344 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۱۰/۰۶ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۰ در ۹:۲۹ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

تحصیل رایگان در انگلستان در سال ۲۰۱۸ یکی از آرزوهای متقاضیان مهاجرت میباشد، اما قبل از اقدام به مهاجرت با استفاده از هرکدام از روش های موجود فرد باید اطلاعات دقیقی در مورد همه ابعاد این اقدام اطلاع کسب کرده و با یک مشاوره با تجربه مشورت نماید. به همین دلیل بر آن شدیم تا در مقاله ای به بررسی شرایط تحصیل رایگان در انگلیس بپردازیم.

امکان تحصیل رایگان در انگلیس

متقاضیان تحصیل رایگان در انگلیس باید بدانند که متاسفانه در حال حاضر چنین امکانی برای اتباع در این کشور وجود ندارد اما خبر خوب این است که علاقمندان به تحصیل در انگلیس می توانند از کمک هزینه های تحصیل و وام های تحصیلی در این کشور دولت که توسط دولت بریتانیا و دانشگاه های انگلستان به دانشجویان بین المللی داده می شود، استفاده نمایند. در ادامه به بررسی هزینه های تحصیل در انگلیس و کمک هزینه ها می پردازیم.

کمک هزینه تحصیلی انگلستان Commonwealth

کمک هزینه تحصیلی Commonwealth برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه ای که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در انگلستان ادامه تحصیل دهند در نظر گرفته شده است. این کمک هزینه تحصیل در انگلستان توسط دپارتمان برای پیشرفت بین المللی (DFID) سرمایه گذاری شده است. هر کمک هزینه تحصیلی بلیط هواپیما رفت و برگشت به انگلیس، شهریه و هزینه های درمان، هزینه های شخصی، کمک مالی پایان نامه ( در صورت نیاز) و هزینه ورود اولیه را فراهم می کند.

کمک هزینه تحصیلی Gates Cambridge

کمک هزینه تحصیلی Gates Cambridge به متقاضیان برجسته از هر کشوری خارج از انگلیس که می خواهند مدرک تحصیلات تکمیلی خود را به شکل تمام وقت در رشته های موجود در دانشگاه Cambridge ادامه دهند ارائه می شود. کمک هزینه تحصیلی Gates Cambridge تمام هزینه های تحصیل در دانشگاه Cambridge و بخشی از هزینه زندگی در انگلستان را پوشش می دهد. همچنین هزینه های اضافی و اختیاری را نیز شامل می شود.

Free study in England 1 - شرایط تحصیل رایگان در انگلیس

کمک هزینه تحصیلی Rhodes در دانشگاه آکسفورد

در سال ۱۹۰۲ در وصیت نامه Cecil Rhodes این کمک هزینه پایه گذاری شد. Rhodes قدیمی ترین و شاید با اعتبارترین برنامه کمک هزینه تحصیلی در دنیا می باشد. کمک هزینه تحصیلی Rhodes برای تحصیلات تکمیلی است و از دانشجویان برجسته بین المللی انتخاب شده از سراسر دنیا در دانشگاه آکسفورد حمایت می کند. کمک هزینه تحصیلی Rhodes تمام هزینه های دانشگاه، هزینه شخصی، بیمه سلامت، و بلیط هواپیما رفت و برگشت به وطن دانشجویان را پوشش می دهد.

کمک هزینه دانشجویان برجسته در انگلستان

کمک هزینه جهانی تحقیقاتی Edinburg

دانشگاه Edinburg 30 کمک هزینه تحصیلی را به دانشجویان برجسته خارجی که می خواهند برنامه تحقیقاتی PhD را در زمینه تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه ادامه دهند فراهم می کند. این کمک هزینه تحصیلی اختلاف شهریه دانشگاه یک دانشجوی اروپایی/انگلیسی مقاطع بالاتر از لیسانس و مبلغ قابل پرداخت برای یک دانشجوی خارجی را پوشش می دهد.

امکان کار پس از تحصیل در کشورهای خارجی

کمک هزینه تحصیلی Deny Holland در دانشگاه College London

کمک هزینه تحصیلی Deny Holland به منظور حمایت از دانشجویان دوره لیسانس هر کشوری است که بدون حمایت و وجود کمک هزینه نمی توانند در دانشگاه College London تحصیل کنند و یا کسانی که می توانند علاقمندی خود را به بهره مندی از فعالیت های ارائه شده دانشگاه (UCL) نشان دهند و همچنین برای اتحادیه دانشجویان در نظر گرفته شده است. مبلغ این کمک هزینه به میزان ۹۰۰۰ پوند در هر سال می باشد و دانش پژوهان ممکن است بخشی یا همه کمک هزینه را برای هزینه های خود استفاده کنند.

کمک هزینه های بین الملل انگلستان

کمک هزینه تحصیلی بین المللی University of Sussex Chancellor

کمک هزینه تحصیلی بین المللی University of Sussex Chancellor در اکثر مدارسSussex موجود است، و بر اساس رزومه تحصیلی و استعداد دانشجویان بین المللی غیر اروپایی که برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی تمام وقت در دانشگاه Sussex اقدام کرده اند و موقعیت به آنها پیشنهاد شده است تعلق می گیرد. این کمک هزینه تحصیلی ۵۰ درصد شهریه دانشجو بین المللی را پوشش می دهد و برای یک سال می باشد و تحصیل بدون مدرک زبان در انگلستان را نیز پوشش میدهد.

کمک هزینه تحصیلی بین المللی Bristol University

دانشگاه Bristol 5 کمک هزینه تحصیلی بین المللی برای دانشجویان بین المللی جدیدی که می خواهند در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ادامه دهند ارائه می شود. مبلغ این کمک هزینه تحصیلی ۸۵۰۰ پوند می باشد که می تواند تا میزان شهریه شما افزایش یابد.

کمک هزینه تحصیلات تکمیل در انگلستان

کمک هزینه تحصیلی بین المللی UAL Vice-Chancellor’s برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی؛ کمک هزینه تحصیلی Vice-Chancellor’s به منظور حمایت همه جانبه از ۱۰ دانشجو از کشورهای کم درآمدی که اخیراً برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به طور تمام وقت در دانشگاه University of the Arts London اقدام کرده اند اختصاص می یابد. مقدار کمک هزینه تحصیلی ۲۵۰۰۰ پوند می باشد.

Free study in England 2 - شرایط تحصیل رایگان در انگلیس

کمک هزینه تحصیلی بین المللی سفیر دانشگاه West London

این کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان برجسته ای که می خواهند برای مقطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی در دانشگاه West London تحصیل کنند در نظر گرفته شده است. این دانشجویان به منزله سفیران بین المللی دانشگاه West London هستند. ۵۰ کمک هزینه تحصیلی به ارزش ۵۰۰۰ پوند موجود می باشد.

کمک هزینه تحصیلی سلطنتی دانشگاه West England

کمک هزینه تحصیل در انگلستان برای دانشگاه West England ، هر ساله مبلغ بیش از ۱۰۰۰۰۰ پوند برای دانشچویان بین المللی در نظر می گیرد. برای دریافت این کمک هزینه تحصیلی دانشجو ملزم به انجام دوره های کارآموزی در دفتر توسعه بین المللی یا سایر سازمان ها می باشد. این کمک هزینه تحصیلی، شهریه دانشگاه را برای یک سال تحصیلی پوشش می دهد.

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه Sheffield Hallam

این کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی و اروپایی ( به جز انگلیس) می باشند که متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی به طور تمام وقت در دانشگاه Sheffield Hallam هستند. معافیت از پرداخت نیمی از هزینه های دروس تحصیلات تکمیلی و یک سال از مقطع کارشناسی از برنامه های این کمک هزینه تحصیلی می باشد.

تحصیل کارشناسی در قطر

کمک هزینه تحصیل مقاطع کارشناسی  و کارشناسی ارشد انگلستان

کمک هزینه تحصیلی بین المللی دانشگاه Westminster؛ دانشگاه Westminster کمک هزینه تحصیلی را به دانشجویان واجد شرایط از کشورهای در حال توسعه که علاقمند به ادامه تحصیل در انگلیس هستند و می خواهند مقطع کارشناسی ارشد را در رشته های تحصیلی دانشگاه Westminster سپری کنند اختصاص می دهد. این کمک هزینه تحصیلی شهریه کامل دانشگاه، هزینه اقامت، هزینه زندگی و بلیط هواپیما رفت و برگشت به لندن را شامل می شود.

کمک هزینه تحصیلی در حال توسعه دانشگاه Nottingham

این کمک هزینه تحصیلی برای دانش جویان بین المللی از کشورهای آفریقا، هند یا یکی از کشورهای در حال توسعه می باشد که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه Nottingham تحصیل کنند و می خواهند تغییری در پیشرفت وطن خود ایجاد کنند. سالانه ۱۰۵ کمک هزینه تحصیلی به این دانشجویان اختصاص می یابد. ۳۰ کمک هزینه تمام شهریه را پوشش می دهد و ۷۵ کمک هزینه ۵۰ درصد هزینه شهریه را پوشش می دهد.

کمک هزینه توسعه جهانی دانشگاه Bradford

کمک هزینه این دانشگاه به دانشجویانی که در بحران اقتصادی به علت مشکلات وطنشان ازقبیل مشکلات سیاسی، جنگ، بلایای طبیعی و غیره قرار دارند تعلق می گیرد. هر کمک هزینه تحصیلی تقریبا به میزان ۲۵۰۰۰ پوند می باشد که شامل کل هزینه شهریه و هزینه اقامت می باشد بعلاوه ۴۲۰۰ پوند در سال برای هزینه های زندگی در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *