immigration-to-europe

360 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۴/۲۹ در ۱۱:۳۵ بعد از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۷ در ۸:۲۶ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

اقامت در اروپا طرفداران زیادی دارد. شما می‌توانید با استفاده از ویزای توریستی به مدت ۹۰ روز در اروپا اقامت داشته باشید. اگر شما برنامه خود را به‌درستی تنظیم کنید، می‌توانید در این مدت از همه کشورهای عضو شینگن را بازدید کنید و به‌طور متوسط در هر کشور ۳ الی ۴ روز اقامت داشته باشید؛ اما اگر بخواهید مدت بیشتری در منطقه شینگن بمانید و یا بخواهید در اروپا زندگی کنید و ویزای کاری به عنوان یکی از راه های اخذ اقامت قانونی اروپا اقدام نمایید، چه‌کارهایی باید انجام دهید؟ اقامت اروپا با خرید ملک چگونه است؟

خوشبختانه، چندراه برای این کار وجود دارد. اقامت بیش از ۹۰ روز در منطقه شینگن آسان نیست. قانون شینگن می‌گوید که شما نمی‌توانید در این منطقه بیش از ۹۰ روز اقامت داشته باشید. اگر شما این کار را انجام دهید، دستگیر خواهید شد. البته این قانون برای کشورهای مختلف متفاوت می‌باشد. کشورهای آلمان، هلند، لهستان، سوئیس و کشورهای اسکاندیناوی در مورد ورود و خروج بسیار سختگیر هستند.

به‌طورکلی راه‌های قانونی گوناگونی برای اقامت اروپا وجود دارد که در این مقاله تلاش می‌کنیم به‌طور مختصر به شما توضیح دهیم

روش‌های اخذ اقامت اروپا عبارت‌اند از:

 • اقامت در اروپا از طریق تحصیل
 • اقامت در اروپا از طریق ازدواج
 • اقامت در اروپا از طریق خوداشتغالی
 • اقامت در اروپا از طریق کار
 • اقامت در اروپا از طریق سرمایه‌گذاری
 • اقامت در اروپا از طریق ثبت شرکت

اقامت در اروپا از طریق تحصیل

همه کشورهای منطقه شینگن، ویزای دانشجویی را ارائه می‌دهند و گرفتن آن کار آسانی است. شما باید در دانشگاهی معتبر ثبت‌نام کرده باشید. با توجه به اینکهدانشگاه‌های اروپا بسیار معتبر هستند و تحصیل در این دانشگاه‌ها اکثراً رایگان است، بنابراین اروپا می‌تواند گزینه مناسبی برای اخذ اقامت و ادامه تحصیل باشد.

بهترین کشور برای انجام این کار اسپانیا است پرتغال هم یک ویزای دانشجوییارائه می‌دهد که اخذ آن از کشورهای دیگر آسان‌تر است، مدارس و دانشگاه‌هایزیادی وجود دارند که به شما اجازه ثبت‌نام و تحصیل می‌دهند.همچنین برای شما دعوت‌نامه صادر می‌کنند. پس از اتمام تحصیل در صورتپذیرفته شدن در شغل موردنظر به فارغ‌التحصیلان اقامت کاری در اروپا داده میشود. ویزای تحصیلی یکی از روش‌های اقامت در اروپا با کمترین هزینه می‌باشد.

immigration to europe 1 - اخذ اقامت قانونی اروپا

اقامت در اروپا از طریق ازدواج

در بسیاری از کشورها شما می‌توانید از طریق ازدواج با شهروند آن کشور، مجوزاقامت را دریافت نمایید. ویزای ازدواج از روش‌های اقامت در اروپا با کمترین هزینه می‌باشد. بنابراین ازطریق ازدواج با شخصی که اروپایی است می‌توانید برای اخذ اقامت در اروپا و تابعیتآن کشور اقدام نمایید.

در حین انجام فرایند اخذ اقامت، شما می‌توانید در کشور مربوطه زندگی کنید. برایاقامت از این طریق شما باید نشان دهید که ازدواجتان واقعی است، باید تمکن مالیخود را ثابت کنید و اگر قبلاً ازدواج‌کرده باشید ارائه گواهی طلاق نیز الزامی است.

اقامت در اروپا از طریق خوداشتغالی

اگر شما توانایی خوداشتغالی داشته باشید و بتوانید در هر جای دنیا کارکنید، میتوانید واجد شرایط دریافت ویزا برای خود باشید. فرانسه قابلیت انجام این کار را
دارد. آلمان یکی دیگر از کشورهایی است که این نوع ویزا را برای خارجیان صادرمی‌کند. اقامت کاری در اروپا با ویزای خوداشتغالی (ویزای آزاد) متفاوت است.

اقامت کاری در اروپا

یکی از راه‌های اخذ اقامت اروپا، از طریق اقامت کاری در اروپا می‌باشد. ازآنجاکه اتحادیه اروپا با کمبود نیروی کاری مواجه است، از این طریق از افراد غیراروپایی
مهاجر می‌پذیرد.

تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به‌استثنای انگلستان، دانمارک و ایرلند شاملبرنامه اقامت کاری در اروپا می‌شوند. در اخذ اقامت کاری در اروپا، بیشتر تعدادمهاجران پذیرفته‌شده مربوط به کشور آلمان می‌باشند.ویزای کار یکی از روش‌های دریافت اقامت در اروپا با کمترین هزینه می‌باشد.

اقامت در اروپا از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری سریع‌ترین روش اخذ اقامت در اروپا می‌باشد. ضمناین‌که در این روش نیازی به داشتن مدارک زبان نیست. اقامت اروپا با خرید ملک،سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه دولتی و همچنین ثبت شرکت امکان‌پذیر است؛ کهارزش اوراق موردنیاز توسط کشور مقصد تعیین می‌گردد.با سرمایه‌گذاری دیگر نیازی به پرداخت مالیات سالیانه نیست.

با اخذ اقامت در اروپاشما می‌توانید در کشورهای عضو شینگن به‌راحتی رفت‌وآمد کنید و همچنین ویزایمناطق مختلف ازجمله امریکا،انگلستان و کانادا را دریافت نمایید. ضمن اینکه دراین روش محدودیت سنی وجود ندارد و شخص متقاضی می‌تواند علاوه بر خود، برایهمسر و فرزندان و پدر و مادر خود نیز اقامت بگیرد.بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری عبارت‌اند از U.S.A، بلغارستان، قبرس، مجارستان،آنتیگوا و باربودا، گرانادا، دومینیکا و سنت کیتس و نویس.

immigration to europe 2 - اخذ اقامت قانونی اروپا

اخذ اقامت در اروپا از طریق ثبت شرکت

برای این کار ابتدا باید یک طرح قوی برای کشور مقصد ارائه گردد. اگر این طرح موردتایید قرار بگیرد، ابتدا به شما اقامت اولیه به‌صورت موقت تعلق می‌گیرد. در اینروش چند خانواده به‌عنوان سهام‌دار شرکت می‌توانند معرفی شوند. مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت یکی از روش‌های پرطرفدار می‌باشد.

مزایای اخذ اقامت قانونی اروپا از طریق ثبت شرکت

در این روش مالکیت ۱۰۰ درصدی شرکت و سهامداری آن برای متقاضیان امکان‌پذیرمی‌باشد و چند خانواده به‌طور هم‌زمان می‌توانند با ثبت یک شرکت اقامت اروپا را
دریافت نمایند. در اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در بسیاری از کشورها نیاز بهداشتن مدرک زبان نیست.

شما همچنین می‌توانید حساب بانکی اروپایی افتتاح کنید.این روش نیازی به سرمایه‌گذاری با مبالغ بالا ندارد. ضمن اینکه دفتر شرکت و محلسکونت در برخی کشورها می‌تواند در یک مکان باشد.در این روش مهاجرت به اروپا محدودیت سنی وجود ندارد. با اخذ اقامت در اروپا شمامی‌توانید در تمام کشورهای حوزه شنگن رفت‌وآمد آزادانه داشته باشید.

همچنین شما از نیروی انسانی متخصص بهره‌مندمی شوید.اقامت اروپا سبب می‌شود که به‌راحتی بتوانید برای نقاط مختلف جهان ازجمله امریکاو کانادا و انگلستان ویزا دریافت کنید.

اقامت در اروپا با کمترین هزینه

برای اخذ اقامت قانونی اروپا با کمترین هزینه راه‌هایی وجود دارد. برای این کار باید براساس قوانین و مقررات موجود در کشور مقصد عمل نمود.روش‌های اخذ اقامت در اروپا با کمترین هزینه عبارت‌اند از:

 • اقامت کاری در اروپا
 • اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری
 • اقامت اروپا با خرید ملک
 • اقامت اروپا ازطریق تحصیل، اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت
 • اثبات تمکن مالی

برای اقامت در آلمان و انگلستان ویزای کاری، ویزای تحصیلی و ویزای ازدواج ازراه‌های اقامت در اروپا با کمترین هزینه می‌باشند.این را هم باید در نظرداشت که روش‌های اقامت در اروپا با کمترین هزینه درکشورهای مختلف باهم متفاوت هستند.