217 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۱۰/۲۶ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۵ در ۸:۲۷ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا از طرق مختلفی امکان پذیر است و با رعایت قوانین و شرایط سرمایه گذاری می توان به پاسپورت این کشور دست یافت. این کشور بین کشورهای کوبا و پورتوریکو قرار دارد. از این رو با مهاجرت به این کشور می توان به آسانی به بازارهای کسب و کار و تجارت در کشورهای ایالات متحده، آمریکای لاتین، کانادا و اروپا دسترسی پیدا نمود.

امروزه هر فردی به صورت کاملا آزادانه حق سفر و مهاجرت به کشورهای مختلف جهان را دارد. حتی این امر در برخی مواقع امری مهم و ضروری تلقی می گردد و در واقع دریافت تابعیت مضاعف یا دوم برای هر فردی کاملا قانونی و رسمی به شمار می رود. یکی از این کشورها می تواند جمهوری دومینیکا باشد. فردی که موفق به اخذ تابعیت کشور دومینیکا می گردد، می تواند بدون گرفتن ویزا به شمار زیادی از کشورهای دنیا سفر کرده و تجارت نماید. از مزایاهای مهاجرت به دومینیکا این است که فرد مهاجر می تواند بدون هیچ گونه محدودیتی در بانک های مختلف این کشور یا سایر کشورها افتتاح حساب نماید. با این تفاسیر می توانید به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا فکر کنید و تصمیم بگیرید.

اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا

مهاجرت و سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا و دریافت پاسپورت این کشور از دو طریق قابل انجام است.

روش پرداخت کمک بلاعوض: پرداخت نمودن کمک بلاعوض به دولت دومینیکا یکی از روش هایی است که می توان به پاسپورت دومینیکا دسترسی پیدا کرد. در این حالت فرد سرمایه گذار مبلغی معادل ۱۰۰.۰۰۰ $ آمریکا را به وزارت امور مالی دولت دومینیکا پرداخت می نماید. بنابراین بدون احتساب مجرد یا متاهل بودن فرد متقاضی، وی مشمول اخذ تابعیت دومینیکا می گردد. این مبالغ برای هر نفر متفاوت است. چنانچه فقط فرد متقاضی و همسر وی در پرونده وجود داشته باشند، مبلغی معادل ۱۷۵.۰۰۰ $ آمریکا می بایست پرداخت گردد. اما اگر شامل یک خانواده ۴ نفره شامل فرد متقاضی، همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال شود، متقاضی بایستی مبلغ ۲۰۰.۰۰۰ $ آمریکا بپردازد.

investing in dominica 2 - سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا

روش خرید ملک در دومینیکا: در روش خرید ملک در دومینیکا توسط متقاضی، فرد می بایست ملکی را به ارزش و قیمت ۲۰۰.۰۰۰ $ آمریکا خریداری نماید. این ملک می بایست در پروژه های مورد تایید دولت قرار داشته باشد. در صورتی که بتواند به مدت ۳ الی ۵ سال ملک مورد نظر را حفظ کند و مالکیت آن را داشته باشد، قادر خواهد بود به شخص دیگری که تمایل به اخذ شهروندی دومینیکا دارد، واگذار کند.

آمار سرمایه گذاری مستقیم‌ خارجی (FDI) در جمهوری دومینیکا

کشور جمهوری دومینیکا از جمله کشورهای اصلی دریافت Foreign direct investment (FDI) در حوزه کارائیب و آمریکای مرکزی به شمار می رود. اما با این حال، ارزش سهام FDI در تولیدات ناخالص داخلی نسبت به دیگر کشورهای جهان در سطح پایینی قرار دارد. طبق آمارها مشخص گردید در سال ۲۰۱۶ میلادی مبلغ ۴/۲ میلیارد $ به FDI اختصاص داشته است. به طوری که این مبلغ که با افزایش ۹ درصدی همراه بوده است در جهت توسعه و گسترش حوزه های گردشگری، املاک، مستغلات و معدن کاری می باشد. بیشترین و عمده سرمایه گذاری خارجی در صنعت گردشگری و توریسم انجام می گیرد. کشورهای ایالات متحده، کانادا و اسپانیا به ترتیب بزرگ ترین سرمایه گذاران در کشور دومینیکا تلقی می گردند.

شرایط اقامت آفریقای جنوبی

بر اساس آمارهای جمعیتی به دست آمده، کشور جمهوری دومینیکا جمعیتی در حدود ۸/۷ میلیون نفر را در خود جای داده است. این تعداد جمعیت در بازه زمانی ۱۹۹۰ الی ۱۹۹۵ میلادی با رشد ۸/۲ درصدی به طور سالیانه رو به رو بوده است. علاوه بر این میزان جمعیت، جمعیتی در حدود یک میلیون نفر نیز در ایالات متحده مستقر بوده و اقامت دارند. این امر نشان دهنده آن است که روابط اقتصادی و اجتماعی دوستانه و نزدیکی بین دومینیکا و ایالات متحده برقرار است که خود می تواند زمینه ای ایده آل برای امر سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا باشد.

مزایای سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا

سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا همانند سایر کشورها مزایاهایی را برای فرد مهاجر به دنبال دارد که برخی از آنها به شرح ذیل است:

  • خانواده فرد متقاضی که شامل همسر و فرزندان زیر ۲۸ سال است (دارای وابستگی مالی و اجتماعی) نیز می توانند پاسپورت دومینیکا را اخذ کنند.
  • گرفتن پاسپورت ۴ ماهه و دریافت تابعیت این کشور به صورت مادام العمر
  • عدم لزوم ارائه مدرک زبان انگلیسی یا تحصیلات عالیه
  • عدم الزام به اقامت در کشور دومینیکا
  • عدم الزام به شرکت در جلسه مصاحبه (در صورت نیاز لازم به انجام مصاحبه می باشد)
  • زمینه های ایده آل جهت سرمایه گذاری، تجارت و برنامه ریزی های مالیاتی توسط متقاضی و انجام بیزینس های بزرگ و پیشرفته با آمریکا وجود دارد. این بیزینس ها می تواند در زمینه های خدمات، صنعت واردات، صادرات و توریسم باشد.
  • حق خرید و فروش ملک به عنوان تبعه دومینیکایی
  • امکان دارا بودن تابعیت مضاعف در این کشور و امکان زندگی فرد متقاضی در هر کشور دلخواه
  • این کشور از اقتصاد پایدار و سیستم مالیاتی مطلوبی برخوردار است.
  • مالیات های کمی از شهروندان و سرمایه گذاران دریافت می گردد.

Investing in Dominica 1 - سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا

نرخ مالیات در جمهوری دومینیکا

در بررسی موضوع مهاجرت و سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا لازم است اطلاعات کافی در خصوص مالیات های مختلفی که شهروندان و سرمایه گذاران در این کشور اخذ می گردد داشته باشیم. نرخ این مالیات ها در زمینه های مختلف به شرح ذیل می باشد:

مالیات بر حمل و نقل کالاها و خدمات صنعتی (ITBIS) ۱۶%
مالیات بر شرکت ۲۷%
مالیات بر درآمد (سود سهام) ۱۰%
مالیات بر درآمد (منافع) ۱۰%
مالیات بر درآمد (حق امتیاز) ۲۷%

سهم هزینه های امنیت اجتماعی توسط کارفرمایان نیز شامل موارد ذیل می باشد که از سوی آنان پرداخت می گردد:

حقوق بازنشستگی ۱۰/۷%
سلامت خانواده ۰۹/۷%
بیمه مخاطرات شغلی ۱۰/۱%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *