work in netherlands 1 - کار در هلند

206 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۱۰/۰۸ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۴ در ۱:۱۴ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

شرایط کار در هلند

سالانه افراد زیادی برای کار در کشور هلند برای مهاجرت به این کشور اقدام می نمایند تا شانس خود را برای کسب اقامت افزایش دهند. کشور هلند در زمینه مشاغل دریایی و کشتیرانی و رشته های مرتبط با آن بسیار فعال و مطرح می باشد. هلند همچنین در زمینه نفت (شرکت shell) جزء یکی از قدرت های مهم در دنیا می باشد.

شرکای تجاری اصلی این کشور، آلمان، بلژیک، فرانسه و انگلیس، هلند را به عنوان مرکز حمل و نقل اروپا می شناسند. این کشور خانه ای از بزرگترین شرکت های چند ملیتی در جهان مانند Unilever، فیلیپس، شل و Heineken است و بسیاری از فرصت های شغلی در این شرکت ها برای کارگران بین المللی در انواع مختلف وجود دارد.

آشنایی با هلند

هلند کشوری خارق العاده و متنوع می باشد که از ییلاقات سرسبز، سواحل خروشان و شهرهای قرون وسطا ساخته شده است. آمستردام پایتخت این کشور می باشد. بیش از نیمی از جمعیت این شهر را مهاجرین تشکیل می‌دهند. از دیگر شهرهای هلند می‌توان، شهر روتردام که در استان هلند جنوبی واقع شده است را نام برد. روتردام بزرگترین شهر بندری اروپا و در جایگاه دوم جهان قرار دارد.

شهر آیندهوون یکی دیگر از شهرهای هلند می باشد که در جنوب شرقی این کشور واقع شده است. در حدود ۳۰ درصد از جمعیت شهر آیندهوون را غیر هلندی تشکیل داده است. شهر آیندهوون، شهری مدرن و صنعتی است که ۶۵ درصد مردم آن کاتولیک اند. شهر اوترخت چهارمین شهر بزرگ کشور هلند می باشد که در استان اوترخت و پرجمعیت ترین شهر این استان می باشد. از لحاظ فرهنگی شهر اوترخت در جایگاه دوم کشور هلند قرار دارد که آمستردام در رتبه اول قرار گرفته است.

work in netherlands 2 - کار در هلند

ساعت کاری

کارکنان تمام وقت معمولا از دوشنبه تا جمعه ۳۶ تا ۴۰ ساعت کار می کنند. بعضی از کارها یک هفته چهار روزه را انجام می دهند، ساعت های طولانی تر را در فضای کوتاه تر انتخاب می کنند، در حالی که بسیاری از آنها به طور نیمه وقت کار می کنند. کارکنان تمام وقت حداقل با ۲۰ روز (چهار هفته) بازنشستگی سالانه خود را تضمین می کنند.

یادگیری هلندی

به صورت کلی دانش زبان هلندی کمک شایانی به کار پیدا کردن و بهبود شرایط می کند. این امر همچنین به شما امکان می دهد به عنوان مثال با همکاران، مشتریان و کارکنان خود در ارتباط باشید. متقاضیان می توانند مهارت های زبان هلندی خود را در وب سایت Dialang تست کنند. در صورت حضور در کشور هلند می توانند با مراجعه به نزدیک ترین شهرداری محل سکونت از وضعیت برگزاری کلاس های زبان مطلع شوند.

چه روش هایی برای کار در هلند وجود دارد؟

متقاضیان اقامت در هلند از طریق کار می توانند با دریافت دعوت نامه کاری از فردی که شرکت معتبری در هلند دارد ویزای کار کشور هلند را نیز دریافت کنند. البته متقاضیان باید تمام شرایط در نظر گرفته شده را دارا باشند تا بتوانند ویزای کاری هلند را دریافت کنند. شرایط کار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به یک شکل بوده و کارفرما باید آگهی استخدام را ابتدا به مدت سه ماه در کشور هلند منتشر کند و چنانچه نیروی موردنیاز خود را پیدا نکرد باید سه ماه دیگر در کشورهای اتحادیه اروپا آگهی را انتشار دهد.

مشاغل پردرآمد در انگلیس

اگر بازهم نیروی لازم جهت استخدام پیدا نشد فرد متقاضی می تواند دعوت نامه کاری را دریافت کرده و نسبت به اخذ ویزای کاری هلند اقدام نماید. آن دسته از متقاضیانی که تحصیلات خود را در دانشگاه های اروپا به اتمام رسانده اند در مقایسه با دیگر متقاضیان شانس بیشتری جهت یافتن شغل دارند.

پیشنهاد کار

افراد می توانند از روش های دیگر برای دریافت پیشنهاد کاری اقدام نمایند. از دیگر روش ها می توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • روزنامه و نشریات
 1. nrc.nl
 2. volkskrant.nl
 3. ad.nl
 • آژانس های کاریابی
 1. undutchables.nl
 2. stepstone.nl
 3. monsterboard.nl
 4. nationalemediasite.nl
 5. jobbingmall.nl
 6. jobnews.nl
 7. vacaturebank.nl
 8. vacettekrant.nl
 • سایت های خبری
 1. jobs-netherlands.com
 2. seasonalwork.nl در حوزه کشاورزی و باغبانی
 3. agrojobs.nl بخش صنعت کشاورزی
 4. intermediair.nl متخصص در مشاغل آموزش عالی
 5. export.nl در ارتباط با واردات / صادرات، حمل و نقل و صنعت دریایی
 6. medweb.nl پرسنل پزشکی
 7. cadjobs.nl
 8. arhined.nl در اختصاص با معماران

work in netherlands - کار در هلند

روش های دیگر

یکی از روش های کسب اقامت در هلند، ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور می باشد. متقاضیان علاقه مند برای کسب اقامت می توانند با تحصیل در هلند شرایط مناسبی را برای خود فراهم کنند. از همین رو شانس دانشجویان برای ورود به بازار کار پس از تحصیل بالا تر می رود. از دیگر روش های پیدا کردن کار می توان به ویزای توریستی هلند اشاره کرد. افراد توانمند می توانند با اخذ ویزای توریستی کشور هلند، برای مدت مشخصی در این کشور حضور داشته باشند و پس از بررسی شرایط کاری به کشور مبدا بازگشته و مجددا برای ویزای کار اقدام نمایند.

برای دریافت ویزای کار هلند چه مدارکی لازم است؟

به صورت کلی افراد برای اخذ ویزا کار باید مدارک زیر را به همراه داشته باشند.

 • اصل گذرنامه،باید حداقل ۱۲۰ روز اعتبار داشته باشد
 • ترجمه تمامی صفحات شناسنامه
 • آدرس محل سکونت و محل کار
 • گردش بانکی ۶ ماه اخیر
 • فرم درخواست ویزای ملی
 • اجازه کار صادر شده توسط وزارت کار کشور هلند
 • گواهی عدم سابقه کیفری
 • گواهی پزشکی
 • سه عکس پاسپورتی
 • مدارک لازم جهت تعهدات مالی کارفرما برای جذب فرد درخواست کننده

فرآیند و روند اقدام

متقاضیان اقامت هلند برای اینکه بتوانند از طریق کار وارد این کشور شوند باید ویزای کار هلند را دریافت کنند که به عنوان امری حقوقی شناخته می شود و کلیه مراحل آن در کشور هلند انجام می شود. کارفرمایی که در این کشور حضور دارد باید به صورت قانونی و با کسب مجوز اداره کار نسبت به استخدام نیروی کار مورد نظر اقدام نموده و تمام حقوق و بیمه او را در زمان مقرر پرداخت نماید. درواقع متقاضی اقامت در هلند از طریق کار باید اسپانسری را در این کشور پیدا کند تا ویزای کار هلند برای وی صادر شود.

نکات مهم

افراد داوطلب با ارائه رزومه مناسب می توانند شانس خود را برای کار در هلند ارتقا دهند. در نامه کتبی خود به وضوح به نکات زیر اشاره کنید.

 • چرا می خواهید برای این شرکت کار کنید
 • استعدادهای خاص خود، مهارت ها و تجربه کاری
 • چگونه استعدادهای خود، مهارت ها و تجربه کاری می تواند برای کارفرمایان مفید باشد
 • چرا شما مناسب ترین نامزد برای موقعیت هستید؟
 • چرا شما می توانید بیشتر از سایر نامزدها مفید باشید؟
روش های مهاجرت به دانمارک

هر گونه تجربه زبان یا تجربه کاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا می تواند، شانس اخذ ویزا کار در هلند را افزایش دهد.

شرایط دریافت اقامت هلند چگونه است؟

افراد در صورت کار در هلند می توانند برای کسب اقامت از این کشور اقدام نمایند. قوانین در کشور هلند و سایر کشورهای اتحادیه اروپا به این شکل می باشد که برای کسب اقامت هلند باید در بازه زمانی ۳ تا ۵ سال در هلند مشغول به کار باشند و مالیات خود را پرداخت کنند.

افراد می توانند از روش های مختلف برای ویزای کار در کشور هلند اقدام نمایند و پس از احراز شرایط ذکر شده موفق به کسب اقامت هلند شوند. اقامت دائم شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال فرد متقاضی می شود. این نکته بدین معناست که فرد متقاضی در صورت اخذ اقامت هلند، می‌تواند اقامت همسر و فرزندان خود را بگیرد.

درآمد مشاغل مختلف در هلند

درآمد در هلند با توجه به مهارت و دانش افراد متغییر است در جدول زیر درآمد برخی از مشغل را به‌طور حدودی مشاهده می‌کنید

خلبان

بیش از ۱۰۰،۰۰۰ یورو

وزیر

۱۴۶،۸۲۴ یورو

روانپزشک

۱۵۰،۰۰۰ یورو

وکیل

۱۰۰،۰۰۰ یورو

دندانپزشک

بیش از ۱۰۰،۰۰۰ یورو

کارگردان

بیش از ۱۱۰،۰۰۰ یورو

دکتر

۸۰،۰۰۰ یورو

مدیر توسعه نرم افزار

بین ۸۶۰۰۰ تا ۹۳۰۰۰ یورو

مهندس

۸۰،۰۰۰ یورو

پزشک جراح

۱۳۰،۰۰۰ یورو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *