lithuania-tourist-visa_2

306 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۱۱/۱۸ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۰۶ در ۱۱:۰۴ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

گردشگران برای سفر به لیتوانی نیاز به ویزای توریستی لیتوانی دارند که البته با سفر به این کشور شما امکان سفر به کشورهای حوزه شنگن را نیز دارید. در لیتوانی جاذبه های گسترده ای در خصوص جذب توریست قرار دارد. هر ساله درصد قابل توجهی در قالب توریست به این کشور مهاجرت می کنند. لیتوانی در تاریخ دسامبر ۲۰۰۷ به عضویت معاهده شنگن درآمد.

لیتوانی کشوری واقع در شمال غربی اروپا است. کشورهای نظیر بلاروس، لهستان و روسیه از همسایگان جمهوری لیتوانی می باشند. ویلنیوس پایتخا و بزرگ ترین شهر جمهوری لیتوانی است. زبان مردمان این کشور لیتوانیایی است. آب و هوای بینظیر از شرایط جذب توریست در این کشور محسوب می گردد. بهترین بازه زمانی برای اخذ ویزای توریستی لیتوانی ماه سپتامبر است. در این ماه جمهوری لیتوانی از شرایط آب و هوایی معتدل و تا حدی گرم برخوردار می باشد.

دریافت ویزای توریستی لیتوانی

شنگن معاهده ای است که به برداشته شدن مرز ۶ کشور اروپایی صورت گرفته است. این معاهده در سال ۱۹۸۵ در پنج کشور اروپا غربیبه امضاء رسیده است. کشورهای دیگر به تدریج به معاهده شنگن پیوستند. جمهوری لیتوانی از جمله کشورهای شنگن است. گردشگران برای ورود به این کشورنیاز به ویزای شنگن دارند. ویزا شنگن به طور معمول برای سفر به ۲۶ کشور اروپایی که از معاهده شنگن پیروی می کنند، انجام پذیراست. اخذ ویزای شنگن فقط برای اولین ورود الزامی می باشد. کشورهای عضو شنگن عبارتند از آلمان، اتریش، بلژیک، دانمارک، اسپانیا، استونی، فنلاند، فرانسه، یونان، مجارستان، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، لهستان، پرتغال، جمهوری چک، اسلوواکی، اسلوونی، سوئد، نروژ، ایسلند و سوئیس.

شرایط اخذ ویزای لیتوانی بسته به اهداف متقاضیان متغیر است. با توجه به اهداف متقاضیان از سفر به لیتوانی نوع ویزا متغیر است. متقاضیانی که قصد بازدید از این کشور را دارند می بایست از ویزای توریستی استقبال نمایند. ویزای توریستی لیتوانی برای گردشگران حداکثر با ۳ ماه اعتبار صادر می گردد. متقاضیانی که قصد تحصیل و کار در لیتوانی را دارند می بایست از ویزای بلند مدت لیتوانی استفاده نمایند.

هزینه اخذ ویزای توریستی لیتوانی

بررسی میزان هزینه های ویزای توریستی جمهوری لیتوانی از موراد حائز اهمیت است. میزان هزینه ها می بایست به صورت نقدی و در قالب یورو پرداخت شود. این هزینه ها بسته نوسات قیمت ارز متغیر می باشد. در نظر داشتن هزینه های بلیط هواپیما، رزرو هتل از سایر هزینه های دیگر در باب اخذ ویزا است. ناگفته نماند که میزان هزینه ارتباط مستقیم با نوسانات ارز دارد. مدت زمان اخذ ویزای توریستی کشور لیتوانی متغیر است. مدت زمان این درخواست برای اخذ ویزای توریستی جمهوری لیتوانی در پروسه های اداری متغیر می باشد. ناگفته نماند که در برخی از ماه های سال مدت زمان اخذ ویزا کوتاه تر می باشد.

Lithuania tourist visa 1 - ویزای توریستی لیتوانی

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی لیتوانی

مدارک لازم جهت اخذ ویزای مسافرتی لیتوانی عبارت است از:

  • فرم درخواست ویزا
  • دو قطعه عکس در قالب عکس گذرنامه
  • گذرنامه معتبر با حداقل دو صفحه خالی برای مهر ورود و خروج به لیتوانی (گذرنامه می بایست در ۱۰ سال گذشته صادر شده باشد.)
  • گذشت ۳ ماه از تاریخ بازگشت مجدد (فتوکپی ویزای قبلی بهمراه سایر شرایط اقامت)
  • ارائه نامه پوشش با امضاء فرد متقاضی
  • ارائه نامه ای دال بر محل اقامت (رزرو هتل در مدت اقامت در لیتوانی)
  • ارائه اسناد بازگشت به کشور مبدا مانند رزرو بلیط پرواز و سفر اجتناب ناپذیر
  • ارائه بیمه نامه مسافرتی برای اخذ ویزای توریستی شنگن الزامی است. این بیمه نامه حداقل می بایست به میزان ۳۰.۰۰۰ یورو باشد. بیمه نامه مسافرتی می بایست در تمام کشورهای شنگن معتبر باشد.
  • ارائه تمام جزئیات مربوط به امرار معاش
تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائم

یکی از اصلی ترین موارد در خصوص اخذ ویزا، پشتیبانی کافی مالی است. اخذ ویزای توریستی لیتوانی نیز از این قانون مستثنی نمی باشد. دو اسناد مهم در این باب عبارتند از صورت حساب بانکی در ۳ ماه گذشته (این نامه می بایست توسط بانک متقاضی در خصوص صادر گردد.) امضاء مستقیم بانک و مهر و موم نامه تمکن و پرینت حساب الزامی است. اسناد مالیاتی بر درآمد شما باید در ۲ سال گذشته ارائه شود.

اسناد مفید برای درخواست ویزای توریستی لیتوانی

جهت درخواست ویزای توریستی لیتوانی باید اسناد زیر ارائه گردد:

متقاضیان اسناد مورد نیاز
افراد عادی نامه استخدام
پرینت حساب از ۶ ماه گذشته
ارائه نامه ای دال بر گواهی بدون اعتراض
ارائه فرم بازپرداخت مالیات بر درآمد یا ارائه گواهی مالیات بر درآمد از منبع کسر شده
کارمندان ارائه مجوز کسب و کار
بیانه بانک شرکت از ۶ ماه آخر
بازگشت مالیات بر درآمد
دانش آموزان نامه ای دال بر ثبت نام
تائیده مدرسه یا دانشگاه
بازنشستگان ارائه پرینت ۶ ماه بازنشستگی

اخذ ویزای بلند مدت لیتوانی

شرایط اخذ ویزای بلند مدت لیتوانی با ویزای توریستی لیتوانی متغیر می باشد. اخذ اقامت لیتوانی از طریق راه های مهاجرتی نظیر پناهندگی، ازدواج، تحصیلی، کاری و سرمایه گذای انجام پذیر می باشد.قوانین لیتوانی در خصوص تولد فرزند طبق قوانین خون می باشد. ناگفته نماند که در شرایط خاص قانون خاک را هم در خصوص تابعیت فرزند می پذیرد. درخواست ویزای بلند مدت لیتوانی مستلزم ارائه سیاست بیمه درمانی از لیتوانی است. هدف از ارائه این بیمه نامه پوشش شرایط اضطراری پزشکی در طول اقامت در لیتوانی می باشد. شهروند لیتوانی را می توان تحت عنوان مسئول هزینه های پزشکی و خدمات درمانی معرفی نمود. اسنادی دال بر زبان لیتوانی یکی از مورارد حائز اهمیت در خصوص ویزای اقامتی می باشد.

ویزای توریستی لیتوانی جزء ویزاهای اقامتی کوتاه مدت می باشد. این ویزاها بیش تر به منظور بازدید از کشور صادر می گردد. در این نوع ویزاها اشخاص مجوزی دال بر کار در لیتوانی، تحصیل، سرمایه گذاری و یا هیچ گونه اقدامی در باب اخذ اقامت دائم ندارد. متقاضیانی که قصد اقامت بلند مدت در لیتوانی را دارند می بایست از ویزاهای بلند مدت استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *