stay-canada-from-job-offer

1234 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۱۲/۰۹ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۰ در ۱۱:۰۷ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

در اکثر کشورها شما برای اینکه بتوانید از طریق ویزای کار برای مهاجرت اقدام نمایید نیاز هست تا یک پیشنهاد شغلی از آن کشور داشته باشید، این پیشنهاد شغلی توسط کارفرما برای شما ارسال می‌شود، اما صدور آن دارای شرایطی هست. کارفرمایی که می‌خواهد یک نیروی خارجی را استخدام نماید باید ثابت کند که در کشور خودش کسی نیست که این کار را انجام دهد و بعدش می‌تواند از خارج کشور نیروی کار خود را تأمین کند. اقامت کانادا از طریق job offer روشی است که طرفداران زیادی دارد؛ لذا در ادامه به بررسی شرایط آن خواهیم پرداخت.

اثبات اینکه کسی نیست تا کار موردنظر کارفرما را انجام دهد از طریق انجام آگهی‌های استخدام در دوره‌های ۳ ماهه یا ۶ ماهه و یا چند نوبتی در کشور می‌باشد که هر کشوری برای این مدرت زمان آگهی، شرایط خود را دارد.با توجه به رشد بالای اقتصادی کانادا و نرخ پایین بیکاری در این کشور، کانادا به‌شدت به دنبال جذب نیروی کار در همه زمینه های صنعت و خدمات و … است. اقامت کانادا از طریق job offer یکی از معمول‌ترین راه‌ها برای متقاضیان مهاجرت به کانادا است، اما همان‌طور که میدانیم برای کار در کانادا به مجوز کار در آن کشور نیاز دارید.

اقامت کانادا از طریق job offer

در حال حاضر تعداد زیادی از افرادی که به دنبال مهاجرت به سایر کشورها می‌باشند شرایط کسب ویزای کار را در ابتدای کار موردبررسی قرار می‌دهند ک از بدو ورود به کشور مقصد به دنبال درآمدزایی باشند. مسلماً کسب ویزای کار فواید بسیاری برای علاقه‌مندان به مهاجرت خواهد داشت تا بدون پرداخت هزینه‌ای برای ویزاهای تحصیلی یا سرمایه‌گذاری شروع به زندگی و گذراندن آن باشند.

افرادی که توسط روش جاب افر موفق به اخذ اقامت کانادا شده و پس از یک سال کار تمام‌وقت در کانادا در مشاغلی چون سطوح مدیریتی یا کارشناسی و یا در سطح سرپرستی فنی، صنعتی با شرایط مشخص فعالیت نموده‌اند می‌توانند برای دریافت اقامت کانادا اقدام نمایند

stay canada from job offer 1 - اقامت كانادا از طريق job offer

پیشنهاد شغلی یا Job offer

سیستم پیشنهاد شغلی در تمامی کشورهای دنیا پابرجا می‌باشد و درصورتی‌که فرد از یک کارفرما و یا موسسه در کشور موردنظر دعوت‌نامه کاری دریافت کند می‌تواند برای ویزای کار اقدام نماید. این شرایط به‌صورت معمول در کشورهای اتحادیه اروپا و کانادا بیشتر نمایان می‌شود که قوانین کاری مشابه ای را با همدیگر در نظر می‌گیرند. جاب آفر معتبر از کارفرمای کانادایی بهترین و مؤثرترین راه برای اخذ ویزای کاری و البته دریافت اقامت کانادا در آینده خواهد بود.

تعریف پیشنهاد کار در کانادا چیست؟

پیشنهاد کار مدرکی است که یک کارفرمای کانادایی به یک نیروی کار خارجی می‌دهد که موقتاً برایش کار کند. این مدرک جزئیات کار را توضیح می‌دهد.به‌طورکلی، یک نامه پیشنهاد شغلی نامه کاری بسیار مختصرتر و کمتر از یک قرارداد مشخص بین دو نفر است.

شرایط تحصیل رایگان در کانادا

این نامه شامل اطلاعات در مورد:
حقوق و نحوه پرداخت آن و کسر آنچه لازم است مثل مالیات از حقوق پرداختی به شما وظایف شغلی شما شرایط اشتغال، مانند ساعات کار و غیره است.
در بعضی از مشاغل نیازی به تائید شغل ارائه‌شده وجود ندارد اما اگر شما نیاز به نامه ارزیابی تأثیرات بازار کاردارید، باید یک کپی از نامه پیشنهاد شغلی خود را با درخواست مجوز کار خود تهیه کنید.

روش گرفتن job offer از کانادا و استخدامی در این کشور

 • برای استخدامی در کانادا نباید انتظار داشت شغلی که در کشور خودتان دارید آنجا هم داشته باشید مخصوصاً اگر تحصیلات دانشگاهی داشته باشید برای استخدام شدن باید مانند یک حرفه ایی عمل کرد
 • باید بلد باشید چگونه سابقه کار در کانادا برای خودتان ایجاد کنید
 • باید بدانید چگونه و به دنبال چه‌کاری بگردید
 • باید نحوه نوشتن رزومه در کانادا را بلد باشید
 • باید بدانید چگونه در مصاحبه استخدامی روبه روی کارفرمای کانادایی حاضر شوید
 • اید بدانید بعد از مصاحبه چه اقدامی را باید انجام دهید

stay canada from job offer 2 - اقامت كانادا از طريق job offer

مدارک موردنیاز برای ویزای کار کانادا

 •  یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی پیش‌نیاز لازم برای دریافت مجوز کار و سپس ویزای کار در کانادا است.
 •  پس از پیدا شدن کار و گرفتن LMIA کار برای فرد اعلام‌شده به اداره کار از سوی کارفرما، فرد با داشتن تأییدیه پیشنهاد شغلی و LMIA می‌تواند درخواست ویزا کار خود را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کند.

نکته: اجازه کار فقط برای کار خاص که بر اساس آن ویزا دریافت شده قابل‌استفاده می‌باشد که به آن ویزای Work permit close گفته می‌شود.
درنتیجه، یک کارمند یا کارگر فقط می‌تواند برای کارفرما که در اجازه کار خود مشخص‌شده است کار کند.
اگر او کار دیگری پیدا کند و هنوز وضعیت اقامت دائم ندارد، باید قبل از انجام کار دیگر در کانادا درخواست و دریافت مجوز کار جدید را ارسال کند.
توجه داشته باشید که مجوز کار موقت کانادا برای کارگران خارجی است که برای مدت‌زمان محدودی در کانادا کار می‌کنند.

هزینه ویزای کار کانادا چقدر است و شرایط آن چیست؟

با توجه به متغیر بودن هزینه‌ها برای کیس های مختلف فاکتورهای مؤثر و تعیین‌کننده هزینه به شرح ذیل می‌باشد:

 • ردیف شغلی
 • تخصصی بودن کار
 • نیاز به گذراندن دوره خاص
 • شهر یا استانی که job offer در آن پیداشده
 • کارفرما
 • هزینه‌های دولتی و پروسه آن
 • هزینه‌های مربوط به وکیل جهت گرفتن LMIA

تمام موارد فوق در قیمت تمام‌شده ویزای کار کانادا مؤثر می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.