dadavargrmany - زندگی در آلمان

234 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۵/۱۳ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۲ در ۶:۵۵ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۱۸ دقیقه

شرایط زندگی در آلمان

کشور آلمان بعنوان یکی از برترین کشور های اروپایی شناخته می شود. از همین رو به شرایط زندگی در آلمان می پردازیم تا دانشجویان بین المللی با اطلاع کامل از شرایط موجود برای ادامه زندگی در آلمان وارد این کشور شوند.

زندگی در آلمان – درمان

یکی از مهمترین فاکتور های زندگی در آلمان آشنایی با شرایط درمان در این کشور می باشد.

شرایط درمانی در کشور آلمان بسیار مناسب است. سیستم مراقبت بهداشتی آلمان توسط شبکه ای متراکم از پزشکان آموزش دیده پشتیبانی می شود. شما می توانید دارو را از داروخانه دریافت کنید، اما برای بعضی از داروها ممکن است مجبور شوید برای اولین بار به یک پزشک مراجعه کنید. گفته می شود سیستم مراقبت بهداشتی آلمان یکی از بهترین ها در جهان است.

مراجعه به پزشک

اگر دچار بیماری یا مشکلات شدید، بهتر است به یک پزشک عمومی (GP) بروید، به نام “Hausarzt”. یک GP می تواند ارزیابی کند که آیا یک بیماری یا آسیب باید توسط یک متخصص درمان شود، در این صورت او ارجاع را می نویسد. شما باید برای درمان های خاص به یک متخصص رجوع کنید.

شما می توانید فهرست تمام پزشکان عمومی، دندانپزشکان و متخصصان پزشکی در صفحات زرد محلی خود (دفترچه تلفن با لیست شاخه ها) پیدا کنید. آدرس ها نیز در وب سایت “Yellow Pages” ذکر شده است.

ساعات کاری در دفاتر دکتر بسیار متفاوت است. بسیاری از دفاتر در روز چهارشنبه بعد از ظهر بسته می شوند. بهتر است قبل از بازدید و برقراری یک قرار ملاقات تماس بگیرید. در موارد فوری، شما می توانید به طور مستقیم به دفتر دکتر بدون قرار ملاقات بروید. با این حال، قبل از اینکه پزشک بتواند شما را ببیند، ممکن است مجبور شوید صبر کنید.

اگر پزشک یک نسخه از داروی شما را برای شما می نویسد، مجبورید به داروخانه بروید تا آن را تهیه کنید. معمولا شما مجبور به پرداخت اضافی ۵ تا ۱۳ یورو برای داروهای تجویزی – “اضافه هزینه برای دارو” هستید. تامین کننده بیمه درمانی شما، بقیه هزینه را پرداخت می کند. با این حال، این تنها در مورد داروهای تجویز شده توسط پزشک اعمال می شود. شما باید تمام هزینه های دیگر داروهای اختیاری را پرداخت کنید.

دارو

دو دسته از داروها – داروهای بدون نسخه و تجویز وجود دارد.

اگر داروی تجویزی برای شما تجویز شده باشد، می توانید داروهای تجویزی دریافت کنید. قانون آماده سازی پزشکی در آلمان بسیار سخت است. داروهایی که در برخی از کشورها به فروش می رسند یا حتی در سوپر مارکت ها فروخته می شود، ممکن است یک نسخه از پزشک در آلمان بخواهند. علاوه بر این، برخی از کشورها ممکن است به فروش داروهای خاصی که ممکن است برای استفاده در آلمان تایید نشده باشد اجازه دهند.

dadavar.medicine - زندگی در آلمان

شما می توانید داروهای بدون نسخه را در اکثر داروخانه ها در آلمان خریداری کنید، به عنوان مثال، در DM و Rossmann. این شامل شربت سرفه، دارو سرد، لوزی گلو و اسپری بینی است.

اکثر داروخانه ها در آلمان از روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۶:۳۰ بعد از ظهر و اغلب در صبح شنبه نیز باز هستند. داروخانه ها در روزهای یکشنبه بسته شده اند در هر شهر داروخانه وجود دارد که پس از ساعتهای کاری و تعطیلات آخر هفته خدمات اضطراری ارائه می دهد. شما می توانید آدرس در روزنامه های محلی خود را در بخش “Apotheken-Notdienst” (داروخانه خدمات اضطراری) و در هر داروخانه پیدا شما همچنین می توانید اطلاعات تماس در خدمات اضطراری داروخانه آنلاین پیدا کنید .

خرید

یکی از مهم ترین فاکتور های زندگی در آلمان آشنایی با شرایط خرید در این کشور می باشد.

ساعات کاری در آلمان محدود است و بیشتر مغازه ها در روزهای یکشنبه بسته شده اند. شما همچنین باید قیمت ها را مقایسه کنید. با شناسه دانشجویی شما می توانید مقدار زیادی پول را ذخیره کنید

شما می توانید با خرید مواد غذایی در زنجیره های بزرگ سوپر مارکت تخفیف، مانند آلدی، لیدل و Netto، صرفه جویی کنید. شما همچنین باید برای معاملات ویژه هفته و بررسی و با دقت مقایسه کنید. به این ترتیب، می توانید چند یورو را اینجا و آنجا ذخیره کنید. شما می توانید معامله اضافی در سوپر مارکت ها، داروخانه ها، فروشگاه های بزرگ و فروشگاه های خود را در وب سایت Kaufda پیدا کنید.

ساعات کار

یکی از مهم ترین فاکتور های زندگی در آلمان آشنایی با شرایط ساعات کاری در این کشور می باشد.

ساعت های فروشگاه از مکان به مکان متفاوتند. مغازه های واقع در مرکز شهر معمولا از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ بعد از ظهر در روزهای هفته و شنبه ها تا ساعت ۴ صبح و یا ساعت ۶ صبح یا ۸ بعد از ظهر بسته به جایی که شما زندگی می کنند باز هستند.سوپرمارکت ها معمولا بیشتر از ۷ صبح تا ۱۰ بعد از ظهر باز می شوند. تقریبا تمام فروشگاه ها در روزهای یکشنبه و تعطیلات عمومی تعطیل هستند .

با این حال، در شهرهای بزرگ، بعضی از بازارها و کیوسکها در روزهای یکشنبه که در آن شما می توانید ضروریات اولیه را خریداری کنید، باز است. اگر همه چیز بسته شود، بازار های کوچک در ایستگاه های پمپ بنزین (خوراکی ها و خوراکی های نسبتا ارزان قیمت) را می فروشند. شما همچنین می توانید تعدادی از نانوایی هایی که در صبح روز یکشنبه باز می شوند پیدا کنید.

شناسه کارت دانشجویی شما می تواند پول شما را ذخیره کند. دانشجویان واجد شرایط دریافت امتیاز در بلیط ها به تئاتر، سینما، استخر یا موزه هستند. همچنین تخفیف دانشجویی در اشتراک روزنامه ها، نرم افزار های کامپیوتری، قراردادهای تلفن همراه و حساب های بانکی وجود دارد .

اگر شما قصد سفر به خارج از آلمان دارید، کارت شناسایی دانشجویان بین المللی (ISIC) می تواند شما را در بلیط های هواپیمایی و راه آهن ، هزینه های پذیرش در موزه ها و تئاتر ها و غیره صرفه جویی کند . شما می توانید ISIC برای ۱۲ یورو از شورای دانشجویی خود یا در دفاتر مسافرتی خود را در شهر خود خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارت شناسایی دانشجویان بین المللی، از وب سایت ISIC بازدید کنید.

dadavar.mobile - زندگی در آلمان

زندگی در آلمان – تلفن

یکی از مهمترین فاکتور های زندگی در آلمان آشنایی با شرایط استفاده از تلفن در این کشور می باشد.

با یک سیم کارت آلمانی می توانید با دوستان و دانشجویان خود تماس بگیرید. شما می توانید یک قرارداد تلفن را امضا کنید یا کارت پیش پرداخت را خریداری کنید. اگر می خواهید از یک تلفن ثابت استفاده کنید، باید یک قرارداد را با یک شرکت تلفن همراه امضا کنید. توجه به مدت زمان قرارداد خود را. پیشنهادات معقول برای دانشجویان وجود دارد – و همیشه برای مقایسه قیمت ها پرداخت می شود.

تقریبا هر دانشجو در آلمان تلفن همراه یا تلفن هوشمند دارد. بعضی ها حتی ترجیح می دهند از تلفن های همراه خود به جای یک تلفن ثابت استفاده کنند. برای اکثر دانشجویان بین المللی، خرید یک کارت تلفن همراه از یک ارائه کننده آلمانی منطقی است. در تماس با دوستان و آشنایان در آلمان راحت تر و ارزان تر است. اگر از یک کارت تلفن همراه خارجی در آلمان استفاده می کنید، باید هزینه های بسیار بالاتری را برای پیام کوتاه و برقراری تماس پرداخت کنید.

موبایل و تلفن های هوشمند

اساسا دو راه برای دریافت تلفن همراه یا تلفن هوشمند در آلمان وجود دارد. شما می توانید برای یک قرارداد تلفن همراه ثبت نام یا خرید یک کارت اعتباری پیش پرداخت کنید. با یک قرارداد، شما موافقت می کنید که برای یک دوره زمانی خاص از مشتری شوید. اطمینان حاصل کنید که می دانید چه مدت قرارداد اجرا می شود. معمولا چنین قراردادهایی با هزینه پایه ماهانه به دست می آیند.

راهنمای جامع ویزای سوئد

در عوض، ارائه دهنده شما را با آخرین تلفن هوشمند برای هزینه های کمی فراهم می کند. و اگر می خواهید قرارداد را طولانی تر کنید، می توانید گوشی قدیمی خود را با یک مدل جدید جایگزین کنید. اگر تصمیم به امضای یک قرارداد تلفن همراه دارید، اطمینان حاصل کنید که شرایط و نرخ ها را درک می کنید و فراموش نکنید که چاپ خوب را بخوانید. این را می توان به ارزش ویژه ای برای دانش آموزان نگاه کرد.

با کارت های پیش پرداخت، شما هیچ تعهدات قراردادی و انعطاف پذیری بیشتری ندارید. شما می توانید آنها را با تلفن همراه یا بدون آن خریداری کنید. هنگامی که یک کارت اعتباری خریداری می کنید، مقدار مشخصی از اعتبار دریافت می کنید که هر بار که تلفن، متن یا اینترنت را مرور می کنید، پرداخت می شود. هنگامی که کارت شما خالی است، می توانید اعتبار آنلاین بیشتری را خریداری کنید یا کارت دیگری را در سوپرمارکت، داروخانه یا کیوسک خریداری کنید.

پایانه ها

اگر نمی خواهید تنها بر روی تلفن همراه یا تلفن هوشمندتان تکیه کنید، می توانید از طریق تلفن ثابت خود در خانه خود دریافت کنید. خدمات پایه توسط شرکت های تلفن همراه با قیمت های مختلف ارائه می شود. اگر تصمیم به دریافت یک تلفن ثابت دارید، مجبور نیستید قراردادی را با شرکت تلفن امضا کنید.

اکثر خطوط تلفن ثابت با اتصال به اینترنت و نرخ ثابت است. با این حال، تماس های بین المللی معمولا در این نرخ ثابت نیست. برنامه های ویژه ای وجود دارد که شامل خدمات به کشورهای خاص می شود. در هر صورت، شما باید با دقت مقایسه قیمت ها و پیشنهادات. وب سایت های متعددی وجود دارد که می تواند به شما در یافتن بهترین پیشنهادات کمک کند.

تماس تلفنی

علاوه بر برقراری تماس های ویدئویی از طریق اینترنت، یک راه بسیار ساده برای صرفه جویی در تماس های بین المللی، استفاده از شماره های تماس تلفنی است. اینها کدهای شماره گیری هستند که به شما امکان می دهد که از ارائه دهندگان به خصوص ارزان قیمت استفاده کنید حتی زمانی که قرارداد تلفنی با شرکت دیگری دارید.

قبل از برقراری تماس، شما صرفا ارائه دهندگان گران قیمت را انتخاب کرده و کد آن را شماره گیری کنید. با این حال، هر شرکت تلفن، شماره تماس تلفنی را نمی شناسد. قبل از ثبت نام برای تلفن ثابت، از شرکت تلفن می پرسید که آیا تماس تلفنی امکان پذیر است یا خیر. برای مقایسه ارزانترین تماس تلفنی با پیشنهادات موجود در حال حاضر، اینترنت را چک کنید.

تلفن های عمومی در آلمان بسیار دشوار است. گوشی های دارای سکه هنوز هم وجود دارد، و همچنین تلفن های که کارت های اعتباری را قبول می کنند – معمولا در فرودگاه ها. به خاطر داشته باشید که تلفن های عمومی بسیار گران هستند اگر شما گوشی خود ندارید و نیاز به برقراری تماس های طولانی و یا تماس های بین المللی دارید، توصیه می کنیم به یک کافه تلفن بروید. بسیاری از کافه های تلفن در هر شهر آلمان وجود دارد. در آنجا می توانید کارت های تلفن را خریداری کنید و یا در زمان برقراری تماس بین المللی از نرخ ویژه استفاده کنید.

حمل و نقل

یکی از مهمترین فاکتور های زندگی در آلمان شرایط حمل و نقل این کشور می باشد.

آلمان دارای یک شبکه حمل و نقل بسیار متراکم است. راه های زیادی برای سفر از محل به محل در شهرستانها و در سراسر کشور وجود دارد – با آن دوچرخه، اتوبوس، و یا راه آهن. این باعث می شود سفرهای آخر هفته به شهرهای دیگر، روستاها، کوه ها یا دریا، یا حتی در مرزهای مرزی و بازدید از کشورهای دیگر در اروپا آسان شود.

دوچرخه

دوچرخه سواری یک فعالیت محبوب در آلمان به خصوص در میان دانش آموزان است. نه تنها ورزش خوب و ارزان است، بلکه از محیط زیست محافظت می کند و برای رسیدن به شهر بسیار عملی است. شما متوجه خواهید شد که دوچرخه سواری اغلب سریعترین راه برای رسیدن به مقصد شماست. و شما لازم نیست نگرانی در مورد پیدا کردن یک فضای پارکینگ، گیر کردن در ترافیک و یا انتظار برای اتوبوس بعدی.

در اکثر شهرها مسیرهای مخصوصی مشخص شده برای دوچرخه سواران و دوچرخه های متعدد وجود دارد که می توانید پارکینگ و دوچرخه خود را قفل کنید. برای آلمانی ها، دوچرخه نه تنها وسیله حمل و نقل نیست. بسیاری از مردم از سفرهای دوچرخه سواری آخر هفته به همراه خانواده و دوستان خود در مناطق روستایی لذت می برند.

اتوبوس و قطارهای محلی

ساکنان شهرهای بزرگ آلمان از حمل و نقل عمومی برای عبور از شهر استفاده می کنند که شامل اتوبوس و خطوط راه آهن محلی مانند قطارهای زیرزمینی (U-Bahn)، راه آهن حومه ای (S-Bahn) و تراموا (Strassenbahn) هستند.

لیست اطلاعات، فهرست ایستگاه های اتوبوس و ایستگاه های تراموا، در شرکت های خدمات عمومی و حمل و نقل، ایستگاه راه آهن و اداره اطلاعات گردشگری در دسترس هستند. جدول زمانی در تمام ایستگاه های اتوبوس و ایستگاه های راه آهن ارسال می شود. در آنجا شما پیدا خواهید کرد که اتوبوس ها، تراموا و قطارها می رسند، جایی که می روند و چقدر طول می کشد تا آنجا بمانند. اتوبوس ها و قطارها معمولا در زمان و در هفته بیشتر از شنبه ها، یکشنبه ها و تعطیلات عمومی اجرا می شوند .

جدول زمانی و نقشه های مسیر نیز از طریق وب سایت خدمات عمومی شما آنلاین می باشد. شما می توانید از طریق وب سایت شهر خود به صفحه خود دسترسی پیدا کنید یا فقط برنامه مربوطه را دانلود کنید.

dadavar.bus  - زندگی در آلمان

تهیه بلیط

قبل از سوار شدن به حمل و نقل عمومی باید یک بلیط بپردازید. راه های مختلفی برای خرید بلیط وجود دارد، به عنوان مثال در دستگاه های بلیط در ایستگاه اتوبوس یا پلت فرم، در تراموا، و یا به طور مستقیم از راننده (در اتوبوس) وجود دارد. برخی از ماشین های بلیت پول نقد (و گاهی اوقات تنها سکه ها) دریافت می کنند. اما اکنون ماشین های زیادی وجود دارند که قبلا کارت های اعتباری یا اعتباری را نیز قبول می کنند.

قبل از سوار شدن با حمل و نقل عمومی باید یک بلیط بپردازید. راه های مختلفی برای خرید بلیط وجود دارد، به عنوان مثال در دستگاه های بلیط در ایستگاه اتوبوس یا پلت فرم، در تراموا، و یا به طور مستقیم از راننده (در اتوبوس) وجود دارد. برخی از ماشین های بلیت پول نقد (و گاهی اوقات تنها سکه ها) دریافت می کنند. اما اکنون ماشین های زیادی وجود دارند که قبلا کارت های اعتباری یا اعتباری را نیز قبول می کنند.

قبل از شروع سفر، اغلب باید بلیط خود را تأیید کنید. روش انجام این کار، با این حال، متفاوت از شهر به شهر است. گاهی اوقات بلیط شما به طور خودکار زمانی که شما آن را خریداری معتبر است. در موارد دیگر شما باید خودتان را با قرار دادن بلیط خود در دستگاه ماشین پرچم کوچک واقع در پلتفرم یا در نزدیکی درهای اتوبوس یا تراموا اعتبار دهی. مطمئن شوید که بلیط شما تأیید شده است! اگر شما با بلیط بی اعتبار سفر می کنید، مانند مسافرت بدون یک سفر است!

راه آهن

مسافرت های راه آهن در آلمان معمولا سریع و راحت است. بلیط های قطارهای سریع (ICC، Intercity (IC) و Eurocity (EC)) معمولا هزینه بیشتری نسبت به خطوط راه آهن محلی مانند Interregio-Express (IRE)، Regional Express (RE)، Bahn Regional (RB) قطارها، زیرزمینی (U-Bahn) و راه آهن حومه (S-Bahn).

چگونه به بلژیک مهاجرت کنیم

مسافرت با راه آهن دقیقا ارزان نیست، به ویژه هنگامی که خودتان تصمیم به سفر به جایی می کنید. شما می توانید با خرید بلیط خود را به زودی صرفه جویی کنید. شما می توانید بلیط را در مقبره در ایستگاه راه آهن، در دستگاه های بلیت و یا از طریق وب سایت Deutsche Bahn خریداری کنید . بلیط ها معمولا ارزان تر هستند اگر شما آنها را آنلاین رزرو کنید.

اگر با ریل بیشتر سفر می کنید ممکن است یک “BahnCard 25” یا “BahnCard 50” خریداری کنید. این کارت به طور خودکار ۲۵ یا ۵۰ درصد قیمت بلیط شما را به طور خودکار کاهش می دهد. شما همچنین می توانید از پیشنهاد های ویژه مانند “Schönes-Wochenende-Ticket” (بلیط اتوبوس سالم) استفاده کنید که تا پنج نفر می توانند از طریق حمل و نقل عمومی محلی در هر شنبه یا یکشنبه سفر کنند. یکی دیگر از پیشنهادات بزرگ “بلیط کوئرکورز-زمین” (در سراسر کشور بلیط) است، که شما و چهار دوست می توانید در هر قطعه در آلمان در قطار های منطقه ای برای قیمت پایین سفر می کنند.

ماشین ها

برای رانندگی باید یک گواهینامه رانندگی معتبر داشته باشید. مقامات آلمان تمام مجوز های صادر شده توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا را تشخیص می دهند. شرایط مجوز برای سایر کشورها مجاز می باشد. شما می توانید از اداره ثبت نام مجوز رانندگی خود یا وب سایت باشگاه خودرو آلمانی (ADAC) بیشتر بیاموزید.

محتوی الکل (BAC) خون در آلمان ۰٫۵ میلی گرم بر میلی لیتر است. رانندگان زیر ۲۱ ساله مجاز به مصرف الکل نیستند. اگر میزان الکل خون شما بیش از حد قانونی باشد، مجوز شما می تواند فورا لغو شود.

تاکسی

تاکسی ها در آلمان نسبتا گران هستند و قیمت ها بسته به شهر متفاوت است. شرکت های تاکسی بین ۱٫۵۰ تا ۳ یورو در هر کیلومتر هزینه می کنند. آنها اغلب هزینه های کمتری از ۲٫۵۰ تا ۳٫۵۰ یورو را می پردازند، که بدون پرداخت هزینه سفر باید پرداخت شود. اگر شما می توانید کرایه را بین دوستان خود تقسیم کنید، تاکسی ممکن است یک گزینه باشد، مخصوصا اگر اتوبوس شب یا آخرین تراموا را از دست بدهید.

dadavar.taxi  - زندگی در آلمان

تاکسی ها در شهرها ایستاده اند. شما می توانید با تلفن یا آنلاین سفارش دهید که شما را در یک مکان خاص انتخاب کند. شماره تلفن شرکت های تاکسی در «صفحات زرد» (Gelbe Seiten) ذکر شده است.

ایمنی

آلمان کشور ایمن برای استانداردهای بین المللی است. پلیس قابل اعتماد است و هر زمان که لازم باشد، کمک می کند. تمام مواردی که باید انجام دهید این است که تماس بگیرید ۱۱۰٫ اگر مشکلات دیگری دارید، می توانید با نمایندگی دیپلماتیک کشور خود در آلمان تماس بگیرید.

هیچ دلیلی برای نگرانی بیش از حد در مورد جنایت در آلمان وجود ندارد. شما می توانید در طول روز به راحتی از روستاهای آلمان یا شهرهای بزرگ، بدون نیاز به اقدامات احتیاطی خاص، اقدام به حرکت کنید. البته آلمان دارای سهم جرم و جنایت است.بنابراین، شما نباید خطرات غیر ضروری، مانند رفتن به تنهایی از طریق خیابان های تاریک و یا در جنگل در شب.

پلیس می تواند کمک کند

پلیس آلمان قابل اعتماد و کمک قابل اعتماد است. پلیس شهرهای آلمان را با دوچرخه، موتورسیکلت و ماشین (و یا “Streifenwagen” که در آلمان نامیده می شوند) گشت زنی می کنند.

شما می توانید با شماره گیری شماره ۱۱۰ از هر تلفن در آلمان به صورت رایگان از پلیس تماس بگیرید. شما می توانید این شماره را هر زمان که به کمک نیاز دارید، نه تنها در موارد اضطراری. خود پلیس توصیه می کنند که مردم از تماس تلفنی دریغ نکنند، زیرا بهتر است که ایمن باشیم تا متاسفیم. آیا شما با یک وضعیت خطرناک یا ترسناک مواجه شده اید، یا کیف پول خود را از دست داده اید یا متوجه شده اید که دوچرخه خود را به سرقت رفته است – تماس پلیس همیشه کار درست است!

سایر شرکای تماس

پلیس تنها کسانی نیستند که می توانند در شرایط اضطراری به دانش آموزان خارجی کمک کنند. تقریبا هر کشوری در جهان یک سفارت یا کنسولگری در آلمان دارد. اگر مشکلی دارید، می توانید با نماینده رسمی کشور خود تماس بگیرید. در صورت بروز هر گونه سوال در مورد ایمنی شخصی یا سایر مشکلات، دریابید که با کارکنان دفتر بین المللی تماس بگیرید.

زندگی در آلمان – اینترنت و خدمات پستی

یکی از مهمترین فاکتور های زندگی در آلمان شرایط اینترنت و خدمات پستی این کشور می باشد.

اکثر دانشجویان محل اقامت و تخت سهام در آلمان دارای دسترسی به اینترنت هستند. اما اگر ارتباط شخصی خود را نداشته باشید، مشکلی نیست. راه های زیادی برای گرفتن آنلاین وجود دارد. در دانشگاه، کتابخانه ها، کافی نت ها و غیره شما می توانید نامه ها و بسته های خود را با Deutsche Post ارسال کنید.

اینترنت

اکثر دانشجویان محل اقامت و سهام مسطح (WGs) دارای یک اتصال به اینترنت هستند. اگر شما یک رایانه یا لپ تاپ دارید، می توانید به راحتی به اینترنت از طریق اتاق خود از طریق کابل یا اتصال بی سیم (WLAN) وارد شوید. اگر از اتاق خود به اینترنت دسترسی ندارید، دو گزینه دارید.

با این حال، دانشجویان فقط می توانند بدون اتصال به اینترنت خودشان را دریافت کنند. در اکثر دانشگاه ها، ایستگاه های کاری متعدد در اطراف محوطه دانشگاه وجود دارد، به عنوان مثال در کتابخانه ها، جایی که شما می توانید به صورت رایگان در وب بگردید. بسیاری از دانشگاه ها خدمات بی سیم دانشگاهی را ارائه می دهند. همه دانش آموزان پس از ثبت نام، اطلاعات شخصی خود را دریافت می کنند. در شهرهای دانشگاهی بسیاری از کافه های اینترنتی وجود دارد که می توانید در وب بگردید و ایمیل های ارزان قیمت را بفرستید.

زندگی در آلمان – سرویس پستی

شما می توانید نامه ها و بسته های خود را به هر گوشه ای از آلمان و در سراسر جهان با استفاده از سرویس پستی آلمان – Deutsche Post AG ارسال کنید. شما همچنین می توانید نامه های خود را در جعبه های پست زرد واقع در اطراف شهر رها کنید. یک جدول زمانی در هر جعبه نامه وجود دارد که در آن مشخص می شود چه موقع ویزای بعدی برنامه ریزی شده است. شما می توانید بسته های کوچک و بزرگ را از “Packstationen” (ایستگاه های بسته بندی) اختصاص داده شده ارسال کنید. اگر شما اغلب برای دریافت بسته ها در خانه نیستید، همچنین می توانید آنها را به ایستگاه بسته بندی ارسال کنید.

شما می توانید در مورد هزینه پست برای نامه ها و بسته ها به طور مستقیم در مقابله در دفتر پست یا آنلاین با استفاده از ماشین حساب پستی بپرسید. قیمت بستگی به اندازه و وزن اقلام و کشور مقصد دارد. نامه (تا ۲۰ گرم) در آلمان هزینه ۶۰ سنت و کارت پستال هزینه ۴۵ سنت است. قیمت تحویل بین المللی بسته های بزرگ زیر ۵۰۰ گرم با قیمت ۳٫۵۰ یورو آغاز می شود. شما می توانید تمبرها را در دفتر پست، در دستگاه های تلنگر تمبر خارج و در وب سایت Deutsche Post خریداری کنید.

همه متقاضیان امر مهاجرت می‌بایست اطلاعات جامع و صحیحی از محل زندگی در آلمان کسب نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *