347 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۱۰/۲۴ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۵ در ۸:۲۷ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

افرادی که قصد مهاجرت کاری به قبرس را دارند، بایستی ابتدا با اقتصاد این کشور آشنا بوده و کلیه جوانب کسب و کار در این کشور را مورد بررسی قرار دهند. پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه فرموده و با کشور قبرس و شرایط کاری آن آشنا شوید.

 • کار در قبرس چه میزان حقوق در بر دارد؟
 • مشاغل مورد نیاز قبرس کدام است؟
 • مدارک لازم ویزای کاری قبرس چیست؟

اقتصاد کشور قبرس

برای مهاجرت کاری به قبرس لازم است در مورد اقتصاد این کشور آگاهی داشت. کوچکترین اقتصاد در بین کشورهای اتحادیه اروپا به قبرس تعلق دارد. کشور قبرس دارای جمعیتی در حدود ۸۰۰ هزار نفر می باشد. بخش بزرگی از اقتصاد این کشور را مشاغل خدماتی تشکیل می دهد که تقریبا چهار پنجم از تولیدات ناخالص داخلی را تامین می نماید. مهم ترین بخش اقتصادی کشور قبرس مربوط به صنعت توریسم و گردشگری، خدمات مالی و املاک و مستغلات می باشد که تقریبا ۷۳% از درآمد ملی این کشور را تامین می نماید. در بخش صادرات و واردات می توان به محصولات ذیل اشاره نمود:

بخش صادرات صنایع دستی و بخش واردات
محصولات کشاورزی مواد خوراکی
جو دام زنده
تنباکو نفت و فراورده‌ های شیمیایی
پوشاک
گندم
سیب زمینی و مرکبات
محصولات صنعتی
کفش

کشور قبرس با قرار گرفتن در مسیر سه قاره، از لحاظ استراتژیکی در وضعیت مناسبی قرار دارد. این کشور را توانسته به دروازه تجاری بین قاره های آسیا، آفریقا و خاورمیانه تبدیل نماید. اکثریت مردم این کشور تحصیلکرده هستند و تسلط کافی به زبان انگلیسی دارند. کشور قبرس در حوزه شنگن قرار دارد. از این رو سرمایه گذاران و تجار از نقاط مختلف جهان به سوی این کشور سرازیر می شوند.

ویزای کار قبرس بدین گونه تمدید می گردد که فرد بایستی نسبت به تکمیل فرم شماره M.61 اقدام نموده و سپس به اداره مهاجرت یا واحد مهاجرت پلیس این کشور ارائه کند هزینه ای که برای تمدید این ویزا لازم است، مبلغی معادل ۲۰ پوند قبرس می باشد که بایستی به اداره مهاجرت پلیس قبرس توسط فرد پرداخت گردد، این مبلغ برای شهروندان اروپایی به میزان ۵ پوند قبرس می باشد.

Immigration to work in Cyprus 1 - مهاجرت کاری به قبرس

مهاجرت کاری به قبرس برای شهروندان اتحادیه اروپا

افرادی که ساکن اتحادیه اروپا هستند، برای اشتغال به کار در قبرس لازم است دارای کارت شهروندی و یا گذرنامه دارای اعتبار باشند در این صورت به راحتی می توانند به خاک کشور قبرس ورود پیدا کنند اما متقاضیانی که قصد دارند بیشتر از ۳ ماه در این کشور بمانند یا برای کار اقامت یابند، بایستی واجد شرایط به شرح زیر باشند: به مدت ۸ روز پس از ورود به خاک قبرس مهلت دارند به اداره مهاجرت و شعبه محلی پلیس قبرس رفته و نسبت به ثبت نام و پرداخت مبلغ ۲۰ پوند بابت آن اقدام کنند. جهت اخذ شماره بیمه تامین اجتماعی و اشتغال در قبرس بایستی درخواست دهند. برای گرفتن اجازه اقامت بایستی از ۳ ماه قبل در اداره ثبت احوال یا اداره مهاجرت حضور پیدا کرده و تقاضا نمایند.

شرایط مهاجرت به کشورهای مختلف

مدارک لازم جهت مهاجرت کاری به قبرس

در بحث مهاجرت کاری به قبرس مدارک و اسنادی لازم است تا فرد بتواند ویزای کاری قبرس را دریافت کند. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار قبرس به قرار زیر است:

 • فرد بایستی نسبت به تکمیل و ارائه فرم های M.58 و M.64 اقدام نماید.
 • ارائه تصویر پاسپورت متقاضی
 • ارائه اسنادی که عدم هر گونه سابقه کیفری یا سوء پیشینه فرد متقاضی را به اثبات برساند.
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی که به تایید پزشک معتبر رسیده باشد.
 • ضمانتنامه بانکی تقریبا به مبلغ ۲۰۰ الی ۵۰۰ پوند قبرس که با توجه به کشور مورد نظر متغیر میباشد.
 • ارائه قرارداد شغلی که از سوی وزارت کار و بیمه تامین اجتماعی تایید گردیده باشد.
 • حقوق دریافتی فرد نیز می بایست مشخص شده باشد. (برای هر سال تایید مبلغی معادل ۵۰/۴ پوند قبرس در نظر گرفته شده است)
 • پرداخت مبلغ ۲۰ پوند قبرس بابت ثبت تقاضای ویزای کار
 • گواهی اثبات درآمد خانواده متقاضی بالغ بر ۳۰ هزار پوند قبرس که از سوی ریاست عواید داخلی صادر می گردد.

immigration to work in cyprus 2 - مهاجرت کاری به قبرس

معیارهای دریافت اجازه کار در قبرس

در بررسی و تجزیه و تحلیل موضوع مهاجرت کاری به قبرس افراد بایستی اجازه کار در این کشور را داشته باشند. مدارکی که در این زمینه مورد نیاز است، عبارتند از:

 • ارائه کد اقتصادی از کارفرما
 • دارا بودن شرایط سنی (سن زیر ۴۵ سال)
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی و تسلط به مهارت های آن (مدرک آیلتس نمره ۶ یا معادل آن در تافل، PTE یا ACADEMIC و یا این که دوره های زبان انگلیسی را در کشور قبرس سپری نماید.
 • ارزشیابی و ارزیابی مدارک تحصیلی فرد متقاضی در سازمان های مربوطه در قبرس انجام می گیرد.
 • فرد باید حداقل امتیاز مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری قبرس را داشته باشد که این امتیازات به مواردی از جمله سن، میزان تسلط به زبان انگلیسی، تجربه کاری، مدرک تحصیلی و… به صورت مجزا تعلق می گیرد.
 • فرد دارای شغل باشد.
 • ارائه گذرنامه معتبر یا کارت شناسایی هویتی
 • ارائه قرارداد شغلی که ممهور به مهر وزارت کار باشد.

مدت اعتبار اجازه اقامت در قبرس برای فرد متقاضی به صورت یک ساله صادر می گردد. چنانچه فرد در این مدت بیکار و فاقد شغل باشد، پس از انقضای مدت اعتبار اولیه، قادر به تمدید مجدد نخواهد بود. این مدت زمان برای افرادی که استخدام هستند، به مدت ۵ سال می باشد. لازم به ذکر است کسانی که در مدت انجام کار، اتفاقاتی از قبیل تصادف یا حوادث دیگر منجر به بیکاری آنان می شود، در صورتی که گواهی مورد نظر را از وزارت کار دریافت کرده و ارائه نمایند، دچار مشکل نخواهند شد.

قوانین مهاجرت کاری به قبرس

مهاجرت کاری به قبرس و قوانین دریافت اقامت از طریق کار در کشور قبرس نیز همانند سایر کشورها بوده و از طرق زیر قابل انجام است: ارائه پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای قبرسیدارا بودن شغل در قبرس افراد از طریق موسسات کاریابی قبرس نیز می توانند اقدام کنند. مدت زمانی که طول خواهد کشید تا پرونده مربوط به درخواست ویزای کار قبرس مورد بررسی قرار گرفته و ویزا صادر گردد، ۶ ماه خواهد بود.

بازار کار رشته کامپیوتر در نروژ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.