dadavar.work  - 10 مشاغل پر درآمد در کانادا

886 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۸/۲۴ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۴ در ۹:۴۱ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

اطلاع از ۱۰ مشاغل پر درآمد در کانادا موجب می شود تا متقاضیان، با در نظر گرفتن شرایط شخصی، مدرک تحصیلی و سابقه کاری، در زمینه مورد علاقه خود مشغول بکار شوند.

کشور کانادا

کشور کانادا از مدرن ترین کشورهای دنیا می باشد که در بخش شمالی قاره آمریکا قرار گرفته است و لازم به ذکر است که جمعیت این کشور به ۳۴میلیون نفر می رسد. مهاجرت به کشور کانادا از طریق کار نیاز به کسب ویزای کاری دارد.

نرخ بیکاری

نرخ بیکاری در کشور پیشرفته و مدرن کانادا ۵.۸% می باشد و این مقدار نسبت به سایر کشورهای دنیا بسیار پایین است. متخصصان موسسه حقوقی دادآور مهر تا انتهای این نوشتار شما را از ۱۰ مشاغل پر درآمد در کانادا و همچنین میزان حقوق در این کشور به صورت کامل مطلع خواهند ساخت.

دلایل مهاجرت به کانادا

هر ساله مهاجران و متقاضیان زیادی با وجود دلایل مختلف مانند پایین بودن میزان نرخ بیکاری، پایین بودن میزان جرم و جنایت، سیستم بانکی با ثبات، اقتصاد پایدار و سیستم آموزشی سطح بالا اقدام به مهاجرت به کشور کانادا می کنند. متقاضیانی که قصد دارند در کشور کانادا مشغول به کار شوند، علاوه بر کسب اطلاعات درباره ۱۰ مشاغل پر درآمد در کانادا، باید شرایط لازم جهت مشغول به کار شدن در سازمان ها و کمپانی ها مختلف در این کشور را داشته باشند.

شرایط فردی برای مهاجرت

  •  داشتن تسلط کامل بر زبان انگلیسی
  • ارائه پرونده سابقه های کاری
  • داشتن مدارک دانشگاهی
  • داشتن مدارک پزشکی جهت مشغول به کار شدن در زمینه های مختلف در کشور کانادا از مهم ترین موارد به شمار می روند.
  • داشتن توان مالی و توانایی پرداخت هزینه ها و اجاره محل سکونت

سیستم آموزشی

سیستم آموزشی و پرورشی کشور کانادا بسیار پیشرفته و مدرن می باشد و تحصیل در دانشگاه های این کشور و کسب مدرک در مقاطع مختلف می تواند یکی از بهترین روش های یافتن شغل مناسب در این کشور باشد. فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور کانادا در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند می توانند در این کشور اقدام به کاریابی کنند و مشغول به کار شوند.

high paying jobs in Canada - 10 مشاغل پر درآمد در کانادا

اسامی ۱۰ مشاغل پر درآمد در کانادا

۱. شغل مدیر ارشد  (خدمات مالی ، ارتباطات و تجارت)

در کانادا فعالیت مدیران ارشد معمولا در زمینه های مختلف امور مالی، ارتباطات و سایر خدمات تجاری می باشد. این افراد معمولا توسط هیئت مدیره یک کمپانی انتخاب می شوند و وظیفه آن ها برنامه ریزی، نظارت، تعیین اهداف و تصویب سیاست های یک کمپانی می باشد.

حقوق مدیران ارشد

حقوق مدیران ارشد در یک سال به صورت میانگین ۱۰۲.۰۰۰$ (دلار) در سال می باشد. لازم به ذکر است که مدیران ارشد می توانند تا ۱۶۰.۰۰۰$ (دلار) درآمد داشته باشند. برای مشغول به کار شدن به عنوان یک مدیر ارشد در یک کمپانی در کشور کانادا، متقاضیان می بایست مدرک معتبر دانشگاهی در زمینه مدیریت تجارت، تجارت، علوم کامپیوتر و یا رشته های مرتبط ارائه دهند.

۲. مهندسی کامپیوتر

یک مدیر سیستم رایانه ای و اطلاعاتی می بایست تمامی امور مرتبط با تکنولوژی در کمپانی را به عهده بگیرد. این امور شامل پیاده سازی سخت افزاری و نرم افزاری رایانه، اجرا و نصب و توسعه برنامه ها و همچنین نظارت فنی در کمپانی می باشد.

جاب آفر چیست؟

حقوق مهندسان کامپیوتر

به یاد داشته باشید که فناوری اطلاعات و رایانه به سرعت در حال توسعه می باشد. به همین دلیل، درآمد افرادی که به عنوان مدیر سیستم رایانه ای و اطلاعاتی مشغول به کار می شوند، درآمد بالایی خواهند داشت. درآمد این افراد از ۱۰۴.۰۰۰$ (دلار) تا ۱۲۸.۰۰۰$ (دلار) در سال می باشد و لازم به ذکر است که جهت مشغول به کار شدن به عنوان یک مدیر سیستم رایانه ای و اطلاعات متقاضیان می بایست مدرک لیسانس در زمینه علوم کامپیوتر، تجارت و یا مهندسی داشته باشند.

۳. استاد و مدرس دانشگاه (University Professor and Lecturer)

در لیست ۱۰ مشاغل پر درآمد در کانادا قطعا شغل استاد و مدرس دانشگاه نیز قرار می گیرد. اساتید دانشگاه در دانشگاه های کشور کانادا همانند اساتید سایر دانشگاه های دنیا باید در زمینه های مختلف در دوره های تحصیلی گوناگون به دانشجویان یک یا چند موضوع درسی ارائه و آموزش دهند. این افراد معمولا در فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی نیز شرکت می کنند و نتیجه فعالیت خود را در مجلات علمی یا کتاب چاپ می کنند.

حقوق اساتید

حقوق اساتید دانشگاه در کشور کانادا از ۱۰۶.۰۰۰$ (دلار) الی ۱۳۸.۶۷۳$ (دلار) در سال می باشد و لازم به ذکر است که برای مشغول به کار شدن به عنوان استاد در دانشگاه های کانادا می بایست مدرک دانشگاه کارشناسی ارشد داشته باشند و در دوره های آموزشی تربیت معلم شرکت کرده باشند.

۴. داروسازی جزء ۱۰ مشاغل پر درآمد در کانادا

شغل داروسازی در کشور کانادا یکی از پر درآمد ترین شغل ها در کشور کانادا می باشد و داروسازان می توانند در کشور کانادا حداکثر ۱۴۷.۰۰۰$ (دلار) در سال درآمد داشته باشند. داروسازان می تواند بر اساس دستورالعمل های قانونی و اخلاقی دارو تولید کنند. این افراد می توانند دستوران پزشکان را تفسیر و مرور کنند و ناسازگاری های درمانی را تشخصی دهند.

درآمد داروسازان (Pharmacist)

میزان درآمد داروسازان در کشور کانادا از ۱۰۵.۰۰۰$ (دلار) تا ۱۴۶.۰۰۰$ (دلار) در سال می باشد. به یاد داشته باشید که جهت مشغول به کار شدن در کشور کانادا به عنوان یک داروساز، متقاضیان می بایست مدرک دانشگاه داروسازی و مجوز دریافت کار به عنوان داروساز در کشور کانادا کسب کنند. می توانید با مطالعه مقاله تحصیل داروسازی در کانادا شرایط ورود به این بازار کاری را نیز بررسی کنید.

high paying jobs in Canada 2 - 10 مشاغل پر درآمد در کانادا

۵. مدیر ارشد ساخت و ساز ، حمل و نقل ، تولید و آب و برق (Construction, Transportation, Production and Utilities)

فعالیت مدیران ارشد در زمینه های ساخت و ساز، حمل و نقل، تولید و بهره برداری در بخش های نظارت، توسعه، تولید، مدیریت و موارد مشابه می باشد.

درآمد مدیران ارشد

این افراد می توانند از ۱۰۹.۰۰۰$ (دلار) الی ۱۷۵.۰۰۰$ (دلار) در سال درآمد داشته باشند. برای مشغول به کار شدن به عنوان یک مدیر ارشد در یک کمپانی در کشور کانادا، متقاضیان می بایست مدرک معتبر دانشگاهی در زمینه مدیریت تجارت، تجارت، علوم کامپیوتر و یا رشته های مرتبط ارائه دهند.

۶. مدیر اجرایی

فعالیت مدیران دولتی در بخش های برنامه ریزی، سازماندهی، اجرا و ارزیابی سیاست ها، برنامه ریزی و بررسی عملکرد های دولت می باشد.

درآمد مدیران اجرایی

این افراد می توانند از ۱۱۶.۰۰۰$ (دلار) الی ۱۴۸.۰۰۰$ (دلار) در سال درآمد داشته باشند و به یاد داشته باشید که داشتن مدرک لیسانس در زمینه علوم اجتماعی، حقوق و یا تجارت جهت مشغول به کار شدن به عنوان مدیر اجرایی در کشور کانادا الزامی می باشد.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری کدامند؟

۷. وکالت

افرادی که قصد دارند در کشور کانادا به عنوان وکیل مشغول به کار شوند می بایست حداقل مدرک لیسانس از یک دانشگاه معتبر ارائه دهند و همچنین اقدام به کسب مجوز کار کنند. وکلا معمولا در زمینه های مختلف حقوقی، مالکیت، حل اختلاف و موارد مشابه مشغول به کار می شوند.

درآمد وکلا

درآمد وکلا در کشور کانادا از ۱۱۸.۰۰۰$ (دلار) الی ۲۱۶.۰۰۰$ (دلار) در سال می باشد.

۸. شغل پزشکان عمومی و پزشکان خانواده (General Practitioners and Family Physicians)

فعالیت پزشکان خانواده معمولا در زمینه های درمان و پیشگیری از بیماری های حاد و مزمن می باشد. این افراد می توانند به عنوان پزشک در بیمارستان ها و کلینیک های مختلف درمانی مشغول به کار شوند.

درآمد پزشکان خانواده

درآمد پزشکان در کشور کانادا از ۱۲۵.۰۰۰$ (دلار) الی ۳۳۵.۰۰۰$ (دلار) در سال می باشد و متقاضیان جهت مشغول به کار شدن در کشور کانادا به عنوان پزشکی می بایست از یک دانشگاه معتبر مدر ک لیسانس پزشکی دریافت کنند و همچنین از شورای پزشکی کانادا مجوز کسب کنند.

۹. پزشکان متخصص (Specialist Physicians)

فعالیت پزشکان متخصص در کشور کانادا در یک بخش خاص برای مثال قلب و عروق، بیهوشی، جراحی مغز و اعصاب، جراحی پلاستیک، روانپزشکی و سایر موارد می باشد.

درآمد پزشکان تخصصی

در کشور کانادا از ۱۴۱.۰۰۰$ (دلار) الی ۵۹۸.۰۰۰$ (دلار) در سال می باشد و درآمد آن ها به زمینه کاری و فعالیت آن ها بستگی دارد. متقاضیان جهت مشغول به کار شدن در کشور کانادا به عنوان پزشکی تخصصی نیز می بایست از یک دانشگاه معتبر مدرک لیسانس پزشکی دریافت کنند و همچنین از شورای پزشکی کانادا مجوز کسب کنند.

high paying jobs in canada 4 - 10 مشاغل پر درآمد در کانادا

۱۰. قضاوت (Judges)

یکی دیگر از پر درآمد ترین شغل هایی که در لیست ۱۰ مشاغل پر درآمد در کانادا قرار می گیرد، شغل قضاوت (قاضی) در دادگاه های این کشور می باشد. همانند سایر قاضی ها، قاضی هایی که در کشور کانادا مشغول به کار می شوند می بایست با در نظر گرفتن مجموعه ای از قوانین و مقررات، در دادگاه در زمینه های مختلف قضاوت کنند.

درآمد قضات

درآمد این افراد از ۲۴۴.۰۰۰$ (دلار) تا ۳۰۳.۰۰۰$ (دلار) در سال می باشد. جهت مشغول به کار شدن به عنوان یک قاضی در کشور کانادا متقاضیان می بایست قبل از شروع فعالیت خود سابقه کار به عنوان وکیل و یا یک استاد را داشته باشند.

مشاوره حقوقی با موسسه دادآور مهر

مهاجرت به کانادا و یا مهاجرت به سایر کشورهای پیشرفته جهان نیاز به داشتن شرایط و سرمایه مورد نیاز می باشد. همچنین متقاضیان می بایست از شرایط امور مهاجرتی به صورت کامل آگاه باشند. هموطنان عزیز و گرامی اگر قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارید و به فکر کسب اطلاعات درباره شرایط کسب ویزا کشورهای مختلف هستید، میتوانید جهت حضور در جلسات مشاوره با متخصصان با تجربه ما با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه دادآور مهر مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.