنهاد می کنیم با الگوگیری از نوع زندگی در اروپا و همچنین برای کاهش هزینه ها می توان از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمود.

هزینه خرید یک اتومبیل ارزان (فولکس واگن) ۳۲۷.۰۰۰ کرون (۳۳.۰۰۰€ یورو)
یک لیتر بنزین معمولی ۱۶ کرون (۱.۶۷€ یورو)
بلیط وسایل نقلیه عمومی ۷۳۸ کرون (۷۶€ یورو ماهیانه)

همانطور که ملاحظه می فرمایید در کشوری همچون نروژ هزینه های زندگی نسبت به بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی از جمله، آلمان، اتریش، ایتالیا، مجارستان و … بسیار بالاتر می باشد. سوالی که همیشه برای افراد ایجاد می شود و بسیار مهم است این است که آیا افرادی که وارد کشور نروژ می شوند از لحاظ کار و گذران زندگی وضعیت مناسبی را دارند؟ در ادامه مقاله به این موضوع پرداخته خواهد شد.

یافتن شغل در نروژ

اتباع خارجی در کشور نروژ از چند طریق می توانند کار پیدا کنند. یکی از راه ها این است که افراد می توانند از طریق آگهی ها و مراکزی که نیاز به نیروی کار در رستوران ها، مراکز فنی، مراکز تعمیراتی و … کار پیدا کنند و یا از طریق تبلیغاتی که در سایت ها می شود، کار مورد نظر خود را پیدا کنند. البته همه این طرقی که برای بدست آوردن کار در این کشور اعلام شد بیشتر مستلزم حضور فیزیکی شما در محیط استشما بهتر است در ابتدا به دنبال راهی برای ورود و اقامت بلند مدت در این کشور باشید. چرا گه بسیاری از مهاجرانی که از اینجا بدنیال موقعیت کاری بوده اند در نهایت مجبور به اتخاذ راهی دیگر شده تا بتوانند خود در محیط به دنبال کار باشند.

مشاغل مورد نیاز نروژ عبارتند از:

 • مهندسی مکانیک و برق و مخابرات
 • مهندس کشتی سازی
 • مهندسی منابع
 • مهندسی عمران
 • شیلات
 • مهندس نفت و گاز
روش های قانونی اخذ اقامت ارمنستان

مهاجرت به نروژ از طریق کار

افرادی که ورودشان به کشور نروژ سخت می باشد می توانند از طریق ویزای توریستی شنگن از کشورهای به طور مثال اتریش، آلمان، سوئد و … وارد نروژ شوند. البته برای دریافت ویزای توریستی نیاز به دعوتنامه از آن کشور خواهد داشت و به مراتب در اکثر کشورها برای اتباع ایرانی اخذ این ویزا آسان نمی باشد. شما می توانید برای مهاجرت به نروژ از طریق کار به ماقله مربوطه نیز مراجعه نمائید. در مقاله ای که از نظر گذراندید به ارائه توضیحاتی راجع به هزینه زندگی در این کشور پرداخته شد که امید است مطالعه آن را مفید دانسته باشید.

هزینه تحصیل و هزینه زندگی در نروژ

در هر صورت اگر قصد مهاجرت به کشور نروژ را دارید و کشور نروژ را برای ادامه زندگی انتخاب کرده اید با توجه به سختی اکثر مسیرهای مهاجرتی به این کشور شما عزیزان می توانید به طرق دیگری از جمله تحصیل در نروژ که شرایط به ماتب بهتری دارد و از معدود راه های مهاجرت به این کشور برای ایرانیان محسوب می شود اقدام به اخذ ویزا نمائید. چرا که هزینه تحصیل و زندگی در نروژ برای یک دانشجوی خارجی به صرفه بوده، به این دلیل که تحصیل همچنان در این کشور برای اتباع ایرانی هم رایگان بوده و افراد می توانند پس از تحصیل در این کشور با به دست آوردن موقعیت کاری ویزای کاری نروژ را بدست آورند.

همچنین شما می توانید از طریق ویزای توریستی شنگن وارد کشور نروژ شوید و شرایط را از نزدیک مورد بررسی قرار دهید، البته با دریافت این ویزا فقط شرایط حضور شما در این کشور ایجاد شده و می توانید با کارفرما ارتباط بگیرید، ولی باید بدانید با نوع ویزایی که دارید اجازه کار و اقامت در این کشور را نخواهید داشت.

cost of living in norway 2 - هزینه زندگی در نروژ

سوالات متداول

برخی از سوالات مهم در خصوص هزینه زندگی در نروژ عبارت است از:

متوسط درآمد در نروژ چگونه است؟

به طور متوسط هر شهروند نروژی در طول یک ماه NOK 57905 (کرون نروژ) درآمد دارد. البته کمترین میانگین درآمد در این کشور نیز ۲۹۴۴۹ NOK (کرون نروژ) است.

متوسط درآمد کار ساعتی در کشور نروژ چقدر است؟

بر اساس قوانین تصویب شده در کشور نروژ، حداقل درآمد کار ساعتی NOK 321  (کرون نروژ) محاسبه شده است و این بدان معناست که هر دانشجو می تواند حداکثر درآمدی در حدود ۶۴۰۰ NOK  (کرون نروژ) در طول هفته داشته باشد.

متوسط هزینه های زندگی دانشجویی در نروژ چگونه است؟

هر دانشجو در نروژ برای گذران زندگی خود به مبالغی نیاز خواهد داشت که تنها در برخی از مواقع از طریق کار دانشجویی قابل پرداخت است. به طور کلی می توان گفت که ۱۲۰۰۰NOK  (کرون نروژ) حداقل مایحتایج یک دانشجو برای زندگی در کشور نروژ است.

هزینه زندگی یک خانواده ۴ نفره در نروژ چگونه است؟

هزینه های زندگی هر فرد یا خانوار به سبک زندگی آن ها بستگی دارد اما به طور متوسط می توان گفت که هزینه زندگی یک خانواده ۴ نفره در این کشور بدون محاسبه اجاره مسکن در حدود NOK 38056  (کرون نروژ) است.

هزینه اجاره مسکن در کشور نروژ چگونه محاسبه می شود؟

اسلو به عنوان پایتخت کشور نروژ بالاترین سطح هزینه ها را دارد و هزینه اجاره بها در این شهر بسته به متراژ و محل قرار گیری آن می تواند بین ۷۰۰۰ تا NOK 26000 (کرون نروژ) متغیر باشد. هزینه اجاره بها در شهر برگن به عنوان یکی از شهرهای دانشجویی این کشور از ۷۰۰۰ تا NOK 15000 (کرون نروژ) متغیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *