187 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۹/۲۸ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۵ در ۸:۲۹ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

یکی از روشهای مهاجرت به نروژ ازدواج با تبعه این کشور می باشد. مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ روشی به نسبت آسان برای به دست آوردن تابعیت این کشور می باشد. در واقع می توان گفت در کشور نروژ نیز همانند سایر کشورهای اروپایی افراد می توانند از طریق ازدواج با تبعه آن کشور تابعیت کشور مورد نظر را به دست آورند.

ازدواج با مرد یا زن نروژی می تواند اقامت را به دنبال داشته باشد؟

چه مدارکی باید برای اخذ ویزای ازدواج نروژ از سوی مهاجر خارجی به سفارت نروژ ارائه گردد؟

در این کشور قوانین مربوط به مهاجرت برای افرادی که تابعیت این کشور را دارند و یا اقامت دائم این کشور را اخذ کرده اند یکسان می باشد. ازدواج در این کشور به دو صورت صورت می‌گیرد: ازدواج در کلیسا و ازدواج مدنی. اگر قصد مهاجرت از این طریق را دارید و از قوانین و شرایط آن در سال ۲۰۱۹ آگاهی ندارید در ادامه با ما همراه باشید.

شرایط مهاجرت

برای اینکه فرد خارجی بتواند با فردی با تابعیت این کشور ازدواج نمایند نیازی به دریافت گواهی اجازه اقامت بلند مدت ندارد. ولی فرد باید به صورت مجاز و قانونی وارد این کشور شده باشد و این موضوع باید برای دولت روشن و قانع کننده باشد. قبل از هر اقدامی برای ازدواج متقاضی باید گواهی دریافت نماید که نشان دهد هیچ مانع و محدودیتی برای ازدواج در این کشور ندارد. اعتبار گواهی برای مدت ۴ ماه می باشد. شرایط دیگری که برای مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ وجود دارد این است که متقاضیان باید به مدت ۲ سال قبل از ازدواج با یکدیگر رابطه داشته باشند و باید این موضوع را اثبات نمایند. افرادی که مشکلاتی مثل آداب و رسوم اجتماعی و یا مشکلات اجتماعی دارند باید این موضوع را اثبات نمایند.

Immigration through marriage in Norway - مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ

قوانین مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ

افرادی که قصد مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ را دارند باید از شرایط و قوانین در نظر گرفته شده برای ازدواج در این کشور آگاه باشند. اتباع خارجی باید قبل از ازدواج تمامی این موارد را رعایت نمایند:

 • متقاضی باید از روش های مجاز و قانونی برای مهاجرت به نروژ استفاده کرده باشد
 • ارائه پاسپورت معتبر برای مشخص شدن هویت فرد
 • افراد باید اثبات نمایند که ازدواجشان به صورت معامله نمی باشد و این ازدواج واقعی است
 • ازدواج باید با میل فرد باشد و نباید زور و اجباری برای ازدواج وجود داشته باشد
 • متقاضی نباید مانعی برای ورود به کشور نروژ و منطقه شنگن داشته باشد
 • متقاضی باید گواهی برای عدم وجود هر گونه مشکل برای ازدواج ارائه دهد
 • اگر فردی خارج از کشور نروژ ساکن است باید به همراه همسر خود به این کشور مهاجرت نماید
 • متقاضیان نباید در حین ازدواج با یک دیگر متاهل باشند
 • اگر متقاضی قبلا ازدواج کرده است باید تمامی مراحل قانونی ازدواج و تقسیمات اموال صورت گرفته باشد
 • ارائه گواهی برای اثبات تمکن مالی، فرد باید اثبات نماید که می تواند هزینه های زندگی مربوط به خود و همسرش را بپردازد
 • متقاضیانی که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند باید اثبات نمایند که قرابت فامیلی و خانوادگی ندارند، در ازدواج های فامیلی که ممکن است برای بچه دار شدن خطر وجود داشته باشد خطرات به متقاضیان گوشزد خواهد شد
 • برای ازدواج در این کشور شرط سن نیز وجود دارد، سن ازدواج برای افراد ۱۸ سال کامل می باشد
مهاجرت به سوئد

ویزای نامزدی نروژ

افرادی خارجی که قصد دارند یا فردی با تابعیت کشور نروژ ازدواج کنند می توانند ویزا ازدواج که اعتبار آن ۶ ماه می باشد را دریافت نمایند. در طول این ۶ ماه فرد باید اقدامات لازم را برای ازدواج انجام دهد که در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد:

 • اخذ گواهی از اداره مالیات جهت محرز شدن اطلاعات شما برای ازدواج
 • ارسال گواهی به اداره امور ازدواج در کشور نروژ
 • ازدواج با فرد منتخب
 • متقاضی باید گواهی رسمی ازدواج را از اداره مالیات دریافت نمایند
 • متقاضی باید ۳۰ روز قبل از اتمام اعتبار ویزا نامزدی اقدامات لازم را برای دریافت اجازه اقامت همراه با همسرش دریافت نماید

مزایا و معایب ویزای نامزدی نروژ

مانند هر ویزا، ویزای نامزدی نیز مزایا و معایبی برای افراد دارد. از مزایا این ویزا می توان به این موارد اشاره کرد که فرد اجازه کار در این کشور را دارد، همچنین فرد می تواند در طول این شش ماه به داخل و خارج از کشور نروژ سفر کند. متقاضیان به این نکته توجه داشته باشند که با اخذ ویزا نامزدی نمی توانند اقامت دائم در نروژ را تجربه نمایند. خانواده و فرزندان فرد در طول این ۶ ماه نمی توانند به کشور نروژ سفر کنند. همچنین این امکان برای افراد وجود ندارد که ویزا خود را به تعویق بیندازند.

immigration through marriage in norway 2 - مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ

باطل شدن ویزای ازدواج نروژ

متقاضیانی که قصد مهاجرت از طریق ازدواج به کشور نروژ و اخذ ویزای ازدواج نروژ را دارند باید بدانند که تحت چه شرایطی ویزا ازدواج آن ها باطل خواهد شد. اگر هر یک از طرفین قبل از دریافت اقامت اعلام نمایند از ازدواج منصرف شوند ویزا ازدواج متقاضی باطل خواهد شد. در صورتی که اثبات شود ازدواج افراد با یکدیگر سوری و غیر واقعی بوده است ویزا فرد باطل خواهد شد. اگر رابطه افراد با یکدیگر برای اداره مربوطه اثبات نشود و متقاضیان دلایل قانع کننده ای برای واقعی بودن ازدواج ارائه ندهند ویزا ازدواج برای افراد صادر نخواهد شد. ازدواج به صورت تلفنی و یا ازدواج وکالتی در کشور نروژ قانونی نمی باشد. و اگر یکی از طرفین ازدواج متاهل باشد ویزای ازدواج باطل خواهد شد.

اخذ اقامت و مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ

مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ و اخذ تابعیت از این کشور با رعایت قوانینی امکان پذیر می باشد. متقاضی باید ۴ سال قبل از اقدام برای ازدواجشان در این کشور مشغول به کار و یا تحصیل در نروژ بوده باشند. بعد از ۳ سال از اثبات ازدواج و رسمی شدن ازدواج فرد می تواند برای اخذ تابعیت این کشور اقدام نماید. می‌توان این طور گفت که فرد برای دریافت تابعیت از این کشور باید ۷ سال در نروژ اقامت داشته باشد.

اگر فرزندان متقاضی به مدت ۲ سال در این کشور اقامت داشته باشند و سنشان کمتر از ۱۸ سال باشد نیز تابعیت کشور نروژ را دریافت می نمایند. یکی از راه های مجاز و ساده برای دریافت اقامت کشور نروژ ازدواج با فردی با تابعیت این کشور می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *