migration-to-different-countries_3

606 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۵/۱۱ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۰۸ در ۸:۱۳ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

در حال حاضر به واسطه هزینه های بالای روش های سرمایه گذاری و تحصیل، علاقه مندان به دنبال مهاجرت کاری به کشور های مختلف جهت کسب درآمد می باشند. این نکته بعنوان خواسته اولیه تعداد زیادی از متقاضیان برای مهاجرت می باشد و بعنوان برترین روش ممکن در نظر گرفته می شود.

بصورت کلی مهاجرت کاری را به سه دسته کلی تقسیم بندی می کنیم.

۱- نیروی متخصص Skilled Worker

در حال حاضر روش های مهاجرت کاری به کشورهای استرالیا و کانادا با اقامت همراه است. این نکته بدین معناست که افراد در صورت احراز شرایط مورد نظر می توانند اقامت این کشورها را دریافت کنند.

الف- کشور کانادا

علاقه مندان به کشور کانادا می توانند از چندین روش برای اقامت دائم کشور کانادا اقدام نمایند. هر کدام از گزینه ها دارای شرایط به خصوصی هستند که در صورت امتیاز مورد نظر را کسب کردن به خواسته خود می رسند. در این متن به سه روش از معمولترین حالت های مهاجرت کاری به کشور کانادا پرداخته می شود.

اکسپرس اینتری

معمول ترین روش برای ورود به کشور کانادا در حال حاضر روش مهاجرت کاری از طریق نیروی متخصص فدرال می باشد که متقاضیان در صورت کسب امتیازات لازم می توانند برای این روش اقدام نمایند. در مهاجرت کاری از روش اکسپرس اینتری چهار فاکتور بعنوان اصلی ترین رکن های امتیاز گیری شناخته می شود.

 • سن: معمولاً زیر ۳۰ سال
 • تحصیلات: کارشناسی ارشد
 • سابقه کار: ۳ سال مرتبط و قابل استناد
 • مدرک زبان: نمره ۷ در هر مهارت و نمره ۸ در مهارت شنیدن
فاکتور های اقدام برای اکسپرس اینتری:

مهم ترین فاکتور برای موفقیت در برنامه اکسپرس اینتری، مدرک زبان می باشد که متقاضیان برای کسب امتیازات مناسب باید در آزمون آیلتس شرکت کنند و حداقل نمرات خواسته شده را بدست آورند. لازم بذکر است، آزمون مورد نیاز برای دولت کانادا آیلتس جنرال می باشد که در ایران بصورت ماهیانه برگزار می شود.

در سیستم اکسپرس اینتری که در حال حاضر اجرایی می باشد، متقاضیان در دو بخش وارد رقابت می شوند، این نکته بدین معناست که افراد با فاکتورهای حائز اهمیت خود می توانند ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز مرحله اول را کسب کنند تا وارد پول یا استخر و یا لیست انتظار دولت کانادا شوند. در مرحله دوم امتیازات از ۱۲۰۰ امتیاز محسوب می شود که حداقل ورود برای اکسپرس اینتری در حال حاضر ۴۷۰ امتیاز می باشد.

علاقه مندان به روش اکسپرس

لازم بذکر است که افراد در صورت تحصیل و یا کار در کشور کانادا امتیازات خود را افزایش دهند. از همین رو در صورت به حداقل نرسیدن امتیازات می توانید برای دوره های تحصیلی این کشور اقدام کنید تا امتیازات خود را افزایش دهید. افراد در صورت کسب امتیازات مورد نظر می توانند در سریع ترین زمان ممکن اقامت کشور کانادا را دریافت کنند. بازه های زمانی معمول برای روش اکسپرس اینتری زیر یکسال می باشد.

لازم بذکر است در صورتی که فرد متاهل باشد، امتیازات همسر هم مورد بررسی قرار می گیرد و حائز اهمیت می باشد. سیستم ورود به کشور کانادا به صورت همزمان می باشد و تمامی اعضای خانواده در صورت قبولی در پرونده های مورد نظر می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال خود را به همراه داشته باشند. تمامی اعضای خانواده از امتیازات اقامت دائم بهره مند می شوند.

canada flag at the rose garden 1200x500 847x353 - مهاجرت کاری به کشور های مختلف

 

ایالت کبک

ایالت کبک بعنوان یکی از ایالت های شناخته شده کشور کانادا، برنامه مهاجرتی به خصوصی را برای متقاضیان ورود به این ایالت در نظر گرفته است که در صورت کسب حداقل ۵۹ امتیاز از امتیازات مورد نظر می توانند برای این روش اقدام نمایند. مهمترین فاکتور برای روش نیروی متخصص کبک، آشنایی به زبان فرانسوی می باشد که متقاضیان باید مدرکی دال به تسلط زبان فرانسوی را به سفارت ارائه دهند.

لازم بذکر است، برنامه مهاجرتی استان کبک دستخوش تغییر شده است و نمی توان نمره به خصوصی برای ورود به این استان در نظر گرفت و فقط حداقل آن در دسترس می باشد.

نیروی استانی

بصورت کلی هر یک از استان های کشور کانادا، برنامه های به خصوصی را برای ورود متقاضیان در نظر می گیرد. برنامه های استانی بدین گونه می باشد که در ابتدای کار لیستی به عنوان لیست مشاغل خود اعلام می کنند. متقاضیان در صورت وجود رشته تحصیلی خود در لیست مشاغل می توانند برای استان مورد نظر اقدام نمایند.

ویزای کار در هلند

در برنامه های استانی مهمترین فاکتور، سابقه کار مرتبط و بالای ۶ الی ۸ سال می باشد که کمک شایانی به افزایش امتیاز افراد می کند. بصورت معمول استان ها، امتیازات خود را از ۱۰۰ امتیاز در نظر می گیرند و حداقل امتیاز ورودی را ۶۰ امتیاز اعلام می کنند. بصورت معمول نیروی کار ساسکاچوان بدین صورت است که افراد در حال حاضر باید در حدود ۶۳ امتیاز برای قبولی دریافت کنند.

لازم بذکر است که امتیازات هر استان دارای تفاوت های کوچکی می باشد که می توانید لیست استان ها و لیست مشاغل به وب سایت رسمی سفارت کشور کانادا مراجعه کنید تا از شرایط مطلع باشید.

بصورت معمول مدت زمان پروسه مهاجرت کاری به استان ها بین ۶ الی ۱۶ ماه به طول می انجامد. در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که متقاضیان تعهد اخلاقی به حضور در استان مورد نظر را دارند و باید ۲ سال اول را در خاک همان استان سپری کنند.

ب- کشور استرالیا

شرایط مهاجرت کاری در کشور استرالیا همانند شرایط در کشور کانادا می باشد. بدین ترتیب که اگر متقاضیان شرایط خواسته شده را فراهم کنند می توانند اقامت استرالیا را دریافت کنند. بصورت کلی افراد از طریق ۲ روش معمول می توانند برای مهاجرت کاری در استرالیا اقدام نمایند.

Sydney Opera House and Bridge Lights At Night Australia 847x353 - مهاجرت کاری به کشور های مختلف

 

ویزای کلاس ۱۸۹

نیروهای متخصص می توانند با کسب حداقل امتیازات شرایط ورود به کشور استرالیا را دریافت کنند. در حال حاضر حداقل امتیاز لازم برای ورود به لیست کشور استرالیا ۶۵ امتیاز می باشد. متقاضیان حداقل ۶۵ امتیاز را کسب کنند تا شانس خود را برای کسب اقامت امتحان کنند.

این دسته از متقاضیان اخذ اقامت استرالیا، افرادی هستند که از طرف کارفرما یا ایالت یا خویشاوندان خود حمایت می شوند و به صورت کاملاً مجزا و مستقل اقدام به شروع پروسه های مهاجرتی خود می نمایند.

بصورت معمول شرایط خواسته شده برای ویزای ۱۸۹ شامل:

 • سن: معمولاً زیر ۳۲ سال
 • تحصیلات: حداقل کارشناسی
 • سابقه کار: حداقل ۸ سال
 • مدرک زبان: آیلتس ۷ در همه مهارت ها

ویزای کلاس ۱۹۰

این ویزا برای افرادی صادر می شود که توسط استانی از کشور استرالیا برگزیده شده باشند. جهت اقدام برای اخذ ویزای ۱۹۰استرالیا، افراد همانند ویزاهای استانی کانادا اقدامات لازمه را انجام می دهند. این بدین معناست که در ابتدا باید رشته تحصیلی خود را با لیست مشاغل منطبق کنید و سپس بدنبال کسب امتیازات لازم باشید.

متقاضیانی که از طریق این ویزا جهت اقامت دائم استرالیا اقدام می نمایند می بایست حداقل ۲ سال در ایالتی که ایشان را برگزیده است اقامت داشته باشند. لازم بذکر است که در روش های استرالیا سرعت العمل برای ورود به این کشور بیشتر است و افراد در سریعترین زمان ممکن می توانند از روش مهاجرت کاری وارد استرالیا شوند.

لازم بذکر است که شرایط امتیازبندی هر رشته بصورت مجزا می باشد و همه رشته ها با یک امتیاز مشخص نمی توانند اقامت استرالیا را دریافت کنند. بعنوان مثال اکثر رشته ها در حال حاضر حداقل ۷۰ امتیاز را می خواهند و رشته هایی همچون حسابداری حداقل ۸۰ امتیاز برای تائید نیاز دارند.

۲-جستجوی کار یا Job Search

روش جستجوی کار یکی از حالت های متداول مهاجرت کاری می باشد که متقاضیان می توانند ویزای کار دریافت کنند و در صورت پیدا کردن کار برای اقامت خود اقدام نمایند. در حال حاضر سه کشور نیوزلند، آلمان و آفریقای جنوبی بعنوان برترین کشورهای ممکن برای جستجوی کار شناخته می شوند.

الف- کشور نیوزیلند

از دیگر کشورهای انگلیسی زبان می باشد که سیستم امتیازبندی به خصوصی را برای متقاضیان مهاجرت کاری در نظر گرفته است. افرادی که بالای ۱۶۰ امتیاز را کسب کنند می توانند بصورت مستقیم وارد کشور نیوزلند شوند و در صورت کسب امتیاز کمتر در لیست انتظار قرار می گیرند.

موارد مورد بررسی برای اخذ ویزای جستجوی کار در کشور نیوزیلند شامل موارد زیر می باشد:

 • مدرک تحصیلی: معمولاً کارشناسی
 • سن: زیر ۴۰ سال
 • سابقه کار: معمولاً بالای ۸ سال
 • زبان: آیلتس ۶٫۵
ویزای کار ارمنستان

مهم ترین فاکتور برای سیستم امتیاز بندی نیوزیلند، سابقه کار می باشد، بدین صورت که سابقه کار اعلام شده حتماً تمام وقت و قابل ترجمه و تایید رسمی باشد. بصورت معمول قرارداد کاری، فیش حقوقی و یا سابقه بیمه احتیاج است.

افراد در صورت اخذ ویزای کار می توانند یکسال در کشور نیوزلند حضور داشته باشند و قرارداد کاری دریافت کنند، در این صورت می توانند برای اقامت دائم خود اقدام نمایند. از همین رو در صورت متاهل بودن، بصورت تنها به این کشور سفر می کنید و پس از ثبت قرارداد درخواست ویزای همراه را ارسال می کنید.

ب- کشور آلمان

آلمان بعنوان تنها نماینده کشورهای اروپایی شناخته می شود که سیستم جستجوی کار را به صورت منظم همچنان ادامه می دهد. افرادی که تخصص و تحصیلات لازم که توسط قوانین مهاجرت کاری کشور آلمان ذکر شده است را داشته باشند و شغل مورد نظر را با حداقل حقوق تعیین شده بیابند، می توانند برای ویزای جاب سیکر اقدام نمایند.

Slide4 847x353 - مهاجرت کاری به کشور های مختلف

 

مهم ترین فاکتورها برای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان شامل موارد زیر می باشد:

 • سن: زیر۴۰ سال
 • مدرک تحصیلی: لیسانس
 • سابقه کار: ۵ سال سابقه کار مرتبط
 • زبان: دانش زبان آلمانی

افراد در صورت اخذ ویزای جاب سیکر وارد کشور آلمان می شوند و در صورت اخذ قرارداد کاری می توانند بلوکارت آلمان را دریافت کنند و پس از آن به اقامت دائم منجر می شود.

مدت زمان ویزای جاب سیکر بصورت معمول ۶ ماه می باشد و متقاضیان در بازه زمانی ذکر شده باید کار مورد نظر خود را پیدا کنند. با توجه به شرایط به وجود آمده، در حال حاضر پروسه زمانی اخذ بلوکارت در کشور آلمان بین ۲۱ تا ۲۶ ماه در نظر گرفته می شود.

لازم بذکر است، در صورت متاهل بودن فرد متقاضی، نفر اصلی به تنهایی مجوز ورود به کشور آلمان را دریافت می کند و پس از ثبت قرارداد درخواست ویزای الحاق همسر را می دهد.

ج- کشور آفریقای جنوبی

بصورت معمول افرادی که بدنبال مهاجرت کاری می باشند و با اسم آفریقای جنوبی روبرو می شوند، شامل دو دسته کلی می باشند:

 1. افرادی که شناخت کافی از این کشور دارند.
 2. افرادی که باورهای غلط از آفریقای جنوبی برای خود ساخته اند.

کشور آفریقای جنوبی، انگلیسی زبان می باشد که زبان رسمی این کشور را انگلیسی می نامند. مردم در این کشور به ۹ زبان دیگر صحبت می کنند ولی با توجه به این نکته که قبلاً مستعمره انگلستان بوده بعنوان زبان رسمی کشور شناخته می شود.

بیش از نیمی از مردم سه شهر ژوهانسبورگ، کیپ‌تاون و پریتوریا سفید پوست می باشند و این بعنوان نکته حائز اهمیت شناخته می شود که برای بسیاری از افراد مهم است. در حال حاضر افراد می توانند برای ویزای یکساله جستجوی کار کشور آفریقای جنوبی اقدام نمایند. ملزومات برای دریافت ویزا شامل موارد زیر می باشد.

services 1 847x353 - مهاجرت کاری به کشور های مختلف

 

 • مدرک تحصیلی: حداقل کاردانی
 • سابقه کار: بالای ۳ سال سابقه کار مرتبط
 • مدرک زبان: دانش زبان انگلیسی
 • سن: محدودیتی اعلام نشده

نکات ویژه

 • متاهلین می توانند به همراه همسر و فرزندان خود می توانند وارد این کشور شوند.
 • ویزای یکساله برای افراد صادر می شود.
 • شانس افراد برای کار پیدا کردن بسیار بالاست.
 • اقتصاد این کشور در میان ۱۰ کشور برتر جهان است.
 • شرایط زندگی مناسب در شهر کیپ تاون

۳-پیشنهاد شغلی Job Offer

بهترین و ساده ترین روش مهاجرت کاری از طریق پیشنهاد شغلی است. متقاضیان می توانند از ایران شغل مورد نظر خود را بررسی کنند و به صورت مستقیم از روز اول وارد بازار کار شوند. دید اشتباهی که در میان همه متقاضیان مهاجرت کاری وجود دارد، این حالت می باشد که از ابتدای کار می توانند شغل مورد نظر خود را در کشور مورد نظر داشته باشند. بصورت معمول در این روش فقط افرادی می توانند بصورت مستقیم وارد کار شوند. این روش بعنوان کم شانس ترین حالت مهاجرت کاری شناخته می شود، زیرا باید اثبات شود که هیچ فردی توانایی انجام دادن کار را در کشور مورد نظر نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.