430 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۸/۳۰ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۴ در ۱۰:۴۴ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

ثبت شرکت در فرانسه یکی از راه هایی است که می توان به فرانسه مهاجرت کرد و اقامت این کشور را به دست آورد، ثبت شرکت در واقع گونه ای از سرمایه گذاری است. به موجب پروسه ثبت شرکت که منظور از آن راه اندازی کسب و کار است، مجموعه ای از سرمایه معنوی و مادی فردی در چرخه اقتصادی کشوری وارد می شود و با عرضه تولید یا خدمات، نقش سازنده ای در اقتصاد ایفا می کند، فرانسه کشوری است پیشرفته که جایگاه بالایی در صحنه جهانی دارد. این کشور صاحب عمده ترین و مهم ترین صنایع و همچنین جایگاه و خاستگاه بسیاری از ابرکمپانی های جهانی می باشد.

فرانسه هم اکنون و پس از آلمان، دومین قدرت برتر اقتصادی اروپا به شمار می رود. داشتن اقامت از راه های سرمایه گذاری این کشور مانند: ثبت شرکت، کارآفرینی و خرید ملک در این کشور و راه اندازی بیزنس در آن یعنی دسترسی به بزرگ ترین بازارهای دنیا، در پیش داشتن گسترده ترین افق ممکن برای تجارت در عرصه بین الملل، دسترسی به زبده ترین نیروی کار و فعالیت تحت قوانین حمایتی و توسعه دهنده در فرانسه برآورده خواهد شد.

شرایط و مراحل ثبت شرکت در فرانسه

چه کسانی صلاحیت ثبت شرکت در فرانسه را دارند؟ در فرانسه، فقط دو دسته موسسان شرکت و موسسان استارت آپ صلاحیت ثبت شرکت را دارند. اما این دو طیف از افراد هم برای تاسیس شرکت یا استارت آپ خود نیازمند تامین شرایط و الزاماتی به قرار زیر هستند:

موسسان ویزا اقامت شرایط
موسسان شرکت ویزای بلند مدت Talent Passport
 •  داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا حداقل ۵ سال سابقه کار مربوطه
 •  داشتن برنامه کاری جدی و واقعی برای تشکیل یک شرکت موفق
 •  حداقل سرمایه گذاری EUR 30,000 یورویی
 •  داشتن تمکن مالی کافی مطابق حداقل دستمزد ملی یعنی EUR 18254.60 یورو
موسسان استارت آپ ویزای بلند مدت

Talent Passportو در مواردی

French Tech Visa

 •  داشتن یک پروژه تجاری نوآورانه
 •  تایید پروژه توسط مراجع دولتی زیربط
 •  داشتن تمکن مالی کافی مطابق حداقل دستمزد ملی یعنی EUR 18254.60 یورو

راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در فرانسه از پروسه ای تبعیت می کند که تقریبا در تمامی کشورها جریان دارد. این پروسه به طور خلاصه شامل مراحل زیر است:

 • استفاده ار حمایت دولتی
 • آگاهی از قوانین کسب و کار
 • عزیمت به فرانسه
 • راه اندازی موفقیت آمیز
 • آگاهی از چهارچوب مالیاتی

چرا ثبت شرکت در فرانسه؟

راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در فرانسه به مثابه نوعی سرمایه گذاری، کسب اقامت دائم آن کشور را در پی خواهد داشت. اما برای راه اندازی یک کسب و کار چرا باید فرانسه را انتخاب کرد:

 • وجود زیرساخت در سطح کلان جهانی
 • موقعیت استراتژیک
 • یک اقتصاد سرآمد و باز
 • مخزن عمیق استعداد
 • مرکز مالی پیشتاز در اروپا

در کشور فرانسه چندین نوع کمک دولتی برای راه اندازی و یا توسعه کسب و کارها در مناطق ویژه و یا در شرایط ویژه وجود دارد که متقاضی ثبت شرکت و راه اندازی یک کسب و کار در فرانسه می تواند با آگاهی از قوانین مربوط به آن، احیانا از کمک های دولت نیز بهره مند گردد. پیش از ثبت شرکت در فرانسه باید با انواع صورت های شرکت در آن کشور آشنا بود.

اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان

انواع ثبت شرکت در فرانسه

رایج ترین صورت های ثبت شرکت در فرانسه بدین صورت است:

شرکت تک نفره محدود EURL
شرکت خصوصی محدود SARL
شرکت عمومی محدود SA
شرکت ساده محدود SAS

انتخاب صورت حقوقی شرکت به دارایی و وضعیت تاهل فرد بستگی خواهد داشت. همچنین به وضوح، طرح و زمینه فعالیت آن نیز نقش تعیین کننده ای در تعیین فرم و قالب شرکت خواهد داشت. این جنبه ها باید با دقت زیادی مورد توجه قرار گیرد، چرا که گزینه های مختلف دارای عواقب قانونی، مالی و اجتماعی مختلف هستند. توصیه می شود که در این امر حتما از مشاوران زبده حقوقی و تجاری کمک گرفته شود.

مهاجرت به فرانسه با ثبت شرکت

متقاضی لازم است که نخست یک ویزای کوتاه مدت دریافت کرده و با آن وارد خاک فرانسه شود، پس از ورود اقدام به آغاز و انجام مراحل اداری ثبت شرکت از اولین مرحله تا آخرین آن نماید. پس از اتمام روند اداری و ثبت رسمی شرکت، می تواند با مدارک شرکت مجددا به سفارت مراجعه کرده و ویزای خود را تغییر دهد و این بار با مجوز اقامت بلند مدت وارد فرانسه شود. همچنین او می تواند این بار، خانواده خود شامل همسر و فرزندان زیر سن قانونی را به همراه خود ببرد و برای آن ها نیز ویزای اقامت بلند مدت بگیرد. سپس با طی روال قانونی و ضوابط معمول، بطور خانوادگی اقامت دائم کشور فرانسه را بدست آورده و از مزایای آن بهره مند گردند.

Registered company in France - ثبت شرکت در فرانسه

ثبت موفقیت آمیز شرکت در فرانسه

در زیر به چند نکته مهم برای کسب و کار موفق ذکر اشاره میکنیم:

فاکتور موثر و کارآمد برای کمک به سرمایه گذاری موفقیت آمیز در فرانسه: فرانسه یک فرآیند ساده و قابل پیش بینی برای راه اندازی یک شرکت را با یک نقطه تماس واحد به نامتمرکز تشریفات کسب و کار فراهم میکند

پایبندی به قواعد قانونی برای فعالیت های مجاز: کسب و کار فرانسه، تمام اطلاعاتی که در فرم شرکت برای سرمایه گذاری های خود مناسب تر است، همراه با رویه ها و اسناد لازم برای ثبت نام شرکت و مراجعه به مراکز مربوط به امور مربوط به امور تجاری مناسب، بسته به موقعیت خود سرمایه گذاری برای فرد فراهم می آورد. بعضی از خطوط تجاری به مقررات خاصی نیاز دارند. مجوز برای این نوع از فعالیت های تنظیم شده مورد نیاز است کسب و کار فرانسه روش و اعلامیه های مقدماتی که لازم دارند را به افراد نشان می دهد و افراد را به سمت نقاط تماس مناسب (مقامات فرانسوی و مشاوران حقوقی) راهنمایی می کند که به فرد کمک میکند مجوز های لازم را تأمین کند.

حفاظت موثر برای حقوق مالکیت معنوی و اطلاعات شخصی شخص: بسته به نوع کسب و کار و اطلاعات شخصی که متقاضی ذخیره می کند، ممکن است لازم باشد از اداره حفاظت از داده های فرانسه (CNIL) برای تأییدیه یا درخواست مجوز درخواست کنند. دفتر ثبت اختراعات و علامت تجاری فرانسوی (INPI) متولی مجوز مدیریت نام تجاری متقاضی، نام دامنه و حق نسخه برداری است.

دانش زبان فرانسوی: برای این موضوع بهتر است فرد با هزینه بسیار پایین با اخذ ویزای تحصیلی به گذراندن دوره زبان در فرانسه بپردازد تا به راحتی هر چه بیشتر اقدام به سرمایه گذاری نماید.

جاذبه های گردشگری در فرانسه

درک فرآیند مالیات در فرانسه

فرانسه در روند کاهش قابل توجه نرخ مالیات شرکت قرار گرفته است که تا سال ۲۰۲۵ از ۳۳.۳۳% به ۲۵% سقوط خواهد کرد و آن را با مقیاس متوسط اتحادیه اروپا قابل قیاس می کند، کسب و کار فرانسه به فرد کمک می کند که ویژگی های کلیدی سیستم مالیات فرانسه را درک کند و با اصلاحات در حال انجام همکاری کند.

شناسایی اقدامات مورد نیاز برای پروژه های بین المللی فرانسه

مقررات فرانسوی انواع مشوق های مالیاتی قابل اجرا برای پروژه های سرمایه گذاری داخلی و افرادی که افدام به سرمایه گذاری در فرانسه کرده اند، ارائه می دهد، کسب و کار فرانسه می تواند با افراد برای شناسایی اعتبارات مالیاتی اصلی کار کند. فرانسه بهترین پاداش های مالی در اروپا را به ارزش ۳۰% تا ۱۰۰ میلیون € (یورو) از هزینه های واجد شرایط و ۵% بالاتر از این آستانه ارائه می دهد و هزینه آن سالانه به مبلغ  میلیارد یورو است.

registered company in france 2 - ثبت شرکت در فرانسه

کسب و کار فرانسه قواعد مالیاتی موجود برای سرمایه گذاری های متقاضی (در رابطه با مالیات بر ارزش افزوده و مالیات شرکت) و همچنین معافیت های مالیاتی را که در صورت سرمایه گذاری در منطقه اولویت بندی شده یا جذب یک شرکت مبارزه می کنند، تعیین می کند.

 

حمایت از کسب و کار فرانسه همراه با مالیات (Tax4Business)

مقامات مالیاتی فرانسه، در هماهنگی با کسب و کار فرانسه، سرمایه گذاران بین المللی را با یک نقطه تماس واحد که می تواند به نگرانی ها و الزامات اصلی خود در زبان خود و بدون نیاز به آموزه های دانش زبان پاسخ دهند. خدمات اطلاعات مالی Tax4Business به افراد کمک می کند برنامه های سرمایه گذاری خود را در یک چارچوب قانونی روشن و امن از طریق یک مقاله موضعی نوشته شده در مورد مالیات ملی و محلی پوشش دهند.

فرایند پیش بینی مالیات پیشنهادی نیز می توانند به طور رسمی از مقاماتِ مالیات تا تأیید اینکه چگونه سرمایه گذاری از دیدگاه مالیات مورد توجه قرار می گیرد، مورد بررسی قرار گیرد و خدمات اطلاعاتی Tax4Business بخشی از اداره امور مالی دولتی نیز می باشد که در این فرایند به افراد کمک میکند. مهاجرت از طریق ثبت شرکت را می توان پر استفاده ترین نوع مهاجرت ودر عین حال سخت ترین و پیچیده ترین نوع آن هم دانست. برای موفقیت در این امر، بی شک بهره گیری از وکلا و کارشناسان حقوقی و تجاری در زمینه مورد نظر کاملا ضروری و حیاتی است. ثبت شرکت در فرانسه نیز همچنین نیازمند این مشاوره می باشد.

2 دیدگاه برای “ثبت شرکت در فرانسه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.