dadavar.germany - 10 مشاغل پر درآمد در آلمان

172 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۸/۲۶ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۴ در ۹:۵۱ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

کسب اطلاعات درباره ۱۰ مشاغل پر درآمد در آلمان به متقاضیان کمک میکند تا از بهترین و پردرآمدترین شغلهای آلمان و بهترین زمینه های کاری در این کشور آگاه شوند.

هر ساله متقاضیان و مهاجران بی شماری از سراسر دنیا با اهداف مختلف اقدام به کسب اقامت این کشور پیشرفته اروپایی می پردازند.

رایج ترین روش های مهاجرت به آلمان

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت از روش سرمایه گذاری
 • مهاجرت از روش کارآفرینی
 • مهاجرت از روش تاسیس شرکت
 • مهاجرت از روش ازدواج با اتباع آلمانی
 • مهاجرت از روش تولد فرزند

آلمان یکی بهترین کشورهای دنیا جهت کسب اقامت از طریق کار می باشد و شما می توانید تا انتها با کارشناسان موسسه حقوقی دادآور مهر همراه باشید و درباره ۱۰ مشاغل پر درآمد در آلمان اطلاعات کامل کسب کنید.

 1. میانگین درآمد مشاغل پر درآمد در آلمان چقدر است؟
 2. نحوه اخذ ویزای کار آلمان به چه صورت می باشد؟
 3. تعداد ساعات کاری در آلمان چقدر می باشد؟

کشور آلمان یکی از بهترین و محبوب ترین مقصد های متخصصان و افرادی می باشد که مهارت بالایی در یک زمینه کاری دارند. متقاضیان و مهاجرانی که دارای مدرک دانشگاهی و تجربه و سابقه کاری می باشند می توانند به راحتی شغل مناسب و پر درآمدی بیابند.

high income jobs in germany 3 - 10 مشاغل پر درآمد در آلمان

دلایل مهاجرت به آلمان از روش کاری

 • آلمان یکی از قدرت های اقتصادی جهان به شمار می‌رود.
 • اقتصاد کشور آلمان بسیار پایدار و با ثبات می باشد.
 • مردم این کشور در رفاه کامل زندگی می کنند.
 • آلمان دارای شبکه حمل و نقل بسیار پیشرفته می‌باشد.
 • نرخ بیکاری در شهرهای مختلف آلمان ناچیز می باشد.
 • میزان حقوق و درآمد مردم این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار بالاتر است.
 • کشور آلمان در بین سه صادر کننده بزرگ جهان قرار دارد و کالا های مختلفی به سراسر دنیا و کشور های مختلف اروپا صادر می کند.

دانشجویان

دانشجویان و متقاضیانی که از دانشگاه های کشور آلمان فارغ التحصیل می شوند، می توانند در صورت تمایل اقدام به کاریابی کنند و سپس مشغول به کار در کمپانی ها و سازمان های مختلف در این کشور کنند.

دلایل مهاجرت به آلمان

لازم به ذکر است که مهاجران خارجی که قصد اقامت کاری در کشور آلمان را دارند می بایست حداقل ۴۵۰۰۰€ (یورو) در سال درآمد داشته باشند. در ادامه به ۱۰ مشاغل پر درآمد در آلمان اشاره خواهیم کرد.

اسامی ۱۰ مشاغل پر درآمد در آلمان

۱.شغل Managing Director

پر درآمد ترین شغل در لیست ۱۰ مشاغل پر درآمد در آلمان، مدیر عاملی می باشد. افرادی که در یک کمپانی آلمانی به عنوان یک Managing Director شناخته می شوند، بالاترین سمت و رتبه را در یک کمپانی دارند.

شرح وظایف

مدیریت و نظارت فعالیت های تجاری و مالی کمپانی و همچنین مطمئن شدن از تحقق کلیه تعهدات قانونی اصلی ترین وظیفه های یک مدیر عامل در کمپانی می باشند.

حقوق سالانه Managing Director

حقوق سالیانه یک مدیرعامل در یک کمپانی در کشور آلمان بستگی به تعداد کارکنان آن کمپانی دارد. برای مثال، در کمپانی هایی که حداقل بیست و پنج کارگر در حال کار می باشند، درآمد این افراد به ۱۷۰.۰۰۰€ (یورو) در سال می رسد.

همچنین یک مدیر عامل کمپانی از ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ نفر نیروی کار دارد می تواند به طور میانگین ۳۸۰.۰۰۰€ (یورو) در سال درآمد داشته باشد و درآمد این افراد در صورتی که کمپانی آن ها حداقل ۵۰۰۰ نفر نیروی کار داشته باشد به ۸۰۹.۰۰۰€ (یورو) در سال می رسد. جهت مشغول به کار شدن به عنوان مدیر عامل در یک کمپانی، داشتن مدرک فوق لیسانس و یا دکترا در زمینه مدیریت حرفه ای از یک دانشگاه معتبر الزامی می باشد. معمولا افرادی که به عنوان مدیر عامل مشغول به کار می شوند، کارآفرینان و موسسان کمپانی های معتبر می باشند.

۲.شغل Federal Minister در کشور آلمان

وزیران فدرال اعضای دولت فدرال در کابینه آلمان هستند و در بخش سیاسی فعالیت دارند. این افراد می توانند در ارتباط با سایر وزیرها و زمینه های مختلف سیاسی تصمیمات گوناگونی بگیرند. معمولا افرادی که به عنوان Federal Minister مشغول به کار می شوند، به عنوان وزیر دفاع، دارایی، بهداشت، معاون رئیس جمهور و یا صدراعظم شناخته می شوند.

مهاجرت به اتریش

high income jobs in Germany 2 - 10 مشاغل پر درآمد در آلمان

حقوق سالانه

حقوق وزیران فدرال بستگی به سمت آن ها دارد. به طور میانگین، حقوق یک وزیر فدرال در کشور آلمان ۱۶۸.۰۰۰€ (یورو) در سال می باشد. جهت مشغول به کار شدن به عنوان وزیر فدرال در کشور آلمان متقاضیان می بایست در نخستین گام شهروند این کشور باشند و همچنین قبل از شروع فعالیت های سیاسی خود، در بخش های مختلف اقتصادی تاثیر مثبتی داشته باشند.

۳.شغل Investment Banker در کشور آلمان

این افراد به طور معمول در یک موسسه مالی و یا بانک مشغول به کار هستند و فعالیت آن ها جمع آوری سرمایه برای دولت ها، کمپانی ها و سایر نهادها می باشد.

حقوق سالانه

حقوق این افراد متغیر می باشد؛ اما حداقل میزان حقوق یک Investment Banker در کشور آلمان ۱۵۰.۰۰۰€ (یورو) می باشد و این مبلغ می تواند تا ۳۰۰.۰۰۰€ (یورو) در سال افزایش یابد. داشتن مدارک دانشگاه در زمینه های ریاضیات، آمار و اقتصاد از مهم ترین شرط های مشغول به کار شدن به عنوان یک Investment Banker می باشد.

۴.شغل Sales Manager در کشور آلمان

فعالیت اصلی مدیر فروش در کشور آلمان توسعه استعداد و مدیریت به صورت روزانه می باشد و آن ها می توانند سهمیه و اهداف، برنامه ها، داده ها و پلن های فروش را ارائه دهند. این افراد می توانند به طور اختصاصی فروش را آموزش دهند و در روند استخدام کارکنان فروش یک کمپانی تاثیر گذار باشند.

حقوق سالانه

حقوق یک مدیر فروش در بخش بازاریابی به بالاترین میزان خود یعنی ۱۳۵.۰۰۰€ (یورو) در سال می رسد. اما به طور کلی، حداقل حقوق این افراد ۹۰.۰۰۰€ (یورو) در سال می باشد.

high income jobs in germany 4 - 10 مشاغل پر درآمد در آلمان

۵.شغل Laboratory Manager در کشور آلمان

وظیفه فرد مدیر آزمایشگاه در کشور آلمان این است که از ایمنی و تاثیر گذار بودن فعالیت ها در یک آزمایشگاه اطمینان حاصل کند.

حقوق سالانه

این افراد می توانند از ۱۰۰.۰۰۰€ (یورو) الی ۱۲۳.۰۰۰€ (یورو) در سال حقوق کسب کنند. معمولا افرای که به عنوان یک مدیر آزمایشگاه مشغول به کار می شوند، مدرک کارشناسی در زمینه فناوری پزشکی، شیمی یا مهندسی شیمی دارند.

۶.شغل Attending Physician از ۱۰ مشاغل پر درآمد در آلمان

رتبه ششم در فهرست ۱۰ مشاغل پر درآمد در آلمان به شغل Attending Physician اختصاص داده شده است. این افراد معمولا پزشکان ارشد در یک کلینیک و یا بیمارستان هستند که وظیفه آن ها نظارت بر کارکنان، دانشجویان پزشکی، مراجعه کنندگان و بیماران می باشد. سابقه کاری در این رشته کاری تاثیر بسیاری در حقوق افراد دارد. به طور کلی، حقوق افرادی که کمتر از ۱۰ سال سابقه کاری دارند از ۸۵.۰۰۰€ (یورو) الی ۱۵۰.۰۰۰€ (یورو) در سال می باشد.

همچنین افرادی که از ۱۱ الی ۱۶ سال سابقه کاری دارند می توانند در هر سال تا ۲۷۳.۰۰۰€ (یورو) درآمد داشته باشند. لازم به ذکر است که این افراد در صورتی که بیش از ۲۰ سال سابقه کاری داشته باشند می توانند حداقل ۴۰۰.۰۰۰€ (یورو) در سال درآمد داشته باشند. داشتن مدرک زبان آلمانی و مدرک دانشگاه در زمینه پزشکی جهت مشغول به کار شدن به عنوان یک Attending Physician در کشور آلمان الزامی می باشد.

انواع ویزای آلمان

۷.شغل Lawyer در کشور آلمان

وظیفه و نقش افرادی که به عنوان وکیل در آلمان مشغول به کار می شوند در حوزه های قانونی مختلف متفاوت می باشد. این افراد می توانند در زمینه های حقوق مالکیت، حقوق شخصی، حل اختلاف و سایر موارد مشغول به کار شوند. حقوق وکلا در کمپانی ها کوچک از ۴۰.۰۰۰€ (یورو) الی ۸۰.۰۰۰€ (یورو) می باشد و این میزان در کمپانی های بزرگ تر به ۷۰۰.۰۰۰€ (یورو) در سال می رسد. کسب مدرک دانشگاهی و سپری کردن دوره کارآموزی جهت مشغول به کار شدن به عنوان یک وکیل در کشور آلمان الزامی می باشد.

۸.شغل IT Specialist از ۱۰ مشاغل پر درآمد در آلمان

وظیفه اصلی یک متخصص آی تی در کشور آلمان پشتیبانی متقاضیان در زمینه های مختلف در بخش آی تی می باشد. این افراد کمپانی ها و سازمان های مختلف را در بخش های مختلف سخت افزاری، نرم افزاری، شبکه و سایر موارد مرتبط یاری و پشتبیانی می کنند.

high income jobs in Germany - 10 مشاغل پر درآمد در آلمان

حقوق سالانه

درآمد یک متخصص آی تی در کشور آلمان از ۶۶.۰۰۰$ (یورو) الی ۱۲۴.۰۰۰€ (یورو) در سال می باشد. داشتن مدرک دانشگاهی معتبر در بخش علوم کامپیوتر و همچنین دانش کافی جهت مشغول به کار شدن به عنوان یک مهندس آی تی در کشور آلمان الزامی می باشد. با مراجعه به مقاله فهرست بهترین شهرها جهت کار در آلمان می توانید از بهترین شهرهای کشور آلمان جهت کار به صورت کامل مطلع شوید.

۹.Engineer از ۱۰ مشاغل پر درآمد در آلمان

وظیفه افرادی که به عنوان مهندس مشغول به کار می شوند ایجاد نظم، خلاقیت و مدیریت در زمان طراحی و ساخت موارد مختلف می باشد. مهندسی شیمی، عمران، برق، مکانیک و همچنین کامپیوتر از زمینه های مختلف کاری در رشته مهندسی می باشند.

حقوق سالانه

حقوق این افراد از ۷۰.۰۰۰€ (یورو) الی ۱۶۸.۰۰۰€ (یورو) در سال می باشد و لازم به ذکر است که کسب مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا در زمینه های مختلف مهندسی الزامی می باشد.

۱۰.شغل Consultant در کشور آلمان

وظیفه اصلی مشاوران در کشور آلمان ارائه مشاوره های تخصصی در زمینه های مختلف می باشد. این افراد معمولا در یک کمپانی و یا شرکت استخدام می شوند تا به متقاضیان مختلف در زمینه های گوناگون مشاوره ارائه دهند.

حقوق سالانه

پایین ترین میزان درآمد در این رشته ۴۵.۰۰۰€ (یورو) در سال و بالا ترین میزان درآمد ۳۷۰.۰۰۰€ (یورو) در سال می باشد. ارائه مدرک دانشگاهی (کارشناسی) جهت مشغول به کار شدن به عنوان یک مشاور الزامی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *