immigrating to canada - آیا مهاجرت به کانادا خوب است؟

379 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۱۲/۱۷ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۰ در ۱۱:۴۳ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

کشور کانادا شمالی‌ترین کشور قاره‌ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می‌شود. کانادا به ۱۰ استان و ۳ قلمرو تقسیم‌شده است. استان‌ها درمجموع استقلال زیادی از دولت مرکزی دارند، اما درجه این آزادی عمل در نزد قلمروها کمتر است.

مهم‌ترین استان ازلحاظ اقتصادی و سیاسی، استان انتاریو می‌باشد که شهرهای تورنتو و اتاوا در آن قرار دارد نزدیکی جغرافیایی این کشور به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد، به‌گونه‌ای که آمریکا و کانادا بزرگ‌ترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند. آبشار نیاگارا، پهناورترین آبشار جهان هم در مرز این کشور با ایالات‌متحده قرار دارد.

۹ دلیل برای انتخاب کشور کانادا برای مهاجرت

۱-روند اخذ اقامت دائم کانادا از سایر کشورها سریع‌تر و ساده‌تر است. هم‌اکنون اخذ اقامت کانادا از اخذ اقامت بسیاری از کشورها ازجمله استرالیا، آمریکا، انگلیس و سایر کشورهای اروپایی راحت‌تر است.

۲-به‌غیراز شهرهای بزرگ کانادا قیمت خرید خانه در سایر کانادا از قیمت خرید خانه در سایر کشورهای پیشرفته پایین‌تر است.

۳-مسئله چند فرهنگی بودن در کانادا بیش از کشورهای اروپایی مقبول واقع‌شده است. کانادا کشوری است که از اساساً از مهاجرت اروپاییان و ترکیب آن‌ها با بومیان منطقه شکل‌گرفته است. فرهنگ انگلیسی، فرانسوی و بومیان کانادا سه فرهنگ غالب کانادا هستند که در کنار هم پایدار مانده‌اند. مهاجرت‌های گروهی ملیت‌های دیگر به کانادا در ۱۰۰ سال گذشته پذیرش مردم این کشور را نسبت به فرهنگ‌های گوناگون بسیار زیاد کرده است.

۴-تنوع آب و هوایی که به خاطر گستردگی مساحت این کشور به وجود آمده است باعث ایجاد فرصت‌های تفریحی گوناگون شده است. کانادا از معدود کشورهایی است که تقریباً در تمامی زمینه‌های تفریحاتی و گردشگری جذابیت‌هایی برای ارائه نمودن دارد. از پارک‌های تفریحاتی و تماشای وال‌ها و سواحل زیبا گرفته تا اسکی روی یخ، هاکی و بازدید از بناهای تاریخی در کبک سیتی.

immigrating to canada 1 - آیا مهاجرت به کانادا خوب است؟

۵-به دلیل نزدیکی به کشور آمریکا و مهاجرت بسیاری از کانادایی‌ها و دانشجویان کانادایی به این کشور و مساحت جغرافیایی زیاد، نیاز به نیروی کار در کانادا بیشتر از سایر کشورهای مهاجرپذیر است و احتمال اشباع شدن بازار کار کانادا در سال‌های نزدیک بسیار کمتر از سایر کشورهای مهاجرپذیر مانند استرالیاست. این در صورتی است که در سایر کشورهای پیشرفته علت کمبود نیروی کار اغلب فقط کاهش زادوولد و افزایش بازنشستگی هاست.

۶- به علت منابع طبیعی بسیار و وجود فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بسیاری از بخش‌ها کارآفرینی در این کشور حائز اهمیت بسیار است. اغلب مهاجرین پس از ورود به کانادا به کارآفرینی و ایجاد مشاغل و کسب‌وکارهای کوچک می‌پردازند. دولت کانادا وام‌های بسیاری را در اختیار کارآفرینانی قرار می‌دهد که برای بهره‌برداری از منابع این کشور طرح‌های تجاری دارند.

۷ – سیستم خدمات درمانی کانادا منحصربه‌فرد است. خدمات پزشکی کانادا بدون توجه به میزان درآمد وضعیت شهروندی در اختیار همگان قرار می‌گیرد. هزینهٔ خدمات درمانی از منبع مالیات تأمین می‌گردد و افراد می‌توانند هنگام مراجعه به مراکز بدون پرداخت هزینه خدمات پزشکی دریافت نمایند.

انواع ویزای کانادا

۸-هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا نسبتاً پایین است. نظام آموزشی کانادا شهرت جهانی دارد و سالانه دانشجویان بسیاری را از سرتاسر دنیا جذب می‌کند. در میان کشورهای پیشرفته دنیا، جوانان ۱۸-۲۱ ساله کانادایی بالاترین نرخ ثبت‌نام در دانشگاه رادارند. یکی از دلایل آمار بالای ثبت‌نام در دانشگاه‌های کانادا هزینه پایین دانشگاه‌های این کشور نسبت به سایر کشورهای پیشرفته است.

۹-ساختار اقتصادی بسیار قوی کانادا آن را در برابر بحران‌های اقتصادی و بیکاری‌های طولانی‌مدت محافظت می‌نماید. کشور کانادا در برنامه‌ریزی ساختار اقتصادی خود بسیار قوی عمل نموده است به‌طوری‌که در بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ آمار بیکاری در این کشور نسبت به بسیاری از کشورها دچار تحول کمی شد و سپس سریعاً رو به بهبود گذاشت به‌علاوه نرخ تورم در کانادا اغلب کمتر از ۳% است و قیمت اجناس تغییرات بسیار کمی دارند.

جمعیت کشور کانادا

جمعیت کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا بیش از سی‌وپنج میلیون و پنجاه‌وشش هزار نفر است. حدود چهارپنجم مردم کانادا در شهرهایی که کمتر از ۱۵۰ کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله‌دارند زندگی می‌کنند.

اقتصاد کانادا

کانادا با تولید ناخالص داخلی در حدود ۱/۷۹ تریلیون دلار در رده یازدهم بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان در سال ۲۰۱۵ قرار گرفت. کانادا یکی از کشورهای عضو گروه هشت و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است. این کشور دارای منابع معدنی غنی، صنایع پیشرفته و محصولات فراوان است. این کشور ازنظر صنعت و فناوری، کشوری پیشرفته است که سیستم اقتصادی آن به‌شدت به‌خصوص در بخش بازرگانی و دادوستد به ایالات‌متحده وابسته است، به‌نحوی‌که باعث شده این کشور رابطه اقتصادی پیچیده و بلندمدتی را با این کشور داشته باشد – وابستگی این کشور به بخش منابع طبیعی گران‌بهایش نیز بسیار زیاد است.

immigrating to canada 2 - آیا مهاجرت به کانادا خوب است؟

زندگی در کانادا

بر اساس گزارش سالانه رشد اقتصادی سازمان ملل ازنظر طول عمر قابل‌انتظار در لحظه تولد، میزان سواد، مدرسه رفتن، درآمد ناخالص داخلی و چند موضوع دیگر، کانادا در میان بهترین کشورهای دنیا است و در رده چهارم قرار دارد. شهرهای بزرگ کانادا در لیست امن‌ترین، تمیزترین و زیباترین شهرهای دنیا برای زندگی کردن قرار می‌گیرند.

میزان جرم و جنایت در کانادا از کمترین‌ها در سطح جهانی است و نظام قضائی و نیروی پلیس تعلیم‌دیده، با احترام، سالم، سودمند و پیشرفته کانادا، نقشی چشمگیر در زندگی امن و آرام مردم کانادا دارند. زنان، کودکان و اقلیت‌ها به‌طور ویژه و با حساسیت خاصی توسط حکومت محافظت می‌شوند. خدمات بهداشتی و بیمارستانی در کانادا برای همگان رایگان هستند. کانادا ازنظر میزان سن قابل‌انتظار در دنیا رتبه هشتم را دارد، انتظار می‌رود که هر کودک کانادایی حدود هشتادویک سال عمر کند که این نشان از کیفیت خوب زندگی در کانادا دارد

هزینه زندگی در کانادا

به‌طورکلی می‌توان گفت هزینه زندگی در کانادا در مقایسه با کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس و استرالیا به‌مراتب کمتر است. قیمت مسکن در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی بسیار ارزان است. بیش از هفتاد درصد کانادایی‌ها صاحب‌خانه خود هستند. خرید مسکن در کانادا، حتی با داشتن درآمد پایین از طریق وام‌های درازمدت و کم‌بهره ممکن و بسیار آسان است؛ و هزینه خوردوخوراک در کانادا نیز بازهم در مقایسه با بسیاری دیگر از کشورهای بزرگ جهان پایین است. بر اساس آمار موجود، در کانادا هزینه صرف غذا در خارج از خانه در مقایسه با اروپا و آمریکا کمتر است و قیمت خودرو و بنزین در کانادا نیز همین شرایط را دارد

مزایای استخدام وکیل مهاجرت به کانادا

هزینه خدمات درمانی

سیستم بیمه درمانی کانادا یکی از جامع‌ترین بیمه‌های درمانی دنیاست، به این صورت که یک بیمار از لحظه ورود به بیمارستان تا مرخص شدن هیچ هزینه‌ای را پرداخت نمی‌کند. همین‌طور ویزیت در مطب پزشکان هم با ارائه کارت بیمه به‌صورت رایگان است این بیمه تا حدود ۸۰ درصد قیمت داروها را تحت پوشش دارد.

زندگی در کانادا چه مزایایی دارد؟

مهم‌ترین مزایای زندگی در کانادا برای ایرانیان عبارت‌اند از:

  • آرامش و امنیت
  • اقامت قانونی و اجازه کار
  • اقتصاد پویا
  • حمایت دولت از شهروندان
  • احترام به حقوق شهروندی منطبق بر استاندارهای جهانی
  • نظام آموزشی به‌روز
  • احترام به مهاجران
  • سطح بالای بهداشت و درمان
  • اقلیم جذاب و تنوع جغرافیایی
  • فرصت‌های اقامتی در کانادا و پاسپورت کانادایی

immigrating to canada 3 - آیا مهاجرت به کانادا خوب است؟

شهروندی کانادا

کسانی که با ویزای اقامت دائم کانادا به این کشور مهاجرت نموده‌ و کارت اقامت دائم (PR Card) دریافت کرده‌اند برای اینکه بتوانند کارت اقامت دائم خود را که پنج سال اعتبار دارد، تمدید کنند باید طی پنج سال حداقل به مدت دو سال در کانادا سکونت و حضور فیزیکی داشته باشند. یک مقیم دائم کانادا درصورتی‌که واجد شرایط باشد می‌تواند برای کسب شهروندی کانادا (Citizenship) نیز اقدام کند.

البته کسب تابعیت کانادا براى مهاجران این کشور اجبارى نیست و تا زمانى که بخواهند مى‏توانند به‌صورت مهاجر در این کشور زندگى کنند مشروط به اینکه وضعیت اقامت قانونى خود را در کانادا حفظ و قوانین کانادا را رعایت نمایند.

یک مقیم دائم برای آنکه بتواند شهروند کانادا شود و درخواست تابعیت کانادایی بدهد باید واجد شرایط خاصی به شرح زیر باشد: سن متقاضی شهروندی یا اصطلاحاً سیتی‌زنی کانادا نباید کمتر از ۱۸ سال باشد و باید حداقل سه سال (۱۰۹۵ روز) حضور فیزیکی خود در کانادا طی چهار سال قبل از زمان ارائه درخواست را به اثبات برساند.

سخن آخر

بر اساس آمار و در نظر گرفتن شاخص‌های رفاهی مختلف، کشور کانادا کشور اول جهان برای زندگی و کار کردن قرار می‌گیرد. دلایل متعددی برای انتخاب این کشور در رتبه اول وجود دارد. برای مثال: ثبات اقتصادی، وضعیت بازار کار و کارآفرینی، اثرگذاری فرهنگی، کیفیت زندگی و…. همه این‌ها به کنار، کانادا یکی از آرام‌ترین و صلح‌پذیرترین کشورهای دنیا است. همه این‌ها برای اینکه مهاجرت به کشور کانادا یکی از بهترین تصمیم‌های زندگی‌تان باشد، کافی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.