4238 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۱۱/۲۴ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۰۶ در ۱۱:۱۶ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

کشور فیلیپین در جنوب شرقی آسیا واقع شده است . زبان رسمی آن‌، فیلیپینی و انگلیسی یکی از کشورهای مهاجر پذیر قاره آسیا محسوب می شود. اطلاع از شرایط و قوانین دریافت ویزای کار فیلیپین برای افرادی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند از اهمیت زیادی برخوردار است. فیلیپین در واقع به سه بخش جغرافیایی جزیره ای تقسیم می شود که ویسایا و میندانائو و لوزون نام دارند و مجموعاً ۱۱۰ میلیون نفر جمعیت دارند. فیلیپین در تاریخ مستعمره کشورهای زیادی بوده است اما در ۱۹۴۶ میلادی از آمریکا استقلال یافت و روز ملی ۱۲ ماه ژوئن را به عنوان روز استقلال خود نام گذاری کرد.

شرایط و الزامات دریافت ویزای کار فیلیپین

در اثر بحران اقتصادی طی سال های گذشته اعتماد سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در فیلیپین از بین رفت و نرخ بیکاری به حدوداً ۱۷% رسیده است؛ با این حال افرادی که موفق به دریافت ویزای کار فیلیپین می شوند از امنیت شغلی و شرایط برابر کاری با شهروندان این کشور بهره مند می شوند. تمام افرادی که قصد کار در فیلیپین را دارند باید ویزای کار فیلیپین را دریافت کنند که این ویزا به اختصار G9 نامیده می شود و قبل از استخدام باید آن را دریافت کنند. کارفرمایان برای ارائه شغل به مهاجران خارجی باید به اداره کار و مهاجرت فیلیپین اثبات کنند که شهروند فیلیپینی برای انجام آن شغل وجود ندارد؛ علاوه بر این امر باید اثبات کنند که فعالیت و خدمات فرد خارجی برای عملکرد سیستم شرکت و مدیریت و کنترل و اجرا ضروری خواهد بود.

اگر دوره مأموریت افراد کمتر از ۶ ماه به طول بیانجامد به طور خودکار اجازه نامه کار موقت برای فرد مأمور شده در فیلیپین از طریق کنسولگری صادر می شود . اداره کار و استخدام فیلیپین به افرادی که قصد کار طولانی مدت در این کشور را دارند باید یک اجازه کار مخصوص کارمندان خارجی ACR اعطا کند که جز مدارک سفر محسوب نمی شود اما دریافت آن الزامی خواهد بود. دریافت اجازه استخدام فرد خارجی AEP که به ملیت های خارج از این کشور جواز کار در فیلیپین را اعطا می کند الزامی خواهد بود؛ این جواز معمولاً همزمان با ویزای G9 صادر می شود و درخواست آن باید توسط کارفرمای کارمندان انجام شود. مجوز AEP معمولاً یک سال معتبر است اما با نظر به قوانین استخدام و شرایط مشخص می تواند برای زمان طولانی تر معتبر باشد.

شرایط و قوانین کار و کاریابی در فیلیپین

فرصت های شغلی در کشور فیلیپین زیاد نیستند اما تنوع زیادی دارند و افراد متخصص در زمینه های مختلف مهندسی یا پزشکی یا کارهای فنی می توانند در این کشور کار پیدا کنند. انواع مشاغل در این کشور به فرصت های شغلی خیابانی که با نام Job Street  شناخته می شوند و فرصت های شغلی پست های دولتی و خصوصی Job Openings و فرصت های شغلی با کلاس که با نام Best Job شناخته می شوند تقسیم می شود . بازار کار مشاغل اینترنتی در کشور فیلیپین طی سال های گذشته تغییرات زیادی را دیده است و افرادی که در این زمینه ها کار می کنند افزایش داشته اند.

ویزای کار هنگ کنگ

philippines work visa 1 - ویزای کار فیلیپین

افرادی که از سطح تحصیلات عالی برخوردارند یا سرمایه زیادی دارند در فیلیپین بهترین فرصت های شغلی و رضایت شغلی و امکانات رفاهی را در اختیار دارند. افرادی متوسط جامعه که در کار منظم هستند و پرتلاش اغلب می توانند در مشاغل دفتری در فیلیپین مشغول به کار شوند و پیشرفت کنند. برای افرادی که تحصیلات کافی ندارند یا سرمایه کافی ندارند تنها مشاغل بدنی کم درآمد و کارگری وجود دارد که طبیعتاً پاسخگوی نیازهای زندگی امروزی نخواهد بود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار فیلیپین

افرادی که می خواهند به صورت قانونی در فیلیپین کار کنند نیاز به دریافت ویزای کار G9 خواهند داشت؛ کارفرمایان بعد از اثبات ضرورت حضور نیروی کار خارجی در آن مقام مشخص باید برای دریافت ویزای کار متقاضی اقدامات لازم را انجام دهند. ویزای کار فیلیپین به دو دسته تقسیم می شود که با توجه به شرایط هر متقاضی یکی از آن ها به وی تعلق می گیرد:

  • ویزای G9 که به ویزای از پیش تنظیم شده برای اشتغال افراد خارجی نیز شناخته می شود.
  • ویزای D9 که در واقع به ویزای تعهد تجاری برای مهاجران خارجی شناخته می شود.

برای دریافت ویزای کار فیلیپین ارائه اسناد و مدارک لیست زیر الزامی می باشد؛ ممکن است با توجه به شرایط متقاضیان و شغل مورد نظر مدارک دچار تغییرات شوند که توسط سفارت فیلیپین به متقاضی اطلاع داده می شود:

  • ارائه پاسپورت معتبر همراه با فتوکپی از صفحات لازم
  • ارائه رزومه و سابقه کاری مرتبط با شغل مورد نظر
  • ارائه نامه درخواست برای دریافت ویزای کار فیلیپین
  • ارائه مدارک مربوط به اطلاعات اقامتگاه یا هتل اقامت
  • ارائه فتوکپی قرارداد استخدام در شرکت فیلیپینی
  • ارائه فتوکپی مدرک ثبت نام SEC مقررات شرکت

ورود به بازار کار رشته کامپیوتر در فیلیپین

رشته کامپیوتر یکی از پر سودترین و جدیدترین رشته های شغلی در بین صنایع حرفه ای مختلف این روزها است. به طور کلی، متخصصان کامپیوتر در بازار کار رشته کامپیوتر در فیلیپین مسئول ایجاد، طراحی و اجرای سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری برای پیشرفت تحقیقات فنی و نوآوری هستند. این متخصصان وظیفه دارند تا سیستم های کامپیوتری را ارتقا دهند و از دانش و آموزش های مربوط به برنامه نویسی رایانه و مهندسی نرم افزار و دانش و علم کافی در بخش های مختلف سخت افزاری و فنی برای پیشرفت علم کامپیوتر استفاده کنند تا بتوانند کارهای انسان ها و مردم را آسانتر کنند. متخصصان کامپیوتر بخش زیادی از وقت خود را صرف تحقیق در زمینه تکنولوژی های موجود و جدید مورد استفاده در پزشکی و تحقیقات علمی می کنند تا چگونگی بهینه سازی و توسعه آن را از طریق تکنولوژی و برنامه های بهتر بکار گیرند.

بسیاری از متخصصان کامپیوتر با کارشناسان صنعتی، از جمله مهندسان برق و مکانیک و تیم های تحقیقاتی پزشکی برای تعیین بهترین راه برای تولید و ساخت یک نرم افزار یا برنامه سخت افزاری جدید برای راحتی و پیشرفت در صنعت همکاری می کنند. زمینه های مشترکی که بسیاری از متخصصان رایانه در حال صرف تحقیق در آن هستند شامل زمینه های رباتیک، واقعیت مجازی و سخت افزار می شود. متخصصان کامپیوتر نظریه ای را که از طریق تحقیقات و تجزیه و تحلیل های گسترده پیدا می کنند، برای ایجاد نرم افزار، سخت افزار، تراشه های رایانه ای، پردازنده ها و مواردی از این دست استفاده می کنند تا در صنایع فنی فرآیندها سریع تر و کارآمدتر شوند. برای مثال آنها می توانند با ساخت نرم افزار ها یا سخت افزار های جدید موجب آسانتر شدن فعالیت های پیشرفته پزشکی در بیمارستان ها شوند و به بشریت کمک بسیار مفیدی کنند.

مشاغل پردرآمد در انگلیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.