186 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۱۰/۳۰ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۷ در ۸:۱۹ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

سرمایه گذاری در اوکراین به دلیل شرایط اقتصادی مناسب، انتخاب خوبی برای سرمایه گذاران است. اوکراین چهارمین کشور در دنیاست که افراد مردم آن از تحصیلات عالی برخوردارند. بیش از %۷۰ جمعیت این کشور با سواد هستند و دارای تحصیلات متوسطه یا بالاتر هستند. بزرگترین شهرهای اوکراین از جمله کیف و اودسا دارای چندین مراکز آموزشی معتبر هستند زیرا جوانان با استعداد برای تحصیلات عالیه و فرصت ‌های شغلی در این کشور بسیار تلاش می‌ کنند.

اوکراین که در مرز اتحادیه اروپا واقع شده ‌است و طرفدار دولت غرب است، بر اجرای اصلاحات و تقویت امنیت ملی و نهادها تمرکز کرده ‌است و از نظر اقتصادی موفقیت های بسیاری را کسب کرده است و برای آینده چشم اندار مناسبی دارد. کشاورزی در اوکراین مهمترین صنعت برای جذب سرمایه‌ گذاری خارجی است.

شرایط و قوانین سرمایه گذاری در اوکراین

برای سرمایه ‌گذاری مطمئن در این کشور باید در ابتدا شهروندی اوکراین را دریافت کنید، البته همزمان با شروع پروژه سرمایه گذاری خود در اوکراین می توانید از طریق سرمایه‌ گذاری یا ثبت شرکت در این کشور، امتیاز شهروندی را به راحتی دریافت کنید. پس از اخذ اقامت، شما باید کد اقتصادی بگیرید که این فرآیند حدودا ۱۵ روز زمان خواهد برد. در اقدام بعدی باید هدف خود را برای سرمایه گذاری مشخص کنید به این صورت که شما باید ابتدا شرایط این کشور را بررسی کرده و بعد بهترین برنامه را طبق شرایط خود انتخاب کنید؛ حضور یک وکیل مهاجرت به دلیل پیچیده بودن این روال به شما کمک خواهد کرد.

نکته مهم در ارتباط با ثبت شرکت در اوکراین و سرمایه ‌گذاری در این کشور، این است که لازم نیست همه سهامداران شرکت در اوکراین حضور داشته باشند، بنابراین نیازی به سهامداران برای اخذ تابعیت و اقامت در اوکراین وجود ندارد و تنها مدیر عامل است که باید چنین شرایطی را دارا باشد. به این ترتیب شما می‌ توانید یک سرمایه ‌گذاری مطمئن در اوکراین بدون زندگی در این کشور داشته باشید.

investing in ukraine 2 - سرمایه گذاری در اوکراین

هزینه سرمایه گذاری

هزینه شروع سرمایه ‌گذاری در این کشور بسته به نوع برنامه انتخابی شما برای سرمایه گذاری متغیر است اما به‌طور معمول از ۸۰۰۰€ (یورو) شروع می‌شود. البته هزینه استخدام و نیازهای اولیه ثبت شرکت متفاوت است و به طور کلی به نوع شرکت و تعداد نیروهای مورد نیاز بستگی دارد و نمی‌توان مبلغ دقیقی را برای آن تعیین کرد.

مزایای سرمایه گذاری در اوکراین

۱- جمعیت بالای ۴۰ میلیون نفر
۲- کشوری مصرف کننده در اقلامی که ایران صنعتی می‌باشد و برعکس. بطور مثال اوکراین صنعت هواپیما سازی دارد و ایران صنعت پتروشیمی
۳- حمل و نقل نه چندان گران زمینی (کانتینری)
۴- بازار بسیار شبیه به بازار بزرگ روسیه. با استارت کار خود در اوکراین در آینده نه چندان دور به‌راحتی میتوانید با روسیه هم تعامل بازرگانی داشته باشید.
۵- مردمی با فرهنگ نزدیک به ایران. از لحاظ پوشش و طبع خوراکی.
۶- سیستم اداری شبیه به ایران. اگر در ایران از پس اداره مالیات و بهداشت و… بر میآیید در اوکراین این موضوع برای شما راحت‌تر خواهد بود.

روش های قانونی اخذ اقامت هلند

Investing in Ukraine 1 1 - سرمایه گذاری در اوکراین

مدارک اولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت در اوکراین

  • کد اقتصادی
  • سوابق کاری
  • چارت سازمانی و شرح وظایف
  • ترجمه مدرک تحصیلی
  • کپی پاسپورت
  • تقاضانامه
  • کپی برابر اصل مدارک شرکت

سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

سرمایه‌ گذاری مستقیم خارجی ها در کشور اوکراین در ربع اول سال ۲۰۱۹ به مبلغ ۸۰۰ میلیون دلار افزایش یافته است! سرمایه ‌گذاری مستقیم خارجی ها در اوکراین از ۱۹۹۸ تا سال ۲۰۱۹ بیش از ۹۹۸ میلیون دلار برآورد شده است! در ربع چهارم سال ۲۰۰۵ رکورد بیشترین میزان سرمایه گذاری در این کشور شکسته شد و سپس در نیمه اول سال ۲۰۱۴ میزان سرمایه گذاری در کشور اوکراین به پایین ترین حد خود در تاریخ رسید. امروزه شرایط نسبتا پایداری در اقتصاد اوکراین مشاهده می‌شود که سبب افزایش نرخ سرمایه گذاری خارجی در این کشور است.

بزرگ‌ ترین پروژه ‌های سرمایه‌ گذاری در بخش‌ های کشاورزی عمدتا مربوط به زیر ساخت بخش کشاورزی هستند. به گفته مؤسسه اقتصاد کشاورزی اوکراین در سال ۲۰۱۶ تجارت کشاورزی اوکراین UAH) 44.2) میلیون $ (دلار) سرمایه دریافت کرده است. علاوه بر آن واحد نگهداری کشاورزی NCH در اوکراین (۳۶ میلیون $ (دلار) سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۵) سرمایه دریافت کرده است. سرمایه گذاران خارجی و موسسات مالی بین ‌المللی بر روی چشم اندازهای بخش کشاورزی متمرکز هستند، برای مثال بانک اروپایی بازسازی و توسعه در نظر دارد در سال ۲۰۱۷ مبلغ ۱۵۰ الی ۲۰۰ میلیون € (یورو) در کشاورزی اوکراین سرمایه‌ گذاری کند و آمار مشابهی نیز توسط نمایندگان شرکت های دارایی بین ‌المللی استفاده می شود.

سرمایه گذاری در بخش نرم ‌افزار

در این کشور، مردم بسیار از اینترنت و نرم افزارها استفاده می کنند به گونه ای که همیشه شغل برای افرادی که تحصیلاتی در حوزه کامپیوتر دارند وجود دارد. کارشناسان و تحلیلگران مالی اغلب درباره سود شرکت‌ های فعال در بازار توسعه نرم ‌افزار صحبت می‌ کنند و گزارش هایی از میلیاردها دلار رد و بدل مالی در حوزه نرم افزار وجود دارد. دارایی اصلی این شرکت‌ ها کارمندان با سطح بالایی از صلاحیت و تحصیلات است. مزیت رقابتی اصلی، حقوق پایین در مقایسه با اروپای غربی و آمریکای شمالی است. نباید انتظار یک حقوق قابل ‌توجه در این بخش را داشته باشید.

در سال‌ های اخیر شرکت های فناوری اطلاعات در این کشور پول زیادی را جذب کرده‌ اند، برای مثال در سال ۲۰۱۲ گوگل اجازه پروژه اوکراین را برای ۴۵ میلیون $ (دلار) خریداری کرد و در سال بعد در معامله بین The Odessa و Snapchat با مجموع ۱۵۰ میلیون $ (دلار) بازگشت سرمایه مواجه شد! طبق گفته انجمن سرمایه ‌گذاری تجاری اوکراین در سال ۲۰۱۶ حدود ۸۷ تراکنش سرمایه ‌گذاری با شرکت ‌های نوآور در این کشور به انجام رسید که %۳۲ بیشتر از سال ۲۰۱۵ بود. در سال ۲۰۱۶ نیز میزان سرمایه ‌گذاری ۸۸ میلیون $ (دلار) بود و در ۵ سال گذشته بیش از ۴۰۰ میلیون $ (دلار) برآورد شده است.

بخش ارتباطات و راه آهن

زیرساخت مناسب یکی از بخش ‌های امیدوار کننده برای میلیاردها دلار سرمایه ‌گذاری سود آور است. تاکنون، سرمایه‌ گذاری ‌های زیادی در زمینه ریل و راه آهن در اوکراین وجود نداشته است اما چشم انداز مالی سود آوری در این بخش پیش بینی می شود، همچنین بخش ارتباطات بارزترین نمونه موفقیت در سرمایه گذاری در این کشور است.

نحوه ی اخذ تابعیت انگلستان

در اوایل سال ۲۰۱۵، ام تی اس اوکراین و lifecell به مبلغ ۸.۷ میلیارد (لیره) برای مجوزهای جدید در حراجی برنامه ۳G پرداخت کردند و از آن زمان تاکنون شرکت ‌ها مجموعا بیش از ۲۰ میلیارد UAH را در زیر ساخت نسل جدید سرمایه‌ گذاری کرده‌ اند و با در نظر گرفتن هزینه مجوزها، سرمایه ‌گذاران خارجی که اعضای هیئت شرکا بودند در حال حاضر هر یک در حدود یک میلیارد دلار یا بیشتر ثروت دارند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *