128 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۵/۰۵ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۲ در ۶:۱۰ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

آشنایی با انواع ویزای آلمان

آلمان یکی از کشورهای صنعتی و پیشرفته در جهان شناخته می شود و عضویت اتحادیه اروپا است. به همین دلیل همه ساله افراد فراوانی برای انواع ویزای آلمان اقدام می نمایند. اغلب افرادی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند آلمان را به عنوان نخستین گزینه مدنظر قرار می دهند.

براساس آمارهای رسمی منتشر شده آلمان سومین کشوری است که هرساله مهاجران بسیاری را پذیرش می کند. متقاضیان مهاجرت به آلمان باید باتوجه به هدف خود یکی از انواع ویزای آلمان را دریافت کرده و وارد این کشور اروپایی شوند.

از جمله عواملی که متقاضیان درخصومص مهاجرت به آلمان مورد توجه قرار می دهند امکان برخورداری از رفاه اجتماعی بالا و عدم نیاز به ویزای مجدد جهت سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن است.

هزینه ه­ای که برای زندگی در آلمان باید پرداخت شود در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی کمتری بوده و متقاضیان تحصیل می­ توانند دوره ­های تحصیلی را به صورت رایگان به اتمام برسانند. اخذ انواع ویزای آلمان موجب می شود مهاجران از مزایای زندگی در این کشور اروپایی نیز بهره مند شده و زندگی باکیفیتی داشته باشند.

دانشگاه های آلمان

دانشگاه های آلمان علیرغم دارا بودن سیستم آموزشی با کیفیت هیچ شهریه ای را از متقاضیان دریافت نمی کنند. دریافت یکی از انواع ویزای آلمان به متقاضیان این امکان را می دهد که اقامت دائم این کشور را دریافت کرده و درصورت داشتن شرایط لازم می توانند تابعیت و گذرنامه آلمانی را دریافت کنند. اغلب متقاضیانی که انواع ویزای آلمان را دریافت می کنند قادر به اخذ ویزای همراه درخصوص همسر و فرزندانی که سن آن ها کمتر از ۱۸ سال است خواهند بود.

dadavarmehr - انواع ویزای آلمان

براساس قوانینی که در کشور آلمان وجود دارد متقاضیان پس از دریافت انواع ویزای آلمان می توانند اقامت دائم و یا موقت این کشور را اخذ نمایند. اشخاصی که قصد دریافت اقامت موقت آلمان را دارند باید به خاطر داشته باشند این نوع اقامت مختص تحصیل و یا شرکت در دوره های یادگیری زبان آلمانی و انجام تحقیق و پژوهش است.

متقاضیانی که بیشتر از ۵ سال در کشور آلمان اقامت کنند درصورت داشتن تمکن مالی و پرداخت مالیان می توانند اقامت دائم آلمان را کسب کنند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای آلمان

  • ارائه اصل شناسنامه متقاضیا
  • ارائه گذرنامه ای که اعتبار آن بیشتر از ۶ ماه باشد
  • ارائه سه قطعه عکس رنگی
  • ارائه دعوتنامه ای که از سوی یکی از شهروندان آلمانی ارسال شده است. ( متقاضیان دریافت انواع ویزای آلمان می توانند دعوت نامه ای را تحویل دهند که از جانب خانواده و یا دوستی در کشور آلمان صادر شده است. البته این گزینه درصورتی لازم است که متقاضیان دعوت نامه داشته باشند.
  • رضایتنامه کتبی والدین و یا قیم قانونی متقاضی: این گزینه مختص کودکانی است که قصد دارند به تنهایی و یا به همراه شخص دیگری وارد کشور آلمان شوند.
  • ارائه اسناد شغلی و مالی متقاضی: متقاضیان باید اسناد قانونی که مربوطه به موسسه و یا شرکت است ارائه دهند. ارائه گواهی اشتغال به کار و فیش حقوقی و گواهی صورتحساب بانکی درخصوص متقاضیانی که مستمری بگیر هستند. اشخاصی که به کارهای آزاد اشتغال دارند باید دفترچه حساب بانکی و کارت صنفی خود را ارائه دهند.
  • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل درخصوص دانش آموزان و دانشجویانی که قصد دریافت یکی از انواع ویزای آلمان را دارند.
  • بلیط هواپیمای رفت و برگشت به آلمان
  • رزرو هتل در آلمان و ارائه رسید آن
شرایط اخذ ویزای همراه دانشجو در آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

آلمان یکی از کشورهای منطقه شینگن بوده و طی سال های متمادی توانسته به پیشرفت و توسعه قابل توجهی دست پیدا کند. دانشگاه هایی که در آلمان فعالیت می کنند به عنوان برترین دانشگاه های جهان معرفی شده و هرساله دانشجویان بسیاری اقدام به دریافت ویزای تحصیلی آلمان می کنند.

dadavarmehr 2 - انواع ویزای آلمان

اخذ ویزای تحصیلی آلمان موجب می شود تا دانشجویان تحصیلات خود را در شرایطی ایده آل به اتمام رسانده و از کیفیت آموزشی دانشگاه های این کشور بهره مند گردند.

از دیگر دلایلی که موجب می شود افراد بسیاری متقاضی دریافت ویزای تحصیلی آلمان باشند امکان تحصیل به صورت رایگان در ماقطع فوق لیسانس و دکترا است. در این دوره های تحصیلی متقاضیان می توانند کمترین هزینه را پرداخت کرده و از امکانات تحصیلی ویژه ای برخوردار شوند. البته متقاضیانی که ویزای تحصیلی آلمان را دریافت می کنند باید نسبت به زبان انگلیسی آشنایی کافی داشته باشند.

ویزای کاری آلمان

آلمان یکی از کشورهای صنعتی در جهان شناخته می شود و رفاه اجتماعی بالا موجب شده تا متقاضیان بسیاری از کشورهای مختلف ویزای آلمان را دریافت کنند. ویزای کاری آلمان یکی از انواع ویزای آلمان به شمار می رود که به متقاضیان اجازه می دهد پس از یافتن شغل مناسب اقامت دائم آلمان را نیز اخذ نمایند.

آلمان از دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که بلو کارت یا کارت آبی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. اخذ بلوکارت آلمان به متقاضیانی که از مهارت تخصص کافی برخوردار هستند این امکان را می دهد که به راحتی به کشورهایی همچون انگلیس، دانمارک و یا ایرلند سفر کرده و به کار مشغول شوند.

دلایل جذب نیروی کار

کشور آلمان به دلیل کمبود نیروی متخصص قوانینی را اتخاذ کرده و بلو کارت یا کارت آبی را در اختیار متقاضیان قرار داده است. این کشور از روزهای نخست ماه جولای سال ۲۰۱۲ به صورت رسمی ایت قابلیت را برای مهاجران درنظر گرفته که بتوانند کارت آبی را دریافت کرده و در صنایع مختلف آلمان به کار اشتغال داشته باشند. متقاضیان پس از دریافت ویزای کاری آلمان می توانند شغل مناسبی را در این کشور پیدا کرده و اقامت دائم آلمان را نیز اخذ کنند.

dadavarmehr 3 - انواع ویزای آلمان

البته متقاضیانی که قصد دریافت ویزای کاری آلمان را دارند باید توجه داشته باشند براساس قوانینی که در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا به صورت مشترک است متقاضیان ابتدا باید دعوتنامه کاری این کشور را در اختیار داشته باشند. کارفرمایان آلمانی باید آگهی استخدام نیروی موردنیاز خود را ابتدا در کشور آلمان منتشر کند.

چنانچه نیروی متخصص موردنظر در این کشور یافت نشد آگهی استخدام باید به مدت ۳ ماه دیگر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا انتشار پیدا کند و اگر بازهم نیروی لازم پیدا نشد کارفرما می تواند دعوتنامه کاری را برای شخص متقاضی ارسال نماید.

دریافت ویزای کاری آلمان از طرق مختلفی انجام می شود اما در اختیار داشتن مهلت شش ماهه به متقاضیان این امکان را می دهد که شغل موردنظر خود را در آلمان جستجو کنند.

افرادی که در زمینه هایی همچون الکترونیک، صنایع، کامپیوتر، برق، فیزیک، شیمی، مکانیک، آی تی، الکتروتکنیک، پزشکی و داروسازی و…. دارای تخصص و مهارت بالایی هستند درمقایسه با سایر متقاضیان شانس بیشتری جهت دریافت ویزای کاری آلمان خواهند داشت.

شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای جست و جوی کار

از دیگر شرایطی که برای اخذ ویزای کاری آلمان باید توسط متقاضیان درنظر گرفته شود داشتن سنی کمتر از ۴۰ سال و سابقه کار بالا است. متقاضیان چنانچه مدارک فنی و حرفه ای لازم را داشته و نسبت به زبان آلمانی نیز مسلط باشند می توانند به سادگی ویزای کاری آلمان را دریافت کنند. ارائه مدرک زبان تافل و یا آیلتس از دیگر مواردی است که اخذ ویزای کاری آلمان را ساده کرده و موجب می شود متقاضیان در کارخانه­ ها و شرکت های این کشور شغل موردنظر خود را پیدا کنند.

10 مشاغل پر درآمد در آلمان

متقاضیانی که قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود را داشته باشند این امکان را خواهند داشت که نسبت به دیگر متقاضیان راحت تر کارت آبی آلمان را دریافت نمایند. از دیگر شرایطی که در اخذ کارت آبی آلمان موثر خواهد بود داشتن درآمد سالیانه به مبلغ ۴۵۰۰۰ یورو است.

البته چنانچه متقاضیان در عرصه های فوق تحصیل کرده باشند می توانند درآمد ۳۵۰۰۰ دلاری را نیز درنظر گرفته و نسبت به اخذ کارت آبی آلمان اقدام نمایند. مدت زمانی که به عنوان اعتبار برای کارت آبی آلمان درنظر گرفته شده است حدود ۴ سال بوده و پس از این مدت متقاضیان می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت نموده و درنهایت نسبت به اخذ تابعیت آلمان نیز اقدام نمایند.

متقاضیان اخذ ویزای کاری آلمان باید درنظر داشته باشند چنانچه مدت زمان قرارداد آن ها کوتاه باشد کارت آبی نیز به همان میزان اعتبار خواهد داشت. البته می توان این کارت را به سادگی تمدید کرده و مدت زمان بیشتری را در کشور آلمان اقامت کاری داشت.

ویزای سرمایه گذاری آلمان

از دیگر انواع ویزای آلمان می توان به ویزای سرمایه گذاری آلمان اشاره کرد که موجب می شود افراد در مدت زمان کوتاهی اقامت این کشور را دریافت کنند. سرمایه گذاری در آلمان از شرایط ویژه ای برخوردار بوده و سرمایه گذاران می توانند کسب و کار مناسبی را آغاز کنند.

dadavarmehr 4 - انواع ویزای آلمان

ویزای ازدواج در آلمان

ویزای ازدواج آلمان یکی دیگر از انواع ویزای آلمان به شمار می رود که براساس آن متقاضیان اخذ اقامت آلمان می توانند با یکی از شهروندان آلمانی ازدواج کنند. براساس قوانینی که در کشور آلمان وجود دارد متقاضیان اخذ ویزای ازدواج در آلمان برای اینکه ازدواج خود را رسمی کنند باید برگه ازدواج نیز دریافت نمایند. اداره ثبت احوال در این کشور مسئولیت صدور برگه ازدواج را داشته و تحت عنوان یک سند رسمی به شمار می رود.

دریافت ویزای ازدواج در آلمان به افراد این امکان را می­دهد که اقامت دائم این کشور را دریافت کرده و پس از مدت زمان مشخصی نسبت به دریافت تابعیت آلمان نیز اقدام کنند. درحال حاضر مسئله اخذ ویزای ازدواج در آلمان بسیار پیچیده به نظر می رسد و متقاضیان باید مدارکی را مبنی بر حقیقی بودن ازدواج خود ارائه دهند. از دیگر شرایطی که برای اخذ ویزای ازدواج باید توسط متقاضیان درنظر گرفته شود تسلط به زبان آلمانی است.

داشتن توان مالی شهروند آلمانی از دیگر شرایطی است که جهت اخذ ویزای ازدواج آلمان الزامی محسوب می شود. متقاضیان اخذ ویزای ازدواج آلمان باید مدارکی را ارائه دهند که نشان می دهد توانایی مالی جهت پرداخت هزینه های زندگی در این کشور اروپایی را دارد. متقاضیانی که قصد دریافت تابعیت آلمان را دارند ملزم به ارائه درخواست شهروندی این کشور بوده و باید پرونده ای را تشکیل دهند. البته باید درنظر داشت که مراحل اخذ تابعیت حدود سه سال به طول می انجامد و پس از این مدت متقاضیان امکان دریافت شهروندی و پاسپورت آلمانی را خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *