255 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۹/۱۴ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۴ در ۱:۲۸ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

بلژیک کشوری در قلب اروپا است با آب و هوایی مطلوب و مردمی اجتماعی و شاد که یک محیط کسب و کار امن و مطمئن و ارتباطی عالی با بازار کشورهای اطراف ارائه می دهد. در بلژیک از سرمایه گذاران خارجی بسیار استقبال می شود، به همین جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک گزینه عاقلانه ای می باشد.

خوب است بدانید که در این کشور تقریبا هیچ محدودیت تجاری وجود ندارد؛ روابط خوب بلژیک با بقیه کشورهای اتحادیه اروپا سبب ایجاد یک محیط کار آفرینی و کسب و کار پر رونق با بیش از ۵۰۰ میلیون مصرف ‌کننده در شعاع ۸۰۰ کیلومتری بکر در این کشور شده است. اگر شما به دنبال ایجاد یک کسب‌ و کار در بلژیک هستید و اطلاعات کافی ندارید باید بگوئیم که این فرآیند نسبتا ساده است!

شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در بلژیک یک فرآیند ساده است که شامل چندین مرحله کلیدی می شود. لازم است سرمایه گذاران علاقه مند به ثبت شرکت در بلژیک باید این مراحل را در نظر بگیرند:

  • یک نوع شرکت را انتخاب کنید؛ این کار با انتخاب یک فرم کسب و کار قدم اول و مهم ترین قدم است.
  • یک حساب بانکی باز کنید؛ همه شرکت های بلژیک مجبورند یک حساب بانکی شرکت داشته باشند.
  • مقررات اصلی و طرح تجاری را تنظیم کنید؛ این اسناد برای شرکت اجباری است
  • ثبت ‌نام در CrossroadBank برای شرکت‌؛ بنیانگذاران شرکت تمام اسناد مورد نیاز را به اداره ثبت شرکت بلژیک ارسال می‌کنند؛ زمانی که شماره پروانه شرکت صادر شود، به عنوان شماره مالیات بر ارزش افزوده عمل خواهد کرد.
  • پاسپورت تمام شرکا به علاوه پاسپورت مدیر عامل شرکت را تحویل دهید

سرمایه گذاران خارجی با توجه به محلی که در آن مایل به ثبت شرکت هستند باید آگاه باشند که باید از مقررات و قوانین تجاری بلژیک پیروی و به آن عمل کنند. طبق این قانون، اصلی ترین اشخاص حقوقی در بلژیک شرکت ها و شرکای اصلی هستند.

Investment and company registration in belgium - سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک

بررسی انواع شرکت ها در کشور بلژیک

شرکت مسئولیت محدود BVBA/SPRL در بخش خصوصی یک منبع کسب ‌و کار ارجح در بلژیک است که برای کسب و کارهای کوچک و متوسط و همچنین کسب و کارهای خانوادگی طراحی شده ‌است. این شکل کسب‌ و کارها را می توان تنها با یک سهام دار و مدیر راه ‌اندازی کرد و نام آن ها SPRLU/ EVBA می گذارند. حداقل یک سهام دار لازم است که می ‌تواند به عنوان مدیر عامل هم عمل کند. سهام این نوع شرکت ها سهام با مسئولیت محدود است.

یکی دیگر از فرم های تجاری دیگری که می تواند در بلژیک گنجانیده شود، شرکت تعاونی با مسئولیت محدود است که می تواند در بلژیک توسط حداقل سه شریک یا شرکت های خصوصی با حداقل سرمایه ثابت ۱۸/۵۰۰ (یورو) ثبت شود. کاهش یا افزایش سرمایه یک عضو در SCRL در ۶ ماه اول سال مالی مجاز است. زمانی که افراد یا موسسات شرکتی امکان سرمایه گذاری با حداقل سرمایه به عنوان یک شریک اصلی را نداشته باشند، توصیه می شود از درب مشارکت وارد شوند. مشارکت می تواند به یکی از اشکال زیر باشد: شرکت با سهامی عام، شرکت با مسئویت محدود و مشارکت محدود با سهام بلژیک (از طریق نمایندگی) که توضیح تک تک آن ها از حوصله این مقاله خارج است و بهتر است برای کسب اطلاعات مفصل تر در این زمینه به صورت حضوری از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

اقامت استرالیا از طریق ثبت شرکت

شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت افراد خارجی در بلژیک

کار آفرینی در بلژیک مورد استقبال دولت این کشور واقع می شود و حتی شما از حقوق برابر با کارفرمایان محلی برخوردارید. مالکیت کامل خارجی در این کشور مجاز است و تنها در بعضی موارد نادر، دولت می تواند ضروری ببیند که سرمایه گذاری را مسدود کند. مجموعه ای از مشوق های مالیاتی در بلژیک وجود دارد و به طور خاص در کسب و کارهای نوآورانه و برای کسانی که در فعالیت های تحقیق و توسعه شرکت دارند در دسترس هستند؛ به عنوان مثال، اعتبار تحقیق و توسعه اجازه می دهد تا هزینه های مالیاتی مرتبط با این نوع فعالیت ها را تا %۵ و %۸ کاهش دهد تا زمانی که شرکت و شرکای آن بتوانند شرایط اصلی حقوقی و مالیاتی کشور بلژیک را برآورده کنند.

در بلژیک هیچ نظارتی به مبادله و تجارت وجود ندارد! با این وجود بانک ملی اطلاعاتی در مورد معاملات مرزی و آن دسته از معاملات با غیر ساکنان در برخی موارد جمع آوری می کند و هدف آن این است که گزارش تعادل پرداخت و دریافت را محاسبه و تنظیم نماید و در اصل به روابط تجاری شرکت ها ورود نمی کند.

investment and company registration in belgium 2 - سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک

اقتصاد برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک

در طی چند سال گذشته، اقتصاد بلژیک با افزایش تولید ناخالص داخلی %۱.۷ در سال ۲۰۱۷ رو در رو بوده است. بلژیک از موقعیت جغرافیایی راهبردی برخوردار است و بین سه کشور اصلی اروپا یعنی انگلیس، آلمان و فرانسه قرار دارد و کشوری ایده آل برای امر صادرات و واردات محسوب می شود. اقتصاد بلژیک مبتنی بر اقتصاد بازار و لیبرالیسم است و این موقعیت جغرافیایی با حمل و نقل پیشرفته این کشور و برخورداری از زیر بنای محکم و بهره ‌برداری از بنادر، کانال ها، راه ‌آهن و بزرگراه ‌ها، نقش مهمی را در همگرایی اقتصادی بلژیک با کشورهای اروپایی ایفا می‌کند.

بلژیک یک مقصد جذاب برای سرمایه گذاران خارجی است؛ مهاجرت به بلژیک و سرمایه گذاری در این کشور ایده آل است و مالکیت کامل خارجی در این کشور مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.