immigrating-to-germany

981 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۱۲/۱۵ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۰ در ۱۱:۳۲ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

اقامت در آلمان به معنای زندگی و کار در یکی از پویاترین، مترقی‌ترین و جالب‌ترین کشورهای اروپایی است. علاوه بر این، آلمان سطح بالایی از زندگی، رویدادهای فرهنگی در سطح جهانی و امکانات تفریحی برای همه ارائه می‌دهد. در این مقاله سعی داریم به پاسخ این سؤال که آیا مهاجرت به آلمان خوب است؟ خواهیم پرداخت.

کشور آلمان در اروپای غربی و اروپای مرکزی قرار دارد و از شمال با کشور دانمارک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس، از جنوب غرب با فرانسه و لوکزامبورگ و از شمال غرب با بلژیک و هلند مرز مشترک دارد. زبان رسمی مردم این کشور زبان آلمانی است و پایتخت آن شهر برلین می‌باشد. این کشور دارای ۱۶ ایالت است. بزرگ‌ترین ایالت بایرن یا باواریا در جنوب و کوچک‌ترین برمن در شمال غربی است. آلمان ترکیبی از دشت و جنگل و کوه و ساحل و تعدادی جزیره و مجموعه‌ای از باتلاق‌ها و دریاچه‌ها است. در شمال این کشور سرزمین‌های پست قرار دارند که سواحل آن سدبندی شده است.

جمعیت کشور آلمان

بر اساس سرشماری سراسری که در سال ۲۰۱۱ انجام‌شده است، جمعیت این کشور حدود ۸۰٫۲ میلیون نفر است. از این تعداد، حدود ۷۴ میلیون (۹۲٫۳٪) دارای ملیت آلمانی هستند و حدود ۶٫۲ میلیون (۷٫۷٪) باقی‌مانده را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند. نوردراین وستفالن با حدود ۱۷ میلیون پرجمعیت‌ترین ایالت آلمان است

اتباع خارجی در کشور آلمان

بالاترین میزان حضور اتباع خارجی در ایالت‌های هامبورگ، هسن، برلین و بادن-وورتمبرگ است. اتباع خارجی در ایالت‌های جدید کمتر از ۲ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند. حدود ۱۹٪ جمعیت آلمان، از خانواده‌های مهاجر هستند یا خود مهاجر بوده‌اند. هامبورگ بالاترین میزان مهاجران را به خود اختصاص داده است.

immigrating to germany 1 - آیا مهاجرت به آلمان خوب است؟

مردم آلمان چگونه‌اند؟

مردم آلمان اصلاً نژادپرست نیستند و برخوردشان با غریبه‌ها و مهاجرین خوب است. مخصوصاً اگر به‌ظاهر و سر و وضع خود برسید؛ اما نکته مهمی وجود دارد و آن این است که از جوانان نئونازیسم که در شرق برلین زندگی می‌کنند دوری‌کنید. آن‌ها مهاجرین را کله سیاه می‌خوانند و از ساعت ۱۰ شب به بعد به‌صورت دسته‌ای به آن‌ها حمله می‌کنند.

این جوانان آلمانی موهای خود را عجیب درست می‌کنند و این نشانه تشخیص آن‌هاست؛مردم آلمان مردمی بسیار قانون‌مند هستند و این حقیقت درباره آن‌ها وجود دارد. اگر با کسی در آلمان قرار می‌گذارید بسیار حواس خود را جمع کنید مخصوصاً اگر قرار کاری دارید. لباس نامرتب یا تأخیر دررسیدن به محل قرار تقریباً اعتماد را بین شما از بین خواهد برد. ضمناً اگر باخانمی قرار داشتید اجازه دهید اول او بنشیند، دست دادن محکم و باوقار به هنگام شروع دیدار و خداحافظی بسیار مهم است. مثلاً در آلمان آبدارچی یک شرکت هم هنگام خداحافظی از رئیس خود با او دست می‌دهد.

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان کدام است؟

پاسخ این پرسش که بهترین شهر آلمان برای زندگی کدام است ساده نیست. درواقع پاسخ این پرسش کاملاً به شرایط روحی، شغلی و مالی شما بستگی دارد. آلمان شهرهای بسیار خوبی برای اقامت دارد اما هامبورگ،‌ فرانکفورت، برلین و دوسلدورف از بهترین مقاصد برای زندگی در آلمان هستند. شهرهایی مانند مونیخ حتی برای افراد با شرایط مالی مناسب هم توصیه نمی‌شود چون هزینه‌ها بالاست و فرصت شغلی در آنجا در سال‌های گذشته وضعیت جالبی نداشته است.

شرایط اخذ ویزای همراه دانشجو در آلمان

چرا مهاجرت به آلمان خوب است؟

کشور آلمان پایین‌ترین نرخ بیکاری در اروپا را دارد

پایین‌ترین نرخ بی‌کاری در اروپا متعلق به آلمان است بااینکه نرخ بیکاری در آلمان زیر ۷% است ولی همیشه کمبود نیروی کار در آلمان احساس می‌شود. حتی هم‌اکنون نیز باوجود اضافه شدن مهاجرین به این کشور در پست‌های مهم‌تر کمبود نیروی کار وجود دارد. البته بیکاری در روستاهای آلمان هنوز هم یکی از مشکلات اساسی برای دولت به شمار می‌رود.

immigrating to germany 2 - آیا مهاجرت به آلمان خوب است؟

شرایط و وضعیت بهداشت و درمان آلمان

نظام بهداشت و درمان آلمان بر پایه بیمه می‌باشد و بیماران از خدماتی مانند درمان‌های کلینیکی، زایمان، درمان سرپائی، دندانپزشکی، توان‌بخشی و… استفاده می‌کنند. بیماران اندکی از هزینه را برای درمان پرداخت می‌کنند. البته برای کودکان، سالمندان و افراد کم‌توان این مقدار صفر است. نظام سلامت آلمان بودجه موردنیاز خود را از حق بیمه‌های دولتی، خصوصی و مالیات‌های پرداختی شهروندان تأمین می‌کند.

شاخص کیفیت زندگی در کشور آلمان

در شاخص کیفیت زندگی، آلمان به دلیل زیرساخت‌های حمل‌ونقل، ایمنی و مراقبت‌های بهداشتی به‌طورکلی در رتبه نهم است. حمل‌ونقل عمومی در  برلین نیز بسیار ارزان‌تر از لندن است و قابل‌اعتمادتر است. خوردوخوراک در برلین نیز ارزان است، با تنوع زیاد در قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه. به‌علاوه، مقدار بسیار زیادی از شب‌زنده‌داری‌های متنوع و ارزان‌قیمت نیز در شهر وجود دارد.

بیمه درمانی در آلمان اجباری است و می‌توانید مطمئن باشید که از یک سیستم عالی مراقبت‌های بهداشتی برخوردار می‌شوید. شما می‌توانید بیمه خصوصی یا عمومی را انتخاب کنید. این کشور با برخورداری از صنایع بسیار پیشرفته یکی از قطب‌های برتر اقتصادی جهان است… آموزش عالی در آلمان رایگان است. در مقایسه با لندن، بروکسل و خیلی از دیگر جاها، هزینه زندگی در آلمان بسیار ارزان است. سیستم آموزشی آلمان در سطح جهانی بسیار باکیفیت است.

 سخن آخر

همه‌ی عواملی که در بالا توضیح داده شد سبب شده تا کشور آلمان باوجود آب‌وهوای نامطلوبی که دارد، به یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای اروپایی به شمار آید. بیش از یک‌سوم از مهاجران (۳۶%) احساس نارضایتی از آب‌وهوا دارند. با این وجود، ۸۹ درصد مهاجران از محیط طبیعی آلمان بسیار رضایت دارند زندگی در کشور آلمان همانند سایر کشورهای جهان از معایب و مزایایی برخوردار است که درنهایت به دلیل شاخص کیفیت زندگی خوب و اقتصاد فعال این کشور به یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت تبدیل‌شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.