4319 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۹/۰۱/۲۷ در ۱۲:۰۰ بعد از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۷ در ۱:۰۷ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

کسب ویزای کار هنگ کنگ شرایط خاصی دارد و متقاضیان باید مدارکی لازم برای کسب این ویزا را به اداره مهاجرت هنگ کنگ ارائه دهند. در این مقاله قصد داریم تا متقاضیان گرامی را از شرایط کار و ویزای کار هنگ کنگ، فرآیند کسب ویزای کار هنگ کنگ، مهاجرت با ویزای کار هنگ کنگ و سایر موارد مرتبط آگاه سازیم.

شرایط کار و ویزای کار در هنگ کنگ

هنگ کنگ از میزان اشتغال مداوم برخوردار است و مقاومت خود را در مواقع بحران مالی جهانی نشان داده است. در حال حاضر هنگ کنگ از لحاظ اشتغال در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد و با توجه به تحولات جدید اقتصادی و زیرساختی، هنگ کنگ به دنبال جذب استعدادها و متخصصان و مهندسان بین المللی در بسیاری از بخشهای تجارت و اقتصادی است. به عنوان یک شهر بین المللی و پر جنب و جوش، هنگ کنگ مطمئناً مکانی جذاب برای شروع یا پیشبرد حرفه متقاضیان است. نرخ مالیات پایین و حقوق بالا مطمئناً دلایل بسیار خوبی برای جذب اکثر از مهاجران به هنگ کنگ است. با این حال، یافتن فرصت های شغلی در هنگ کنگ نیاز به وقت و تلاش بسیار دارد. قبل از مهاجرت به هنگ کنگ، متقاضیان بین المللی باید برای یافتن شغل مناسب و با درآمد خوب مهارت ها و تخصص های خود را بررسی کنند.

به عنوان یک قطب اصلی مالی، بخش بزرگ اقتصاد هنگ کنگ متکی به خدمات مالی و املاک و مستغلات است و لازم به ذکر است که میزان هزینه های خدمات و امکانات و شهریه مدارس بین المللی در این منطقه ادارای افزایش یافته است. با این حال، هنگ کنگ نیز در سال های گذشته متاثر از یک بحران اقتصادی بوده است و شرکت ها برای جذب نیروی کار خارجی در هنگ کنگ باید نیروی کار خارجی و ویزای آنها حمایات کنند. در هنگ کنگ فرصت های شغلی مختلفی و گوناگونی وجود دارد؛ اما مهم است که متقاضیان و متخصصان خارجی مهارت ها و تخصص های خود را تعیین کنند تا بتوانند شغل مناسبی در هنگ کنگ پیدا کنند. افراد جویای کار در هنگ کنگ باید روندهای فعلی بازار کار را تحقیق کنند و ببینند چگونه مهارت های آنها در بازار کار هنگ کنگ قابل استفاده خواهد بود.

hong kong work visa 2 - ویزای کار هنگ کنگ

درباره ویزای کار هنگ کنگ

متقاضیان ایرانی برای کار کردن در هنگ کنگ نیاز به کسب ویزای کاری هنگ کنگ دارند. هنگ کنگ یکی از مهمترین مراکز مالی در جهان است و بسیاری از مردم در سراسر جهان کار در هنگ کنگ را به دلیل وجود شرایط مطلوب اقتصادی و اجتماعی ترجیح می دهند. همچنین هنگ کنگ مکانی بسیار زیبا است که از نظر فرهنگ، غذا و غیره می تواند برای مهاجران خارجی بسیار جذاب باشد. ویزای کار و مجوز کار در هنگ کنگ توسط دولت هنگ کنگ به مهاجران ماهر و حرفه ای از کشورهای خارجی که به دنبال اشتغال در هنگ کنگ داده می شود. این مجوز کار طبق طرح اشتغال برای افراد ماهر صادر می شود. کار کردن در هنگ کنگ بدون اجازه یا مجوز کار غیر قانونی می باشد و متقاضیان خارجی باید برای کار در هنگ کنگ مجوز کار کسب کنند.

کار در سوئد

کسب ویزای کار با موارد زیر امکان پذیر است:

 • پیشنهاد کار معتبر (دعوت نامه کاری)
 • اسنادی که اثبات کند متقاضی سابقه کیفری ندارد
 • سوابق تحصیلی خوب و معتبر (حداقل لیسانس)

متقاضی باید از طریق مدرک تحصیلی خود برای کار در زمینه و شغل مورد نظر در هنگ کنگ توانایی ها و مهارت های خود را اثبات کند و سابقه های کاری و فنی خود را نشان دهد. لازم به ذکر است که شغل متقاضی باید با مدرک تحصیلی وی ارتباط داشته باشد. حقوق و دستمزد فرد شاغل که شامل درآمد، بیمه پزشکی، اقامت و سایر مزایایی است که به متخصصان در هنگ کنگ ارائه می شود. این حقوق باید برابر با دستمزد پرداخت شده به افراد داخلی در هنگ کنگ باشد. جدا از این، کارفرمای متقاضی باید ثابت کند متقاضی خارجی به دلیل عدم وجود نیروی کار داخلی در هنگ کنگ استخدام شده است. کارفرما همچنین باید اثبات کند که کارمند در اقتصاد کشور نقش مفیدی خواهد داشت.

فرآیند کسب ویزای کار هنگ کنگ

برای درخواست ویزا و کسب اجازه کار در هنگ کنگ، متقاضی باید فرم درخواست را تکمیل کرده و آن را به همراه تمام مدارک مورد نیاز به اداره مهاجرت هنگ کنگ ارسال کند. ویزای کار و مجوز کاری که برای متقاضی خارجی صادر می شود معمولا به مدت ۱ سال اعتبار دارد و تا زمانی که کارمند برای شرکت کار کند، قابل تمدید است. اگر کارمند دارای اقوام (همسر یا فرزندان) باشد که با وی به هنگ کنگ سفر می کنند، باید ویزاهای وابسته برای آنها گرفته شود. اگر متقاضی شغل خود را تغییر داده و کار خود را در یک شرکت دیگر در هنگ کنگ شروع کند، ویزا و اجازه کار وی به شرکت جدید منتقل نمی شود. وی مجبور است برای کسب مجوز جدید اقدام کند. اگر دارنده مجوز کار هنگ کنگ حداقل ۷ سال در هنگ کنگ زندگی کند، می تواند اقدام به کسب اقامت دائم کند.

پردازش ویزای کار و اجازه کار هنگ کنگ در اداره مهاجرت از چهار تا هشت هفته به طول می انجامد. پس از صدور ویزا، متقاضی می تواند آن را از کنسولگری یا سفارت هنگ کنگ در کشور خود دریافت کند. لازم به ذکر است که مدارک ذکر شده و اسناد مورد نیاز برای کسب ویزا یا مجوز کاری هنگ کنگ می بایست به زبان چینی یا انگلیسی ترجمه شوند. برای کسب ویزای کار یا مجوز کار هنگ کنگ متقاضیان باید مدارک زیر را دارا باشند:

 • گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل ۶ ماه
 • فرم درخواست ویزای کار
 • نامه پیشنهاد کار و یا دعوت نامه کاری
 • دو الی سه قطع عکس دارای اندازه گذرنامه های
 • بیمه سفر
 • بیمه سلامت
 • مدارک تحصیلی

hong kong work visa 3 - ویزای کار هنگ کنگ

همچنین کارفرمایان برای جذب نیروی کار خارجی باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • فرم درخواست اشتغال متخصصان خارجی
 • کپی قرارداد کار
 • اطلاعات مالی شرکت
 • اسناد سوابق کاری شرکت
 • سند ثبت شرکت

مهاجرت کاری به کشور هنگ کنگ

متقاضیان واجد شرایط برای مهاجرت کاری به هنگ کنگ باید دارای مدرک تحصیلی خوبی باشند و از مهارت، دانش و تجربه خاصی با ارزش برخوردار باشند. برای کار کردن در کشور هنگ کنگ و مهاجرت کاری به این منطقه ادارای متقاضیان باید سوابق آموزشی خوبی داشته باشند. به طور معمول داشتن حداقل مدرک کارشناسی در رشته مربوطه الزامی می باشد.

ویزای کاری موناکو

با این وجود، در صورت عدم وجود چنین مدرکی، متقاضیان باید مدارک مستند از مهارت های فنی خوب، توانایی های حرفه ای مربوطه و سابقه ها و تجربه های کاری ارائه دهند. هنگامی که هم متقاضی و هم کارفرمای مدارک لازم را برای درخواست اجازه کار تهیه کردند، درخواست باید از طریق پست به اداره مهاجرت هنگ کنگ ارائه شود. پردازش درخواست ویزای کار حدود دو تا سه ماه طول می کشد.

میزان حقوق ماهیانه کار در هنگ کنگ

در حال حاضر، طبق گفته وزارت کار دولت هنگ کنگ، حداقل حقوق در هنگ کنگ به صورت ساعتی مبلغ ۵$ (دلار) است. لازم به ذکر است که آخرین افزایش حقوق در این کشور در سال ۲۰۱۵ به اجرا درآمد. از ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی، حداقل حقوق جدید در هنگ کنگ ۵$ (دلار) در ساعت است. با توجه به متوسط تایم​​ کاری در هفته (۴۴ ساعت) در هنگ کنگ، حداقل حقوق در هنگ کنگ تقریبا مبلغ ۹۴۸$ (دلار) است. متوسط ​​حقوق فعلی ماهانه تقریبا ۲۵۰۰$ (دلار) برای کارگران مرد و ۱۹۰۰$ (دلار) برای کارگران زن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.