353 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۵/۳۰ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۲ در ۹:۳۹ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

یکی از روش های دریافت اقامت کشور کانادا، سرمایه گذاری در این کشور است. قوانین سرمایه گذاری کانادا به صورت مستقیم در ایالت کبک در حال بررسی می باشد. لازم به ذکر است در صورت اخذ اقامت، اجازه زندگی و کار در سایر ایالت های کانادا میسر می باشد.

تمامی کشورهای دنیا برای مهاجرین شرایطی را وضع می نمایند، کشور کانادا نیز شرایطی را برای علاقه مندان به سرمایه گذاری مشخص نموده است. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز شانس خود را برای دریافت اقامت این کشور افزایش دهند.

شرایط لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری

شرایط اخذ اقامت کانادا از روش سرمایه گذاری در کشور کانادا به سه قدم تقسیم بندی می شود.

قدم اول

فردی که علاقه مند به سرمایه گذاری کانادا می باشد در ابتدای راه خود می بایست دارایی بالغ بر ۲،۰۰۰،۰۰۰ دلار کانادا را داشته باشد. سوالی که می توان در این بخش مطرح کرد، شرایط ارائه حساب بانکی به سفارت کانادا می باشد که آیا تمام این مبالغ باید بصورت نقد در حساب باشد؟

down payment free mortgage - سرمایه گذاری در کانادا

دارایی ۲ میلیون دلاری که دولت کانادا از علاقه مندان به سرمایه گذاری طلب می کند، می تواند شامل زمین، ملک و حتی مقداری از دارایی متعلق به همسر باشد. این نکته قابل ذکر است که صرفا لازم نیست صد در صد این دارایی به کشور کانادا منتقل شود.

فرد سرمایه گذار در کانادا می بایست در پنج سال اخیر حداقل دو سال سابقه مدیریت داشته باشد. این بدین معناست که افراد در صورت موفقیت در ایران و سایر کشورها می توانند برای سرمایه گذاری کانادا اقدام نمایند. اگر که فرد متقاضی صاحب یک موسسه تولیدی و یا خدماتی باشد می بایست دفاتر سود و زیان و مدارک مالیاتی را جهت اثبات نشان دهد. سود آور بودن موسسه فرد متقاضی کمک شایانی برای موفقیت در پرونده تلقی می شود.

قدم دوم

دومین قدم برای مهاجرت از روش سرمایه گذاری، انتقال نیمی از پول (یک میلیون دلار کانادا) به کشور کانادا می باشد. باید این مطلب را در نظر داشته باشید که هیچ سودی و بهره ای به این پول تعلق نمی گیرد و این مبلغ به مدت ۵ سال می بایست در اختیار دولت کانادا باشد و بعد از ۵ سال امکان گرفتن این مبلغ میسر می باشد.

قدم سوم

در صورت انجام کارهای ذکر شده، فرد متقاضی تست های پزشکی و معاینات لازمه را برای مراجعه به سفارت انجام می دهد. در صورت قبولی می توانند برای اخذ اقامت کشور کانادا اقدام نمایند.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مسلما افرادی که سرمایه گذاری کانادا را انتخاب می کنند بدنبال شرایط ایده آل در این کشور می باشند. از همین رو به بخشی از مزایای این روش برای متقاضیان مهاجرت به کانادا می پردازیم.

  • اخذ اقامت برای تمامی اعضای خانواده

در صورتی که یکی از اعضای خانواده که شامل پدر یا مادر می شود تصمیم به سرمایه گذاری کانادا را داشته باشد می تواند سایر اعضای خانواده را به همراه داشته باشد. این قانون برای همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال اجرایی می باشد.

سرمایه گذاری در انگلستان

umbrella excess 1200x500 - سرمایه گذاری در کانادا

  • عدم نیاز به مدرک زبان

برای دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری داشتن مدرک زبان الزامی نمی باشد، ولی متناسب با شرایط، دانش زبان انگلیسی کمک شایانی به متقاضیان می کند. از همین روی توصیه مشاورین  به آن دسته از متقاضیان مهاجرت به کانادا، سپری کردن دوره های کوتاه مدت ربان و کسب دانش الزامی است.

  • سرعت اقامت بالا

در صورتی که برنامه سرمایه گذاری کانادا را انتخاب نمایید در کمتر از ۱ سال می توانید اقامت کشور کانادا را دریافت کنید. به افراد در بدو ورود اقامت دائم (PR) کانادا تعلق می گیرد. در مقایسه با سایر کشورها، افراد در صورت سرمایه گذاری در کشور کانادا در زمان کوتاه تری می توانند اقامت دائم کشور مورد نظر را دریافت کنند.

  • امکان تحصیل رایگان

در صورتی که یکی از والدین برای سرمایه گذاری کانادا اقدام نماید، تحصیلات فرزندان به صورت رایگان می باشد و فرزندان می توانند از مدارس دولتی این کشور بهره مند شوند. لازم به ذکر است که شرایط تحصیل این دسته از فرزندان همانند افراد کانادایی می باشد. این نکته بدین معناست که در برخی از مدارس می توانند وام تحصیلی دریافت کنند یا در پایان تحصیلات خود هزینه های تحصیل را پرداخت نمایند.

  • شرایط دانشگاهی مناسب

این نکته بدین معناست که در صورتی که اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنید و قصد ادامه تحصیل در کانادا را داشته باشید، می توانید در دانشگاه های دولتی این کشور با کمترین هزینه ها تحصیل کنید. لازم به ذکر است که تحصیل در دانشگاه های خصوصی برای افراد کانادایی و دانشجویان بین المللی به یک صورت بوده و دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه می باشند.

  • امکان کار

در صورت اخذ اقامت کشور کانادا از روش سرمایه گذاری، اعضای خانواده اجازه کار خواهند داشت و می توانند بصورت تمام وقت مشغول به کار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.